Sağlık

Zayıflama Hapları Tehlike Saçıyor!

  | 

Zayıflama Hapları Tehlike Saçıyor!

İnternette hemen hemen bir çok sayfada ve sitelerde karşımıza çıkan ‘’zayıflama hapları’’ insan sağlığını tehdit eden bir çok kimyasal madde içeriyor. Bu zayıflama hapları ile ortaya çıkan ölüm haberlerini mutlaka sizler de okumuşsunuzdur. Gıda takviyeleri diye satılan bu zayıflama hapları ne kadar sağlıklı? Ya da bu haplar ölüm saçıyorsa ve sağlıksız ise; neden hala izin veriliyor? Bu konuda nasıl düşüneceğimizi ve nasıl hareket edeceğimizi şaşırdık. Çünkü zarar veren bu maddelerin yasaklanmaması insanların hala ‘’acaba faydası var mı ?’’diyerek kullanmalarına ve devam etmelerine etken olmaktadır.

Zayıflama hapları, metabolizmanın içerisinde bulunan yağların direkt yakılmasını sağlayan maddeler içermektedir. Bu da insan sağlığına ölümle sonuçlanacak kadar zarar veriyor. Gıda takviyesi olarak çıkan haplarında yanlış anlaşılmasına neden olmaktadır. Gıda takviyesi hapların içeriği; sindirim siteminin çalışmasına etken olan, yeşil çay, zencefil ve besin lifleri içerir. Bunları birbirinden ayırmakta fayda var. Ancak bu haplar mucize yaratmaz sadece destek olurlar. O nedenle sağlıklı zayıflamak spor ve yeme alışkanlıklarınızın gözden geçirilmesi ile sağlanmalıdır.

Gıda takviyesi olarak satılan hapları ancak eczanelerden ve o ürünlerin marka sitelerinden almaya çalışın. Hiç bir garantisi olmayan ve sahte isimlerle çıkan bir çok zayıflama hapları vücudunuzun tamamen iflas etmesine yol açacaktır. Eğer gerçekten çok kilonuz var ve zayıflamak istiyorsanız mutlaka bir uzmandan öneri almanız sağlıklı bir karar olacaktır. Gördüğünüz ve duyduğunuz her şey farklı lanse ediliyor olabilir. Önemli olan sağlıklı bir şekilde hareket etmek ve düzenli bir şekilde diyetisyenin önerdiği şekilde diyet programı uygulamaktır. Kısa sürede kilo vereceğim diyerek bilmeden zayıflama hapları almak sona bile bile gitmek demektir. O açıdan dikkatli olmanızda fayda var.

 

Yorum Yapabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir