Bitkiler

Elma Sirkesi

  | 

Elma Sirkesi Ve Faydaları

   Çok farklı alanlarda elma sirkesini görebiliriz. Sivilce için bir kürde ya da zayıflama reçetelerinin içinde de bulunabilir. Cilt bakımı alanında da elma sirkesinin faydaları bulunur.  Genel olarak bakıldığında elmanın sağladığı tüm faydaları sağlamaktadır. Soda ile karıştırdığınızda sivilceler için kullanabileceğiniz güçlü bir temizleyici olur. İçeriğindeki özeler ile bağışıklık sisteminin güçlendirmesinin yanında sindirim sistemi düzensizlikleri yaşıyor iseniz bunların çözümünde de etkili olacaktır. Yaşlılık dönemlerinde kemik sorunları yaşamamak adına elma sirkesi kullanılabilir.Elma Sirkesi

Sabah aç karnına suya karıştırdığınız metabolizmanızı hızlandırıcı etkiye sahiptir. özellikle girip, nezle ve boğaz ağrısı gibi sorunlarla karşılaşmamanız adına hastalıklar öncesinde kullandığınız kalkan etkisi ortaya çıkaracaktır. Bağırsak gazına iyi gelmekte ayrıca kabızlık içinde çok önemli bir ilaç olmaktadır. Yaralara uyguladığınızda iyileştirici etkileri bulunur. Ve egzama hastaları için de önemli etkileri vardır.

Cilt Bakımında Elma Sirkesi

    Cilt bakımı yaptıktan sonra elma sirkesini su ile karıştırarak cildinizi duruladığınızda başarılı sonuçlar oluşacaktır. Bunun yanında cilt üzerinde elma sirkesinin faydaları arasında cilt lekelerine karşı da önemli etkileri bulunur. Su ile karıştırdığınız elma sirkesini yatmadan önce yüzünüze sürerseniz ve düzenli olarak birkaç ay devam ederseniz cildinizde belirgin bir aydınlık elde edebilirsiniz. Aynı şekilde su ve sirke oranı yarı yarıya bir şekilde kullandığınızda çilleriniz ve güneş lekeleriniz için önemli etkiler ortaya çıkaracaktır.Elma Sirkesi

Kurumuş ellerinize su ile incelttiğiniz elma sirkesi kullandığınızda ellerinizin yumuşadığınız ve düzenli kullandığınız çok daha tazecik bir cilde sahip olduğunuzu görebilirisiniz. Aynı kullanım şekli ile nasırlı bölgeniz üzerinde kullanabilir ve çok kısa bir süre içerisinde iyileşme elde edebilirsiniz. Dikkat edilmesi gereken önemli bir etki ise, elma sirkesinin cilde doğrudan teması zarar verebilir, bu nedenle farklı oranlarda da olsa su ile karıştırarak kullanılmalıdır. Akşam saatlerinde bu yöntemleri uygulamakta, güneş etkilerinden korunma adına önemli olacaktır.

Zayıflama Alanında Elma Sirkesi

    Yemeklerden önce kullanıldığında da elma sirkesinin faydaları zayıflamaya destek olarak karşımıza çıkacaktır. Bir bardak su içerisine bir yemek kaşığı elma sirkesi ve üzerine bir çay kaşığı bal eklenerek içildiğinde yağ yakılmasına çok önemli bir şekilde destek verecektir. Aynı zamanda iştahınızın kesilmesinde de etkilidir.

Elma sirkesi yüksek tansiyonu düşürmesinin yanında güçlü antioksidan etkisi ile de bilinir. Kan şekerini düzenlemekte ve kolesterolü düşürmektedir. Zayıflamada ise açlık krizlerinin önüne geçerek tokluk hissi oluşturacaktır. Aslında elma sirkesi doğrudan zayıflatır demek çokta doğru olmasa da zayıflamada önemli etkileri bulunmaktadır.

Yemeklerden önce tüketileceği gibi yemek esnasında da alınabilir ve bu sayede tokluk hissi oluşturabilir. Genelde yemeklerden sonra kullandığımız ağırlık çöktü, hissiyatının önüne geçmek için de elma sirkesi başarılı kullanımlar oluşturacaktır. Tatlı krizleri kan şekerinizin aniden düşmesi ya da çıkması ile oluşacaktır.Elma Sirkesi

Elma sirkesinin kan şekerini düzenleyici etkisi bulunmaktadır. Cilt bakımında olduğu gibi zayıflama alanında da destek etkileri bulunacak olan elma sirkesinin faydalarının zarara dönüşmemesi adına su ile tüketilmesi önerilir. Özellikle mide rahatsızlığı olan kişilerde sirkeyi olduğu gibi içmek midenizde daha fazla şikayetler ortaya çıkarır. Bu nedenle her alanda sulandırarak kullanmak çok önemlidir.

Protein Tozu Ne İşe Yarar? yazımız için tıklayınız…

Yorum Yapabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir