Cilt Bakımı

Cilt Lekelerine Limon

  | 

Cilt Lekelerine Limon

Cilt Lekeleri Hakkında

Cilt lekeleri her insanın ortak sorunları arasında yer almaktadır. Birçok nedenle ortaya çıkabildiğinden dolayı cilt ortak problem haline gelmektedir. Bu kadar sık görülen bu sorunun buna bağlı olarak çeşitli çözüm yöntemleri de bulunmaktadır. Cilt lekeleri hakkında tedavi yöntemi uygulamadan önce lekenin oluşum nedenini incelemek faydalı olmaktadır. Nedeni hakkında kesin bilgiye ulaşıldıktan sonra tedavi uygulamak lekelerden kurtulmak için daha faydalı görülmektedir.

cilt_leke_limon_maskesi

Cilt Lekeleri Neden Olur?

Cilt üzerinde meydana gelen istenmeyen lekelerin birçok sebebi bulunmaktadır. Bunların başında güneş ışınları gelmektedir. Yoğun güneş ışınına maruz kalan ciltlerde belli bir müddet sonra lekeler oluşmaya başlamaktadır. Hatta bunlar çil oluşumuna kadar gidebilmektedir. Lekenin hangi derecede olduğuna emin olduktan sonra uygun çözüm şekli uygulanmalıdır. Tedavi şekillerine bakıldığında cilt lekeleri için genel olarak bitkisel yöntemler uygulanmakta ve bunlardan olumlu sonuçlar alınabilmektedir. Her cilt tipi için uygulanacak yöntem farklı olduğundan dolayı leke oluşumunun nedeni ve tedavi şekilleri hakkında detaylı bilgi edinmek faydalı olmaktadır. Ciltte leke oluşumunun bilinen diğer bir nedeni ise yaşa bağlı olarak ortaya çıkan lekelerdir. Yani ilerleyen yaşlarda yaşlanmaya bağlı olarak öncelikle el üzerinde lekeler oluşmaya başlamaktadır. Her bir neden için farklı bitkisel kürler uygulanabilmektedir.

Cilt Lekelerine Çözüm Limon

Halk arasında da yaygın olarak bilindiği üzere limonun birçok derde devası vardır. Bunlar arasında en sık uygulanan kısım ise genellikle cilt bakımında olmaktadır. Cildinde leke problemi yaşayan kişiler için limon temelli tedaviler önerilmektedir. Limonun hem suyu cilde faydalı olmakta hem de limondan hazırlanan cilt maskeleri cilt bakımında kullanılmaktadır. Limon suyu cildi yumuşatıcı özelliğe sahiptir. Dolayısıyla taze sıkılmış olan limon suyunu cilde sürmek çok faydalı olmaktadır. Yani cilt lekelerine limon suyu uygulamak cilt üzerinde olumlu etki yaratmaktadır. Limon suyunun daha fazla etkili olması isteniyorsa isteğe bağlı olarak içerisine kahverengi şeker de karıştırılabilmektedir. Böylece doğal peeling malzemesi elde edilmiş olmaktadır. Bu karışımı haftada birkaç kez uygulamak fayda sağlamaktadır. Eğer dilenirse karışıma zeytinyağı eklemek de mümkündür.

 

Yorum Yapabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir