Diyet

Zayıflamak İçin Küçük İpuçları

  | 

Zayıflamak İçin Küçük İpuçları

Zayıflamak için pek çok diyet listesi vardır fakat çoğu insan hiçbiri işe yaramıyor, düzenli bir şekilde uygulayamıyorum gibisinden nedenlerden ötürü bu diyet listelerine yanaşmamaktadır. İşte bu yüzden sizlere yeme şeklinizde ki küçük değişiklerle ile kilo vermenin yöntemlerinden bahsetmek istiyoruz. Bu şekilde daha yavaş olmasına karşın hem daha sağlıklı hem de daha kontrollü olarak kilo vermiş olacaksınız. Ayrıca zayıflamanız için önerdiğimiz bu ipuçlarının bütçenize de katkısı bulunacaktır. Gelin şimdi de bu küçük ipuçlarına bir bakalım.

Zayıflamak İçin İpuçları

Gözden Uzak Olan Gönülden de Irak olurmuş: Sağlığınız için size olumlu yönde katkı sağlayacak olan sebze ve meyveleri dolabınız aşağılarına koyup, göz önüne çikolataları dizerseniz, acıkıp dolabın kapağını açtığınız zaman eliniz göz önüne koymuş olduğunuz çikolatalara gidecektir. Bu sebepten dolayı meyve ve sebzeleri üst rafa (göz önüne) koymanızda fayda var.

Mutfağınızı Temizleyin: Mutfağınızı temizleyin derken bahsettiğimiz temizlik etrafı silmekle alakalı değil. Mutfağınızda bulunan yağlı, şekerli abur cuburları bir kenara atın ve kuruyemiş gibi daha hafif yiyeceklere yönelin.

Markette Kalori Deposu Reyonları Geçin: Özellikle karnınız aç iken marketteki kalori deposu olan reyonlarda vakit geçirmemeye dikkat edin. Psikolojik olarak oralarda bulunmak sizi onlara yönelteceğinden bu reyonları atlamanız yararınıza olacaktır.

Protein Almaya Özen Gösterin: Protein açısından zengin içeriğe sahip olan yiyecekleri tüketmeyi ihmal etmeyin. Çünkü proteinsiz bir öğüne göre protein oranı yüksek olan bir öğünü tercih etmeniz size daha fazla tok kalmanız konusunda yardımcı olacaktır.

Yavaş Yiyin ve Tıka Basa Doymayın: Yemeğinizi yerken doyduğunuzu hissettiğiniz halde hala ısrarla yemeye devam etmeniz çok yanlış bir tutumdur. Böyle bir durumda ayağa kalkıp dolaşmanız veya bir bardak su içip bir süre beklemeniz doygunluk hissinizi perçinleyecek ve aşırıya kaçmanızı engelleyecektir.

 

Yorum Yapabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir