Aşk & İlişkiler

Erkekler ve kadınlar için ön yargılar

  | 

Erkekler ve kadınlar arasında dünyalar kadar fark bulunmaktadır. Her ne kadar bunu bazen bazı kişisel yaklaşımlar neticesinde ayırt edemesek de özellikle ilişkilerde ön yargılar daha fazla ön plana çıkmaktadır erkek ve kadınları anlatan ön yargı açıklamalarını sizlere sunmaktayız.

 

Telefon konuşmaları:

Kadınlar ve erkekler telefonda konuştuklarında erkek ne istediğini belirtip telefonu kapatırken kadınlar sürekli farklı konularda konuşmaya başlar ve böylelikle telefon konuşması epey zaman alır.

 

En etkili tepkileri:

Kadınlar en ufak olaylarda dahi ağlamayı tercih ederken erkekler ise suspus içine kapanık asla konuşmayan bireyler olmakta.

 

Vücut değerlendirmesi:

Kadınlar için ne zaman aynaya bakarlarsa baksınlar ön yargılı yaklaştıkları yapı aynada kilo almış olduklarını görmeleri. Her ne kadar kilo almasalar da bu durum tüm bayanlarda aynı sayılmaktadır. ”Kilo mu almışım ne?”….

Erkeklerde ise tam tersi durum mevcuttur. Erkekler ne kadar aynaya bakarsa baksın kendilerinin eridiğini düşünürler. Kilo alan bir erkek bile bu konuda aynaya baktığında mutlaka ön yargılı bir cümle kurar.

”Bu iş beni tüketti, ne kadar da zayıflamışım” oysa durum tam tersidir.

bavul bavullar

Seyahat gerekçesi:

Kadınlar fazladan kıyafet alarak kendilerine alternatif seçimler hazırlamaktadır.haliyle valizler ve bavullarda bundan nasibini alarak fazlalaşmıştır. Erkeklerde ise bu durum tam tersi partnerleri bile üstelese 15 günlük seyahate 1 çanta ile giderek süre zarfı içinde temiz ve bakımlı giyinmeyi sağlayabilirler.

makyajtamirat

Gizemli objeler:

Kadına göre erkeğin gizemli objeleri her zaman tornavida, kerpeten, çekiç, anahtar iken erkeğe göre kadının gizemli objeleri ise allık, rümel, ruj ve benzeri makyaj objelerdir.

Yorum Yapabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir