Hamilelik

Hamile Eşe İlgi Göstermenin Yolları

  | 

Bir çocuk sahibi olmak dünyanın en mutlu ve en gurur verici duygularından biridir. Eşinizin zorlu bir hamilelik dönemi geçireceğinin bilincide iseniz ona bu dönemde ne kadar yakın olursanız ve ilgi gösterirseniz hem ilişkinizin sağlığı hem de mutluluğunuz için önem arz etmekte. Bu zorlu hamilelik döneminde eşinize ne kadar fazla ilgi gösterirseniz onun yanında olduğunu hissettirebilirsiniz bunun karşılığını en iyi şekilde alabileceksiniz. Hormon değişikliği nedeni ile hamilelik döneminde çok kırılgan ve duygusal olan eşinizi anlayıp ona ilgi göstermeniz onun hem mutlu olmasını hem de bu mutluluğu anne karnındaki bebeğe hissettirmesini sağlayacaktır.

Hamilelik döneminde dikkat etmeniz gereken en önemli nokta onu doğuma hazırlamaktır. 9 ay  gibi uzun sürecek olan hamilelik döneminin özellikle sonlarına yaklaştığınız dönemlerde eşiniz kendini streste hissedecek ve rahatlama ihtiyacı duyacaktır. Bu yönde yapacağınız açıklamalar eşinizi rahatlatacaktır.

Hamilelik süreci boyunca eşinizi üzmek ve kırmak istemiyorsanız bu dönemde ağzınızdan çıkacak tüm cümleleri tartmalı ve dikkat ederek konuşmalısınız. Sizin eşinizin kırılmasını düşünmeyeceğiniz konularda bile bu dönemde hormonsal değişikliklerden dolayı eşiniz rahatsızlık duyacak ve kırılacaktır.

Eşinize ev işlerinde yardımcı olmaya özen gösterin. Bir erkek olarak tabii ki evin tüm işlerini gerçekleştiremeyeceksiniz ama ona ev işlerinde yardımcı olmanız, ufak bir yardım bile etmeniz onun için önemli olacaktır.

Hamilelik döneminde eşinizi yalnız bırakmayacağınız alanların yaşında doktor kontrolleri gelmektedir. Eşinizin tüm doktor kontrolü zamanlarında yanında olmanız, hem ona hem de doğacak olan bebeğinize ne kadar ilgi gösterdiğinizi ve güvendiğini gösterecektir. Hamilelik döneminin sonlarına doğru yorulacak ve kendini bitkin hissedecek olan eşinizin spor yapmasını sağlayın ve egzersiz hareketleri ile onun sağlığını korumasına yardımcı olun.

Yorum Yapabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir