Diyet

Hızlı Kilo Verme

  | 

Aşırı kiloya sahip birçok kişinin tek hayali hızlı kilo vermek istemesidir. Hatta bazı kimseler kendini kısıtlayıp az az kilo veremez, vermediğini düşünerek pes edebilir. Hızlı kilo verme, nasıl verildiğine bağlı zararları da olabilir. Ani kilo kaybı ve kilo alımlarda vücudunuz da sarkmalar ve çizgiler oluşabilir.Buna dikkat edilmesi için hızlı kilo vermeye karar verdiyseniz ve bunun için diyet ya da başka tedavi yöntemleri deneyecekseniz, sağlıklı bir şekil de vermeye özen gösterin. Sonradan oluşacak rahatsızlıkları bu aşamada önlemiş olursunuz.

Hızlı Kilo Verme Yolları

Birkaç aktiviteler ekleyerek hayatınızda ufak değişiklikler yapıp zayıflayabilirsiniz. Kilo vermek çok fazla sıkı bir çalışma ve disiplin gerektiren bir durumdur.  Koşu bandında ne kadar kalori yaktığınızı bir an olsun düşünmeyip, kilolarınızın erimesini sağlayacak çok basit başka yollar da vardır;

  • Yemekten önce ve sonra bol bol su için, bu hem tokluk hissi verecek hem de metabolizmayı hızlandırmaya yarar.
  • Yemeklerinizde az yağ tüketin. Tamamı ile yağı bırakmanıza gerek yok.
  • Bitki çaylarına yönelin, sizin vücudunuzda ki toksinleri atmanıza yarayacak ve metabolizmayı hızlandıracaktır.
  • Gece yatmadan önce 15 dakikalık egzersizler yapın. Bu egzersizler hem sizi ayakta tutacak, gece yatmadan önce yapılan egzersizler size daha rahat bir uyku sağlar, uyandığınızda yapılan egzersiz ve ardına ılık su ile duş vücudunuzu tüm gün ayakta tutmaya yarar.
  • Gün boyu 3 öğün yemek yerine, az az ve sık sık yemek yemeğe çalışın. Tüketilen su ve bitkisel çaylar size bu konuda yardımcı olacaktır.
  • Sağlıklı bir beslenme düzeyi yapıldıktan sonra buna ek olarak haftanın hemen hemen her günü yapılan spor sizin hızlı kilo vermeniz için en büyük adımlardan biridir. 1 Hafta boyunca bu kurallara uyarak nasıl kilo verdiğinizi ve katkısını göreceksiniz. Kilo verdikten soran bile egzersizlere devam etmeniz vücudunuzu aynı kilo oranınızda korumanıza yardımcı olacaktır.

Hızlı Kilo Vermenin Zararları Var Mıdır?

Eğer sağlıksız bir şekilde kilo verdiyseniz, vücudunuz da bunun belirtileri görebilirsiniz. Bunları görmemek için sağlıklı ve düzenli bir şekilde kilo vermeniz sizin sağlığınız açısından daha önemlidir. Kilo problemi olan kişilerin ani kilo vermek için sağlıksız şartları kabul edebilir. Bu tamamen o an ki psikolojik durumunun getirdiği bir davranıştır. Kilo verdikten sonra vücudun da oluşacak sarkmaları gördükten sonra, bunlardan kurtulmak için çaba göstermesi gerekecektir. Sağlıksız hızlı kilo vermenin en büyük zararları da, kalp hastalıklarına, nefes darlığına ve sadece kalori yakılarak kilo verildiyse kastan eritmeniz sizin akciğerleriniz de yağlanmaya sürükleyebilir. Bu sebeplerden dolayı kendinize en uygun diyet programı uygulamanız ve bunlara ek olarak bol bol su içip, spor ve egzersizler yaparak bunlara destek vermeniz gerekir. Bu sayede daha doğal yollardan kilo vermiş olursunuz ve içiniz rahat bir şekilde uygulayabilirsiniz.

Yorum Yapabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir