Cilt Bakımı

Lazer Sonrası Oluşan Lekeler Nasıl Giderilir?

  | 

Günümüzde bay bayan fark etmeksizin herkes vücudunda görmek istemediği tüyler için lazer epilasyona başvuruyor.  Farklı çeşitlere sahip olan lazer uygulaması ten rengine, kıl kalınlığına ve kılın rengine göre değişiklik gösterebilir. Kişiye göre sonuçlar sunmakta olan lazer işlemleri sonrasında bir takım lekelerde oluşabilmektedir. Lazer epilasyon lekeleri nasıl çıkar? Bu lekeler kalıcı mıdır? Hep bu lekelerle yaşamak zorunda mıyım? Korkularını yaşamakta olan bay ve bayanlar, artık bazı kremler sayesinde bu korkularından kurtulabiliyor.

Lazer Epilasyon Lekeleri, Lazer Epilasyon Lekeleri Nasıl Geçer, Lazer Epilasyon Sonrası Oluşan Lekeler Nelerdir?

Lazer Epilasyon Lekeleri

Elbette öncelikle işe lekelerin oluşmadan önceki zamanlardan başlamak gerekmektedir. Özellikle güneşin olumsuz etkilerinden dolayı artmakta olan lekeler için güneşe çıkmadan önce mutlaka ten rengimizin ihtiyacı olan faktörlere sahip kremlerle cildimizi korumamız gerekmektedir.

Fakat bu kremlerin kullanımlarında geç kalmış olan ve artık yalnızca yüzünde değil tüm vücudunda lekeler bulunan kişiler, hemen eczacılarına giderek bir bepanthen krem almaları gerekmektedir.  Düzenli olarak kullanılacak olan bu krem sonrasında 1 ay gibi kısa bir süre içerisinde lekelerin rengindeki açılma azımsanamayacak kadar fark edilir bir hale gelecektir.

Lazerle Oluşan Lekelerden Kolayca Kurtulun

Lazer epilasyonun olumsuz etkisi olan lekelerin oluşmaması için uygulamanın genellikle kış aylarına denk getirilmesi daha uygun olacaktır. Uygulama sonrasında güneşle temas eden bölgelerde leke oluşumu kaçınılmaz bir durum olmaktadır. Alınan tüm önlemlere rağmen oluşan lekeler için kullanılacak olan advantan krem gün aşırı sürüldüğünde büyük etki gösterecektir. Bepanthen kremden daha etkili olan bu krem her gün kullanılamayacağı gibi, uzun süreli kullanımları da biraz zararlı görülmektedir.

Leke Giderici Kremler Nasıl Kullanılmalıdır?

Bepanthen krem ile birlikte karıştırılarak kullanılacak olan madecassol krem,  lekeli bölgeleri lekelerden kurtaracağı gibi hücre yenileyici özelliği sayesinde hücrelerin yenilenmesine de sağlamaktadır. Bu kremlerin yanı sıra yanıklar için oldukça etkili olan sil verdin kremi de lekelerden kurtulmak için etkili bir yöntem olmaktadır. Kremlerin yanı sıra evlerimizde uygulayacağımız bitkiler yöntemlerde lekelerden Lazer Epilasyon Lekelerikurtulmamız acısından oldukça etkili olmaktadır. Özellikle de hassas olan ve tüm kimyasal ürünlerden hemen etkilenen ciltlerde kullanılacak olan zeytinyağı besleyici özelliği sayesinde de hem lekelerden bizleri kurtarmakta olup, hem de bu sayede cildin beslenmesini sağlamaktadır.

Kimi zaman görüldüğünde oldukça korkutan görüntüleri ortaya çıkarmakta olan lazerin tüyleri azaltma da ve zaman içerisinde artık hiç yok denecek şekle getirmesinde etkisi oldukça büyüktür. Bu avantajı sayesinde tüylerinden kurtulmak isteyen herkes lazer öncesinde ve sonrasında leke oluşumlarını engelleyecek doğru yöntemlerle epilasyonu desteklemekte ve hem tüylerinden hem de lekelerden tamamen kurtulmaktadırlar.

Lazer Sonrası Oluşan Lekeler

Elbette kullanılmakta olan tüm ilaçların ve uygulanan yöntemlerin faydalarının yanı sıra bir takım yan etkileri de bulunmaktadır. Bu yan etkileri en aza indirmek için uygulamalara başlamadan önce uzmanlar tarafından önerilmekte olan her şeyin düzenli olarak yapılması gerekmektedir.  Verilen tüm çabalara rağmen ortaya çıkan bir takım etkiler içinde her zaman bir çare bulunmaktadır. Örneğin etkisi büyük olan lazer uygulaması sonrasında ortaya çıkan Lazer Epilasyon Lekelerilekelere karşı kullanılacak kremler bir uzman hekim eşliğinde düzenli olarak kullanıldığında hem tüyler hem de lekeler ortadan kalkmaktadır.

Epilasyon döneminde cildin güneşin zararlı etkilerine maruz kalmasından kaynaklı olarak hoş olmayan lekeler ortaya çıkmaktadır. Kafaya takılmaması gerekilen bu lekeler için doğal yöntemlerin yanı sıra eczanelerde birçok krem yer almaktadır. Düzenli kullanılacak olan bu kremler sayesinde lazer epilasyon lekeleri nasıl geçer? Soruları da artık tarihe karışmaktadır.

Lazer Epilasyon Lekeleri Nasıl Geçer?

Lazer epilasyon uygulaması yüz bölgesine yapılmışsa, güneşle etkileşim olacağından bu bölgelerde lekelerin oluşması kaçınılmazdır. Bu ve benzeri lekeleri gidermenin yolu ise kremlerdir. Örnek verecek olursak, güneş koruyucu kremler bu tür lekelere karşı önlem olarak kullanılabilir. Lazer epilasyon bölgeleri güneşle etkileşimde bulunmuşsa, bu bölgeler daha yoğun şekilde korunmalıdır. Lazer epilasyonun kış mevsiminde uygulanması daha doğrudur. Şimdi dilerseniz, anlattıklarımızdan yola çıkarak lekelerin nasıl giderileceğini maddeler halinde sıralayalım;

 • Bepanthen plus, lazer epilasyon lekeleri için kullanabileceğiniz en etkili kremdir. Bu kremi her gün kullanırsanız 1 ay kadar bir sürede lekelerde açılma olacaktır.
 • Lazer sonrası oluşan lekeler için kullanabileceğiniz bir başka krem advantandır. Bu kremin her gün kullanılması ise uygun değildir. İçerisinde bulunan kortizon nedeniyle 2 günde bir kullanılması uygun olacaktır.
 • Epilasyon sonrası oluşan lekeler için çok etkili olan diğer krem Madecassol kremdir. Bepanthen ile karıştırıp lekeli bölgelere sürülebilir. Hücre yenileyici özelliği olan bu krem, süratli bir şekilde lekelerin giderilmesine yarar.
 • Doktorlar tarafından önerilen Silverdin kremi de lazer lekeleri için kullanılabilir. Bu krem esas olarak yanıkların tedavisinde kullanılmaktadır.
 • Lekelerin giderilmesi için bitkisel bir yöntem arıyorsanız, zeytinyağı uygulaması yapabilirsiniz. 
 • Önerdiğimiz tüm kremleri doktorunuza danışıp öyle kullanın. Bazı ciltler her kremi kabul etmez ve alerjik rahatsızlıklar meydana gelebilir. Lekeleriniz çok fazla ise, lazer epilasyonu yapan doktorunuza mutlaka bilgi verin.

1 Yorum

 1. Ayşe

  2 Mayıs 2018 at 07:49

  Merhaba zeytin yağı yūzdeki tüyleri beslemezmi tekrardan cıkmasına sebep olabilirmi

Yorum Yapabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir