Aşk

Sevgililerinize Sakın Bu Cümleleri Kullanmayın

  | 

Kadın ve erkeklere, karşı cinsten duymaktan bıktıkları, en nefret edilen cümleler soruldu. Anket sonucu çıkan sonuçlar hayli ilginç oldu.


Kadın ve erkek davranışlarını inceleyen sosyal paylaşım platformu; kadın ve erkeklere karşı cinste duymaktan bıktıkları, en nefret edilen cümleleri sordu. Ankete, 2925 kadın ve 2673 erkek katıldı. Günümüz erkeklerinin kabak tadı veren cümleleri içinde birinci sırayı ‘Akışına bırakalım’ alıyor. Kadınların en sık kullandıkları ve erkekleri sinir eden cümle ise ‘Yok bir şey’.

Erkeklerin tüyleri diken diken eden cümlelerinden ikincisi ‘Kadın milleti paragözdür’. Bu ifadeyi sırayla ‘Aşka inanmıyorum’, ‘Hazır değilim’ ve ‘Evlilik çok saçma bir şey’ takip ediyor.

Kadınlar bu cümleleri sarf ettiğinde ise erkeklerin tepesinin tası atıyor: ‘Niye mesajıma geç cevap verdin?’, ‘Beni artık sevmiyor musun?’ ve ‘Niye o kızın fotoğrafını beğendin, aranızda ne var?’.

Ankete katılan kadınlar, erkeklerden bu cümleleri duymak istemiyor: ‘Adını koymayalım’, ‘Whatsapp var mı?’, ‘Hemen kızma ya’, ‘Senden önce kimseyi böyle sevmedim.’ Erkekler ise bu cümlelerin kabak tadı verdiğini düşünüyor: ‘Benden sıkıldın mı?’, ‘Niye bana çiçek almıyorsun’, ‘Başka kızlara bakmayı biliyorsun ama…’

Anketin ilginç sonuçlarından biri ise ‘Rus kızı…’ ile başlayan cümleler. Kadınlar, genellikle bu şekilde başlayan cümlelerden nefret ettiklerini dile getiriyor.

Erkekler İse Kadınların Sadece ‘OK’ Demelerine Sinirleniyor.

Son olarak, kadınlarda alerji yapan cümleler şöyle devam ediyor: ‘Seni üzmek istemem’, ‘Sen hastasın kuruyorsun’, ‘Neyse tamam haklısın.’ Erkekler ise ‘Neredesin sen?’ ve ‘Ben seni arkadaş olarak görüyorum’ cümlelerine sinirleniyor.

Yorum Yapabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir