Güzellik

Expigment Krem Nedir, Nasıl Kullanılır?

  | 

Yüzlerimizde istenmeyen görünümler olduğunda bay- bayan fark etmeksizin hepimiz rahatsız oluruz. Özellikle de yaz aylarında güneş kaynaklı lekelerden kurtulmak için söylenen her türlü kremleri kullanırız. Bu kremler arasında ilk sırada yer alan ve uzmanlar tarafından da önerilen expigment krem, faydaları azımsanamayacak kadar fazla olan bir kremdir. 30 gram tüplerde satılmakta olan kremin fiyatı da diğer kozmetik ürünlerine oranla oldukça uygun.  %2 ve % 4 formları bulunan krem lekeleri temizlemekle kalmayıp, aynı zamanda yüzdeki lekelere neden olan aşırı pigmentasyonu yok ederek cildi gençleştiriyor ve nemlendiriyor.

Expigment Krem Nedir? Expigment Krem Nasıl Kullanılır? Expigment Kremin Faydaları

Güneşin yanı sıra yaşlanmaya bağlı olarak oluşan kahverengi lekelere karşı diğer tüm ürünlerden daha fazla etki etmekte olan krem, yüzdeki alaca rengi de düzelterek cildin pürüzsüz görünmesini sağlamaktadır. Geçici değil kalıcı Expigment Kremin Faydalarıçözüm sunmakta olan krem sabah akşam lekeli bölgeler üzerine sürülmektedir.  Kısa süreli değil düzenli olarak uzun süre kullanıldığı takdirde krem herkesin aynaya baktığında görmek istediği görünümü sağlamaktadır. Hassas ciltlerde çok nadir de olsa alerjik reaksiyonlar gösterebilecek olan kremi kullanmaya başlayanlar dikkat ederek krem kaynaklı problemleri için bir uzmana danışmaları gerekmektedir.

Cildi Yenileyen ve Genç Kalmanızı Sağlayan Krem

Ergenlik döneminde çıkan sivilcelerin bıraktığı izler, farklı nedenlerden dolayı oluşan çiller ve güneş lekeleri ile yıllarca mücadele eden ve hiçbir zaman istenilen görünüme kavuşamayanların imdadına yetişen expigment krem, artık aynaya baktıklarında gördükleri görüntülerden dolayı canları sıkılan ve oldukça huzursuzluk yaşayan kişilerin derdine derman olmaktadır.

Expigment kremin faydaları birçok kişi tarafından kabul edilmiş olup, onlarla aynı sıkıntıyı yaşamakta olan arkadaşlarına korkusuzca önerebilmekteler. Uzun süreli kullanımlarda cilde gençlikte kazandırmakta olan krem cildin her daim nemli kalarak kuruluk yüzünden oluşacak olan sorunların yaşanmamasını sağlamaktadır. Krem kullanılmadan önce yüz en iyi şekilde temizlendikten sonra kullanılmalıdır. Açık yaralara kesinlikle uygulanmaması gereken kremin normalde de alerji yapabileceğini düşünenler öncelikle ufak bir bölgeye kremi sürüp beklemeleri gerekmektedir.

Cilt üzerinde her hangi bir yanma, kaşıntı ve kızarıklık oluşmadığında kremi gönül rahatlığı ile kullanabilirler. Kullanıma başladıktan sonra ilk 2 ay içerisinde herhangi bir değişiklik olmadığını gördüğünüzde ise kremi kullanmayı bırakabilirsiniz. Antibiyotik içermekte olan kremin ağız ve göz çevresine çok fazla temas ettirilmemesine de özen Expigment Kremin Faydalarıgösterilmesi gerekmektedir. Kremin kullanıma başlanıldığı süre içerisinde ise yüze sert temasta bulunmamalı yani tahriş edici ürünlerin kullanımından kaçınılmalıdır. Bunlar sert sabun ve şampuanlar, saç boyaları ve tüy dökücüler. Ayrıca krem uygulandıktan sonra kesinlikle güneşe çıkılmamalıdır.

Expigment Krem ile Kozmetik Ürünlere Son

Temizlenmiş ve kurulanmış cilde uygulanacak olan expigment krem tedavi edilecek bölgenin üzerine hafif hareketlerle iyice yedirilerek uygulanmalıdır. Kremi uyguladıktan sonra cilt üzerinde yanma, batma, kızarıklık ve kabarma gibi durumlar olduğu görüldüğünde yüz hemen yıkanarak kremin kullanımına son verilmelidir.

Hamilelik ve emzirme dönemlerinde nasıl bir etki oluşturacağına dair araştırmalar bulunmadığı için kremin kullanımı önerilmemektedir.  Uzmanlar tarafından önerilen ve fiyatı oldukça uygun olan expigment krem faydalarını gördükten sonra, aynı problemlere iyi geldiği söylenen ve fiyatları oldukça uçuk olan kozmetik ürünlerini almaktan vazgeçeceksiniz.

Expigment Krem Hakkında Bilmeniz Gerekenler

 • İlacın etken maddesi alerji olmanıza neden olacaksa bu kremi kullanmamalısınız.
 • Yaşlanmanın etkisiyle oluşan çillerin tedavisinde ve derilerde oluşan düzensiz şekillerdeki büyük lekelerin giderilmesinde kullanılabilir.
 • Rüzgar ya da güneş yanığı olan, kurumuş veya çatlamış, açık yaralı ciltlerde bu kremi kullanmayın. Bu vakalardan birisi varsa, iyileştikten sonra Expigment kullanabilirsiniz.
 • Karaciğer rahatsızlığı ya da böbrek rahatsızlığınız varsa, kremi kullanmadan önce doktorunuza danışın.
 • Kremi ağzınıza, burun içine ve gözünüze sakın sürmeyin. Eğer yanlışlıkla temas edilirse mutlaka bu bölgeleri bol su ile yıkayın.
 • Expigment kremle tedavi olurken, cildinizde tahriş yapabilecek sabunları, saç boyalarını, tüy döküvüleri ve alkollü cilt ürünlerini kullanmamaya dikkat edin.
 • Ultraviyole ışınlarından bu kremi kullanırken uzak durunuz. Expigment kremi cildi güneş ışınlarına karşı hassaslaştırabilir ve ciltte yanıklar, lekeler oluşabilir.
 • Cildinizde açılan rengin yeniden koyulaşmasını engellemek için tedavi olurken ve tedavi sonrasında güneş ışınlarından kaçının. Mecbur kalırsanız güneş koruyucu kremler kullanın ve koruyucu kıyafetler giyinin.
 • Güneşte yanmak için bu kremi kullanmayın.
 • 2 aylık bir kullanımdan sonra, krem sürülen bölgelerde beyazlama veya renk açılması olmazsa ilacı kullanmayı bırakın.
 • 12 yaşın altındaki çocuklarda, gebelik ve emzirme döneminde doktora danışmadan bu kremi kullanmayınız.

Yorum Yapabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir