Cilt Bakımı

Kusursuz bir cilt için bunları tüketin

  | 

Cildinizin hem güzelliği hem de sağlığı için en temel nokta sağlıklı beslenmektir. Buna kısa bir örnek ise cildinize parlaklık katan limon ve daha genç kalmanızı sağlayacak olan bademdir. Gün içerisinde alacağınız tüm besinler, içecekler kalıcı olarak daha kusursuz bir cilde sahip olmanızı sağlayacak. Bu yazımızda sizlere kusursuz bir cilde sahip olmanız için tüketmeniz gerekenler hakkında bilgiler sunmak istiyoruz.

Cildiniz için Vitamin Desteği

Cildinizin sağlıklı ve güzel görünmesi için özellikle gerekli vitaminleri almanız gerekmektedir. Bu vitaminler arasında A, E ve C vitamini almanız gereken vitaminler arasında yer alıyor. A vitaminin temel özelliği hem bağışıklık sisteminizin daha güçlü olmasını sağlayacak hem de cildin parlamasına yardımcı olacak. A vitamini yönünden zengin gıdalar arasında havuç ilk sırada yer almaktadır. A vitamini aynı zamanda tüm yeşil yapraklı sebzelerde de bol miktarda yer almaktadır.

E vitamini ise özellikler ilerleyen yaşlarda çok fazla ihtiyacınız olan vitaminler arasında yer almakta. Cildin daha geç yaşlanmasını sağlayacak olan E vitamini aynı zamanda cilt üzerinde var olan yaraların daha hızlı kapanmasını sağlamaktadır. E vitaminin en önemli özelliklerinden biri de kırışıklıkları ciltten daha hızlı uzaklaştırmasıdır.

C vitamini ise cildin parlak görünmesi ile birlikte daha dinç olmasını sağlayacaktır. Kusursuz ve dikkat çekici bir cilde sahip olmak için C vitamini deposu olan limonu hayatınızın bir parçası haline getirebilirsiniz.

Badem ve Ceviz ile Güçlü Bir Cilt

Cildinizin daha güçlü ve daha sağlam olmasını istiyorsanız her gün az da olsa badem ve ceviz tüketmelisiniz. Çinko olarak çok yüksek değerlere sahip olacak olan badem ve ceviz hücrelerin daha hızlı yenilenmesini sağlayarak cildin güzel olmasını sağlar, tırnakları güçlendirir ve daha sağlıklı saçlara sahip olmanıza yardımcı olur.

Yorum Yapabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir