Diyet

Diyet Yaparken Kendinizi Kontrol Edin!

  | 

Diyet Yaparken Kendinizi Kontrol Edin!

Diyet yapmak her seferinde karar verilen ve daha sonra vazgeçilen bir uygulama olmaktan bir türlü çıkamıyor değil mi? Hep yarıda kalan diyetinizi tamamlamak için öncelikle kendinizi kontrol edebilecek misiniz? onu bilmelisiniz. Genelde diyet listeleri belli yasaklarla dolu olduğu için bunu başarabilmek zordur. Öncelikle kendinize en uygun diyeti bulmakla işe başlamalısınız. Bu diyette sevdiğiniz yiyecekler olmalı. Nelerden vazgeçebilirsiniz, neler sizin kontrolünüzü bozar bunu iyi tespit etmelisiniz.  Belli bir kilo hedefi belirleyin ve bu hedefiniz mantıklı olsun. Ona göre hareket edin.

Diyet Listesi

Diyet listenizde kalorisi düşük gıdaları tercih edin ki; egzersiz ya da spor yapamıyorsanız yakmak için sizi zorlamasın. Az yiyerek kilo vermeye çalışmayın, menüye uyun ve eksik yiyerek kilo vermeye kalkışmayın. Öğünlerinizi düzenli olarak zamanında yemeye özen göstererek metabolizmanızı bu diyete alıştırmaya çalışabilirsiniz. Bu sayede vücut kendini kilo vermeye hazırlayacaktır.

Özellikle;diyet listenizde çorbalara yer verin hem sizi tok tutacak hem sıvı tüketimi alarak sindirim sisteminizi çalıştırmış olacaksınız. Tabi ki olmazsa olmaz su içmeyi asla ihmal etmemelisiniz. Yemeklerden önce su tüketmek tokluk hissi verecek ve listenizdeki yiyeceklerden doymanızı sağlayacaktır. Günde bir saat yürüyüş yapmak kesin kuralınız olsun yoksa bunu yapmamak vücudun hantallığına neden olacaktır.

Her Diyet Sizin Diyetiniz Olmayabilir

Çevrenizden gelen kilo verme önerileri ile hareket etmeyin ya da önerilen gıdaları ya da içecekleri tüketmeyin. Herkesin bünyesi farklıdır bunu unutmayın. Sabırlı olmayı öğrenin kiloları almak kısa sürüyor ama vermek kolay olmuyor. Belli zaman içerisinde kilo vermenin sağlıklı olmadığını düşünerek kontrolü elden bırakmamalısınız. Vereceğiniz kilolar uzun sürerse kalıcı olması da mümkün olacaktır.  Tüm kontrol sizin elinizde bunu aklınızdan çıkarmayın!

 

Yorum Yapabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir