Spor-Egzersiz

Özgüveninizi Sporla Artırın

  | 

Özgüveninizi Sporla Artırın

Fazla kilolardan kaynaklanan özgüven sorunu yediden yetmişe herkesin problemi haline gelmiş durumda. Elinizden etrafınızdaki kişilerin kendine olan güvenini hayranlıkla izlemekten başka bir şey gelmeyeceğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Sizin de kendine güvenli, tuttuğunu koparan ve hayattan zevk alan bir insan olmayı kolaylaştırmak adına tercih edebileceğiniz onlarca yöntem mevcut. Spor ve egzersiz yapmak  da bu yöntemler arasında yer alıyor ve özgüven üzerinde büyük bir etkisi olduğu bilimsel olarak da kanıtlanmış durumda. Spor yapmayı hayatınızın bir parçası haline getirerek hem fiziksel hem de ruhsal yönden iyileşebilir, kaybettiğini ya da sizde hiç mevcut olmamış olan özgüven i kazanabilirsiniz.

Fazla Kilolar Hiçbir Zaman Çözümsüz Değil

Özgüven kayıplarının en önemli sebeplerinden bir tanesi, fazla kilolardır. Bayanlarda ve erkeklerde obezliğe varan derecede fazla kilolu olmak, toplum içinde kendisini sürekli çirkin hissetmenize sebep olur. Çirkinlik ya da güzelliğin kilo ile ölçülür bir değer olmadığını anlamanızda fayda varken bu durumun bir kader olmadığının da bilincine varmanız tavsiye edilmektedir. Bunun için kendinize iyi bir diğer ve egzersiz programı yaparak iş başlayabilirsiniz. Bu noktada sizin için en önemli gereklilik sabırdır. Diyetleriniz i ve egzersizlerinizi uygularken son derece sabırlı olmalı ve  sürekli her saat başı kilonuzu ölçmeye kalkmamalısınız. İstikrarlı bir diyet ve spor programı etkisini en geç bir ay içinde gösterecektir. Bu aşamadan sonra her şey çok daha kolay olacaktır.

Zayıflık Da Özgüvene Zarar Veriyor

Fiziksel görünümün özgüven üzerine etkisi oldukça büyüktür. Kimi zaman fazla kilolar değildir ve zayıflık özgüveniniz i yitirmenize sebep olabilir. Çok zayıf kişiler için kilo almanın yolu çok yemek yemekten geçmez. İyi bir spor programı ve protein ağırlıklı bir besin tüketimi ile hem vücudunuzu şekillendirmeniz hem de daha dolgun gözükebilmeniz mümkün olur. Bunun için yapmanız gereken sizi yormayacak bir egzersiz programını günlük olarak aksatmadan uygulamak ve egzersiz sırasında acıkan karnınızı sağlıklı besinler ile doyurmaktır. Bu şekilde kısa sürede sağlı kilo almanız ve mükemmel dolgun bir görüntüye kavuşmanız mümkün olur. Bunun yanında spor programları ile vücudunuzdaki orantısız bölgelerde değişiklik yaparak daha orantılı bir görünüm elde edebilmeniz de oldukça kolaydır. Mükemmel bir görüntünün tek yolu estetik operasyonlar değildir.

 

Yorum Yapabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir