Beslenme

Yoğurt suyunun faydaları nedir?

  | 

Hepimizin evinde ve sofralarında yer alan yoğurtların dibi her zaman çöpe gidenler arasında yer almaktadır. Faydalarını bilmediğimiz için çöpe attığımız yoğurt suyunun aslında bilmediğimiz pek çok faydası ve özelliği bulunmaktadır.Bu yazımızda sizlere Yoğurt suyunun fadaları nedir bahsedeceğiz. Özellikle ülkemizin en büyük rahatsızlıkları arasında yer alan B12 vitamin eksikliğine oldukça faydalı gelen yoğurt suyu, bu bağlamda çöpe dökülmemeli ve süzülerek içilmelidir

.

Yoğurt Suyunun Sağlığımıza Faydaları Nelerdir?

Yoğurt suyu sadece B12 vitamin eksikliğine değil daha pek çok sağlık konusuna etki etmekte ve faydalarını göstermektedir. İşte bu faydalar;

  • Zengin B12 vitaminine sahip olan yoğurt suyu aynı zamanda vücudun ihtiyaç duyduğu karbonhidrat ve yağ dengesini de sağlamaktadır. Pek çok rahatsızlığın temeli olan yağ ve karbonhidrat dengesizliğini her gün bir kaşık yoğurt suyu içerek önleyebilirsiniz.
  • Yoğurt ve yoğurt tüketimi tüm kanser rahatsızlıklarına savaş açmakta ve insanların kanser olma riskini %60 oranında azaltmaktadır. Bu bağlamda ülkemizde tüketilmese de pek çok ülke de insanlar hem sağlıklı yaşam hem de kanserden korunmak için her gün yoğurt ve yoğurt suyu tüketmekte.
  • İnsan vücudunda görmediğimiz ve cilt altında meydana gelen kötü huylu tümörlere savaş açar, önler.
  • Yoğurt ve yoğurt suyu özellikle bebek ve çocukların bol bol tüketmesi gereken gıdalar arasında yer almaktadır. Çocuklarda boy uzaması ve B vitamini eksikliğine en doğal çözüm olacak olan yoğurt bebek ve çocuklara çeşitli taze meyveler ile karıştırılarak verilebilir.
  • Bebek ve çocuklarda içerisinde yer almakta olan bol miktarda potasyum ve kalsiyum değerleri ile kemik eksikliğine ve diş oluşumuna olumlu etki etmektedir.
  • Kadınlarda ciltte meydana gelen istenmeyen tüyler oldukça rahatsız edicidir. Bu istenmeyen tüyler için sürekli olarak bitkisel ilaç kullanmak istemeyen bayanlar bu tüylerin oluşumunu engelleyecek güce sahip olduğu belirtilmekte.

Yorum Yapabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir