Cilt Bakımı

Anne Sütü Cilde İyi Gelir Mi?

  | 

Anne Sütü Cilde İyi Gelir Mi?

Süt, içindeki kalsiyum dolayısıyla 7’den 70’e herkes tarafından tüketilmesi gereken, temel bir besindir. Bebekler için de annelerinden alacakları anne sütü çok önemlidir. Onların sağlıklı bir şekilde beslenip, gelişmelerini sağlar. Anne sütünün faydalarından birini de cilt üzerinde görebiliriz.Normal sütün bile ne kadar faydalı olduğunu düşünürsek, anne sütü de özellikle cilt için çok faydalıdır.

Anne Sütünün cide faydaları

Anne Sütünün Cilde Faydaları

Anne sütünün cilde faydaları nelerdir diye sorduğumuzda birçok faydasını sayabiliriz. Öncelikle anne sütü, cilde parlaklık ve canlılık katar. Eski zamanlarda kraliçelerin süt banyolarını hesaba katarsak sütün cilt için çok faydalı olduğunu anlayabiliriz. Bazı yerlerde de yeni çocuk sahibi olan annelerin sütünün yüze sürüldüğünde kişinin güzelleşeceğine inanılır. Anne sütü cilde iyi gelir mi sorusunun yanıtı bu yüzden evet iyi gelir olur. Çünkü anne sütü sayesinde cilt ölü hücrelerden arınır. Aynı zamanda yağlı ve sorunlu bir cildiniz varsa anne sütü yüzde biriken yağları emer. Bunun dışında kırışıklıkları azaltan bir etkiye sahip olduğu için de anne sütü güvenle yüz bakımında kullanılabilir.

 

Anne Sütü Maskesi Tarifi

 

Anne sütünü kullanarak cilde maske yapmak da mümkündür. Öncelikle malzemelerden bahsedersek;

  • 2 yemek kaşığı anne sütü,
  • 1 yumurta sarısı.

Bu malzemeleri kullanarak cilt maskesi yapmanız mümkündür. Böylece anne sütü yüze sürülür mü diye merak edenlerin sorularını da cevaplamış oluruz. Öncelikle derin bir kaseye 1 adet yumurtanın sarısını kırın. Üstüne de anne sütünü ekleyerek çırpın. Topak topak olmaması için sürekli karıştırın. Daha sonra bu maskeyi yüzünüze yedirin. Yüzünüze ince bir bez koyarak 10-15 dakika bekleyebilirsiniz. Bu maskeyi günde iki kez yüzünüze uygulayabilirsiniz.

anne sütü maskesi

Anne Sütü Maskesinin Faydaları

 

Anne sütü ile yapılan bu maskenin, sivilceleri kalıcı bir şekilde yok ettiği kanıtlandı. Özellikle ergenlik sivilcelerin önlenmesinde çok faydalı olduğunu da söyleyebiliriz. Bunun dışında da bu maske, cildi nemlendirerek besler. Hücre yenileyici bir özelliği vardır. Peeling gibi bir etki bırakarak ölü derileri yok eder. Kırışıklıklar üzerinde de olumlu bir etkiye sahiptir. Son olarak anne sütü cilt lekelerine iyi gelir mi diye merak ediyorsanız bu sütün yüzdeki leke ve izlerin giderilmesinde gözle görülür bir etkisi vardır diyebiliriz.

 

 

Yorum Yapabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir