Diyet

Beslenmede Doğru Bilinen Yanlışlar

  | 

Günümüzde tüketmiş olduğumuz besinler hakkında bir çok doğru bilinen yanlışlar bulunmaktadır.Bugün sizlere Beslenmede Doğru Bilinen Yanlışlardan bahsedeceğiz. Sağlıklı beslenmek ve formumuzu korumak için gerekli olan öneri ve uygulamaları gerçekleştirmek için hayatımızda yer alan doğru bilinen yanlışlardan vazgeçmeliyiz.

Su içerek zayıflama

Su hayatımızı sürdürebilmemizi sağlayan ve sağlıklı bir yaşam sürdürebilmemize katkıda bulunan en etken maddedir. Su içeriğinde bulunan sodyum, flor, potasyum, kalsiyum ve klor mineraller sebebi ile toksitleri vücudumuzdan uzaklaştırmak ile yükümlü olup tek başına kilo verilmesine katkı sağlamamaktadır. Siz sadece su içerek yemek yemediğiniz zaman ki boşluğu ve açıklık hissini su içerek bastırmaktasınız. Bu davranışta hem sizi hem de sağlığınızı ileri derecede etkilemekte. Sizler su içtiğinizde açlık hissiniz ortadan kalkıyor lakin yemek yeme ihtiyacınızı tekrar giderdiğinizde bu sefer daha fazla besin tüketmiş olmaktasınız.

Öğün atlama

Birey diyet esnasında öğün atlayarak zayıflayabileceğini düşünmekte olup bir sonraki öğünde vermiş olduğu tüm kalorileri geri almatadır. Doğru olan ise az porsiyonlar halinle ana ve ara öğün sınıflandırması ile dengeli beslenip ölçülü kilo vermek olmalıdır. Yemek yememe konusunda da olduğu gibi ”karnı sırtına yapışmak” ile ilgili doğrulayıcı sağlık problemleri ile savaşan bireyler gerçek hayatta da mevcut bulunmakta. Bu açıdan beslenmede doğru bilinen yanlışlar göz ardı edilmemeli ve sağlıklı bünyemize uygun nitelikteki diyetleri denemeliyiz.

Gece yemek yemek şişmanlatır

Gece yenilmekte olan yemeklerin uykusuzluk ve belli başlı etkileşimleri olduğu bilinmektedir. Lakin bu durum tamamen sizin fiziksel aktiviteleriniz ile ilgili olmakla beraber hiçbir sakınca söz konusu olmamaktadır. Eğer ki birey tükettiği besinler karşısında kalori yakacak düzeyde fiziksel aktivitede bulunmakta ise o vakit geç saatte besin tüketmenin hiçbir sakıncası bulunmamaktadır.

Yorum Yapabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir