Alışveriş Rehberi

Vücut Yapımızı Güzelleştiren Etek Modelleri

  | 

Etekler, kadınların fiziğine belki de en çok yakışan ve çekicilik katan kıyafetlerden biridir. Hem klasik hem de spor tarzlarda, her yere uygun ve her türde fiziğe yakışabilecek sayısız olan etek modelleri vardır. Bu konuda model çeşitliliğini kabul etmek gerekir, tartışmasız. Ancak asıl püf noktası, her bayanın kendi ölçüleri ve beden yapısıyla uyumlu olan etek modellerini bilmesi ve bedenine yakıştırabilmesidir. Her türlü etek modeli her insanda aynı görsellikte olmayabiliyor. Bunun nedeni ise, her insanın birbirlerinden son derece farklı olan beden yapılarına sahip olmasıdır. En çok merak edilen ve ilgi çeken konu da kalçayı güzel gösteren etek modelleridir. Kadınlar, istedikleri her an seksi ve çekici görünmek isterler. Ayrıca kadınlar için oluşturulan en özel tasarımlardan biri de etek modelleridir. Daha çekici ve daha seksi bir duruş sergileyebilmek için vücut hatlarınızın ön plana çıkacağı etek modellerinden yana tercih yapmanız gerekir. Bu konuda doğru tercihin yapılması önemlidir. Kalça bölgenizden yana bazı sorunlarınız varsa eğer, onları daha güzel gösterebilecek olan etek modellerinden yararlanıp dilediğiniz görünümü kolaylıkla elde edebilirsiniz. İster klasik, ister spor bir tarzı yansıtacak olan etek modellerini değerlendirerek dilediğiniz fiziğe kolaylıkla sahip olmanız mümkündür. Her kadının kalça ve vücut yapısı ayrı özelliklere sahip olduğu için istenen görünümü yakalanması biraz araştırma ve bilgi birikimine dayanmaktadır. Kendinize en çok yakıştıracağınız etek modelleri hakkında bilgi sahibi olmanız gerekir.
Öncelikle kalçayı güzel gösteren etek modelleri arasında neler var bu modelleri bilmelisiniz. Kalem etek modelleri zaten ilk sırayı alan modellerdir. Daha sonrasında mini etek modelleri, yüksek belli etek modelleri ve pileli etek modelleri sıralanmaktadır.
Kalem Etek Modelleri: Kıvrımlı hatlara sahip bir vücudunuz varsa eğer yani kalça bölgeniz yuvarlak hatlı ve bel bölgeniz inceyse kalem etek modelleri size çok yakışan bir model olacaktır. Vücudu saran, bel kısmına tam oturan ve diz altı boyuna kadar ilerleyen kalem etek modelleri basen kısmınızı çok az geniş ve belinizi daha ince göstererek kıvrımlı vücut hatlarınızın vurgulanmasına yardımcı olacaktır. Üstelik kalem etek modellerini pek çok konsept doğrultusunda tercih edebilirsiniz. Kombin yapmanız da son derece kolay olacağından dolayı doğru bir seçim olacaktır.
Mini Etek Modelleri: Boy ve özellikle de bacak boyu kısa olan bir yapınız varsa eğer size en uygun olacak etek modeli, diz üstü boyda kalan mini etek modelleridir. Bu etek modelleriyle boyunuzu daha uzun gösterebilirsiniz. Kış aylarında da opak çoraplar ile beraber kombin edebileceğiniz mini etek modelleriyle, uzun bacak boyu illüzyonu oluşturmanız mümkündür.
Yüksek Bel Etek Modelleri: Kalçayı güzel gösteren etek modelleri arasında belki de en dikkat çeken model yüksek bel eteklerdir. Yüksek bel etek modelleri, adından da anlaşılacağı üzere bel kısmına oturan ve tamamen beli saran etek modeli olarak tanımlanmaktadır. Bu etek modelini tercih etmeniz sayesinde çok daha uzun boylu ve ince yapılı görünmeniz mümkündür. Orantılı gözüken bir vücutta da kalça bölgesi son derece düzgün ve etkileyici görünecektir.
Pileli Etek Modelleri: Yüksek beli olan ve özellikle de yaz ayları için tasarlanmış olan ipekli, şifon, yumuşacık ve rengarenk kumaşlarla dikilmiş, maksi ya da mini boylarda çeşitlendirilmiş olan pileli etek modelleri son derece kullanışlıdır. Özellikle de düz ve dar kalçalı kadınların vücut hatlarının biçimli ve dolgun gözükmesini sağlayacaktır.

Yorum Yapabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir