Ayakkabı

Kovboy Tarzı Ayakkabılar İle Farklı Bir Tarz Yaratın

  | 

2015 yazı iddialı girişleri ve değişik tasarımlara yer vermesi ile fazla dikkat çekici olmaya başladı. Modacıların çalışmalarının daha farklı yansımalar ile bize döndüğü 2015 yazı, marjinal giyinmeyi ve marjinal kombinleri sevenler için bulunmaz bir nimet durumunda. Moda da her tasarımı taşıyacak belli kıyafetlerin olmasından mıdır acaba?

 

2015 modasında özellikle ayakkabı konusundaki dönüşleri ve değişimleri fazla yadırgamadık doğrusu. İlginç malzemeler, tüyler, püsküller, taşlar derken doğal ortama daha çok yakınlaştık ve geçmişe biraz daha çok gittik bu sene. Bu değişimler ve geriye dönüşlerin bize getirdiği modellerden birisi de Kovboy tarzı ayakkabı ve çizmeler.

kovboy ayakkabı modelleri3

Kovboy tarzı çizmeler ilk defa bu sezon kullanılmadı aslında. Geçen sezon aramıza yavaş yavaş sızmaya başlamışlardı ancak tam olarak kovboy tarzını elde edememiştik. Kovboy tarzını benimsetmek adına ön çalışma olarak görmekteyiz geçen seneki modelleri. Moda dünyası gördüğü ilgiden memnun olmuş olacak ki, artık tam anlamı ile kovboy çizmeleri ve ayakkabıları müşterilere sundular. Artık yaz aylarında da birçok kombinde çizme ve botlar kullanılıyor. Ancak biz kovboy çizmeleri Eylül ayından sonra ele alalım, şu an Kovboy ayakkabı tarzlarını yakından inceleyelim.

kovboy ayakkabı modelleri4

Kovboy ayakkabılar, maskülen(erkeksi) tarzdaki bayanları daha çok tamamlayacak ve yansıtacak bir ürün. Çünkü kovboy ayakkabılarda kullanılan kalıplar, aksesuarlar, zımbalar, halkalar, zincirler vb. ayakkabıda daha sert bir görüntü oluşturuyor. Feminen giyinen bayanlar daha sakin hatlı ayakkabıları tercih ettikleri için, kovboy ayakkabılar feminen bayanların çerçevesi dışında kalıyor.

kovboy ayakkabı modelleri

Kovboy ayakkabıları hangi kıyafetler ile kombinleyebileceğinizi buldunuz mu peki? Genel olarak salaş ve zarif etekler için uygun bir tercih değil kovboy ayakkabılar. Uzun püsküllü etekler ile yahut İspanyol paça pantolonlar ile bu parçaları daha rahat kullanabilirsiniz. Araya biraz da hayal gücünün girmesi gerekiyor kombinlerde. Çünkü bazen hiç beklemediğiniz bir parça, kovboy ayakkabılar ile bütünlediğinizde harika görünebilir. Kovboy ayakkabıları dilerseniz günlük kullanımlarınızda tercih edebilirsiniz. Ancak iş dünyasında klasik çizgi ile uyum sağlayamayacak ve kaba kalacaktır. Siz en iyisi iş dünyasında klasik ayakkabılardan vazgeçmeyin, kovboy ayakkabıların tadını günlük hayatınızda çıkarırsınız.

Yorum Yapabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir