Beslenme

Her Derde Deva Şifalı Besinler

  | 

Bazı gıdalar vücudumuzdaki bazı dengelerin kurulmasına yardımcı oluyor. Meraklikadin.com’un sizler için araştırdığı bu besinleri her gün bol bol tüketin, sağlığınızı koruyun.


Lahana : Güçlü bir bağışıklık sistemi demek, daha az hastalanmak anlamına geliyor. Tüm yeşil yapraklı sebzeler gibi lahanayı da bol miktarda tüketin.

Limon : Her sabah kahvaltıdan önce ılık suyla karıştırıp içeceğiniz limon suyu hem karaciğerinize hem de cildinize iyi gelecek.

Sarımsak : Antioksidan zengini sarımsak, soğuk algınlığı ile savaşmanızı sağlıyor, hafızanızı güçlendiriyor.

Tarçın : Tip 2 diyabet hastalarının kan şekerini dengelediği bilinen bu sihirli çubuklar, kandaki kolesterol seviyesini de düşürüyor. Akşamları uyumadan önce ılık süte bir miktar tarçın ekleyerek daha iyi uyuyabilirsiniz.

Yaban Mersini : Düzenli olarak tüketeceğiniz taze ya da kurutulmuş yaban mersini, idrar yolu enfeksiyonlarını önlüyor.

Acai Çileği : Amazon ormanlarında yetişen ve görünümü yaban üzümüne benzeyen bu bitki, meyve olarak yenilemiyor, özü çıkartılarak kullanılıyor. Bu bitki sağlıkta yeni trend olarak kabul ediliyor.

Brokoli : Çocukken çok sevmemiş olabilirsiniz ama bu sebzeye şimdi bir şans daha tanıyın. İster haşlanmış ister çiğ olarak tüketin, içeriğindeki C vitamini, folik asit ve betakarotenin bağışıklık sisteminizi güçlendirmesine izin verin.

Tatlı patates : Özellikle diyabet hastasıysanız, glisemik indeksi düşük olan tatlı patatesi tercih edin. Böylece kan şekeri seviyenizi kontrol altında tutmuş ve daha az kalori almış olursunuz.

Kurt üzümü : Himalayalar’da yetişen bu bitki tam bir C vitamini ve protein deposu. Kurt üzümü ayrıca karaciğeri koruyor, hafızayı ve görmeyi güçlendiriyor, sakinleştiriyor.

Arpa : Kansere karşı korunmak için önerilen arpa, kan şekeri seviyesini dengeliyor ve doygunluk sağlayarak tok kalmanızı da sağlıyor.

Yorum Yapabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir