Elma Sirkesi Ve Doğal Güzellik

  | 

Elma Sirkesi Ve Doğal Güzellik

Bir şarap şişesi içerisinde tamamıyla tesadüfen bulunan elma sirkesi sayesinde pek çok sorun çözüme kavuşmuştur. Fazla kilolardan kurtulmada, cilt lekelerinin temizlenmesinde, varis oluşmuş damarlarda, sağlıklı olmayan saç tiplerinde vb. daha birçok sağlık sorununa karşı iyi geldiği bilinmektedir. Saçlarınızın parlak bir görünüme sahip olması, fit bir vücuda kavuşmanız ve lekesiz bir cilt için çok faydası olduğu bilimsel gerçeklerdir.

Elma sirkesi ile yapılan bu cilt bakımlarını herkes rahat ve basit bir şekilde evinde uygulayabilir. Bu zamana kadar sadece yemek sofralarımızda yer verdiğimiz elma sirkesinin diğer faydalarını da şu şekilde sıralayabiliriz;

Kepeksiz Saçlar

Öncelikle saçlarınızı yıkayın. Daha sonra bir su daha hazırlayın ve elma sirkesini bu suyun içerisine ilave edin. Elma sirkeli su ile saçlarınızı yıkayın ve aynanın karşısına geçerek kepeksiz ve parlak saçların keyfini sürün. Hayatımızın her anında bizim için önemli bir yer edinmiş olan saçlarımızın güzelliğini gölgede bırakan en büyük sorunlardan biri kepektir. Buna son vermek için elma sirkesini kullanabilirsiniz.

Aknelerin Tedavisi

Elma suyu sirkesini bir kap içerisine koyun ve su ile hafiften seyreltin. Çıkan su ile yüzünüzü temizleyin ve daha sonra durulayın. Bu işlemle beraber aknelerin meydana gelmesini sağlayan mikroplardan arınmış olacaksınız. Ayrıca vücudunuz yumuşak bir hale bürünecek. Gençlik döneminde ortaya çıkan bu aknelerin cildinizin güzelliğine gölge düşürmesinden endişe duyuyorsanız elma sirkesinden yararlanabilirsiniz.

Varisli Damarlara

Bir bezi elma sirkeli suyun içerisine koyduktan sonra çıkartıp sıkın. Çıkardığımız bu bezi varisin bulunduğu kısma sarın ve 30 dakika kadar sarılı bir şekilde olarak bekleyin. Bu zaman dilimi içerisinde bacaklarınızı yukarı doğru kaldırarak rahatlamasını sağlayın ve dinlenin. Bu işlemi sabah akşam düzenli bir şekilde tekrarladığınız da faydalı sonuçlar elde ettiğinizi gözlemleyeceksiniz.

Fazla Kilolardan Kurtulmak Ve Zayıflamak İçin

 

1 ya da 2 kahve kaşığı kadar elma sirkesi ve 1 kahve kaşığı balı bir bardak suyun içerisine ilave ederek güzelce karıştırın. Bu işlemden fayda sağlamak ve belirlenen amaca ulaşabilmek için güzel bir rejim planı ile birlikte kullanılması gerekmektedir. Bu şekilde uygulayarak düzenli olarak kilo verdiğinizin farkına rahatlıkla varacaksınız.

 

 

 

 

Yorum Yapabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir