Egzersiz

Hızlı Yağ Yakmak İçin Kardio Egzersiz

  | 

Hızlı Yağ Yakmak İçin Kardio Egzersiz

Yaşın ilerlemesi ve beslenme alışkanlıklarının düzensizleşmesi ile birlikte, cilt altı dokusunda biriken yağlar vücudun formunu kaybetmesine neden olur.  Özellikle bel ve basen bölgesinde birikmeye başlayan yağlar, doğal vücut kıvrımlarınızın ortada kalmasına sebep olduğundan kadınsı görüntünüzü yitirmeniz söz konusu olabilir. Bayanların büyük bir çoğunluğu bu durumdan şikayet etmekte ve çeşitli bölgesel zayıflama egzersizleri ile durumu gidermeye çalışmaktadır. Ancak bu konuda bilinmesi gereken en önemli nokta, vücuttaki yağ yakımının bölgesel olarak değil tüm vücutta gerçekleştiğidir. Yani belli bir vücut bölgenizdeki yağları yakarak form elde etmeniz mümkün değildir. Bu yüzden size faydası olmayacak egzersizler ile vakit harcamayınız.

Bölgesel zayıflama Neden Mümkün Değil 

Bu amaçla yapacağınız egzersizler hızlı bir şekilde yağ yakmanız da etkili olmayacağı gibi inceltmek istediğiniz bölgedeki yağların giderilmesinde de etkili olmayacaktır. Tüm vücutta yak yakımı ise kardio egzersizler ile sağlanabilmektedir. Bu egzersiz türü hızlı ve etkili bir şekilde zayıflamanın en kolay yoldur. Bu egzersizleri gerçekleştirmenin ise çok çeşitli yolları bulunmaktadır.

Kardio Egzersiz Nedir?

Kardio egzersiz, temel olarak kalp atış hızınızı artırarak, artırılmış olan nabzı belli bir süre boyunca korumaktır. Böylece metabolizmanız belli bir süre boyunca hızlandırılır ve bu da yağların giderilmesinde oldukça etkili olur. Bu amaçla günlük yarım saat boyunca yapacağınız tempolu bir koşu yeni başlayanlar için tavsiye edilmektedir. Kondisyonunuzu iyileştirdikten sonra, kombine egzersizler ile geliştirebileceğiniz egzersiz programınızın hayalini kurduğunuz vücuda kısa süre içinde kavuşmanızı sağlayacaktır.

Kardio Egzersiz Programınızı Geliştirebilirsiniz

Gelişmiş kardio egzersizleri, sizi yoracak çok çeşitli hareketlerin kombinasyonlarından oluşur. Önce hafif tempoda yürüyüş daha sonra kol ve bacakları hareket ettirerek sıçrama gibi vücudun tüm bölgelerinde hızlı bir enerji akışı yaratarak nabzını artıran hareketler yapılır. Egzersiz süresi yarım saate kadar çıkartılabilir.

Kalp Problemi Olanlara Tavsiye 

Ancak kalp problemleri olan kişilere, yürüyüş ve hafif tempoda koşu gibi kardio egzersizler dışındaki programlar tavsiye edilmez. Ayrıca kondisyonunuzu iyileştirmeden ağır programlara geçmeniz ve daha yeni başlamışken kendinize çok yüklenmeniz, kas ve iskelet sisteminize zarar verecektir.

Yorum Yapabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir