Güzellik

Yeni Yılda Alınması Gereken Güzellik Kararları

  | 

Yeni Yılda Alınması Gereken Güzellik Kararları

Yeni yılla beraber bir değişiklik yapın! Makyaj fırçalarınızı sık sık yıkayın, çok sıcak suyla duş almayın, ellerinizi güneşten koruyun. Meraklikadin.com güzelliğinize güzellik katacak yeni yıl kararlarını yazdı.
Yeni yıl öncesi çok sayıda karar verip yıl içinde onları uygulamamayı alışkanlık haline getirdik. Gelin bu sene bir değişiklik yapın, güzelliğinizi etkileyecek kararlar verin ve hepsini uygulayın. Meraklikadin.com’un önerdiği kararlar bunlar, bu kararlara istediğiniz kadar ekleme yapmakta özgürsünüz!

 

Makyaj süngerlerinizi sık sık değiştirin!
Fondöten veya kapatıcı sürmek için makyaj süngeri kullanıyorsanız, süngerlerin bakterilerle bir hayli içli dışlı olduğunu bilmek de hakkınız! Kendinize bir iyilik yapın ve yeni yılda devamlı kullandığınız süngerlerinizi sık sık değiştirin. Çoklu paket şeklinde satılan süngerlerden almak en ekonomik çözüm olacaktır.
Saçlarınızı her gün yıkamayın!Her gün saçı yıkamak doğal yağlanmasını engelleyerek saçın aşırı kurumasına neden olacağından gün aşırı yıkamaya özen gösterin. İki gün yıkanmamış saçla dolaşmam asla mümkün değil diyorsanız sprey şeklindeki kuru şampuanlar imdadınıza yetişebilir.

 

Her akşam cildinizi temizleyin!
Her gece uykunun ve tembelliğin esiri olup cildinizi temizlemeden uyuyorsanız bu yıldan itibaren bunu değiştireceğinize dair kendinize söz verin. Yıllar su misali akıp giderken bir daha geri gelmeyecek yıllarınızı ve cildinizi düşünüp yatmadan cildinizi temizleyin.

 
Boynunuzu ihmal etmeyin!
Yüzünüzü nemlendirirken boynunuzu unutuyorsunuz değil mi? Yeni yılla birlikte nemlendiricinizi sürerken bu işleme boynunuzu da dahil edin.

 
SPF’li nemlendirici kullanın!
Kullandığınız nemlendiricinin güneş koruması yoksa bu yıldan itibaren mutlaka SPF’li bir nemlendirici kullanmaya başlayın. Yaz-kış fark etmeden cildinize zarar veren güneşe dur demenin vakti çoktan geldi de geçiyor.

 

Çok sıcak su ile duş almayın!
Banyodan çıktığınızda buhardan göz gözü görmeyecek kadar sıcak suyla duş alıyorsanız bu yıldan itibaren suyunuzun sıcaklığını biraz daha düşürün. Çünkü çok sıcak su cildinizin kurumasına neden olacaktır.
MakeUp-image
Makyaj malzemeleriniz size özel olsun!
Makyaj malzemelerinizi kimseyle paylaşmayın. Kozmetik mağazalarında deneyeceğiniz ürünlerin steril olmasına dikkat edin. Mesela herkesin denediği bir ruju, ucunu kesmeden veya en azından bir peçeteyle silmeden asla dudağınıza sürmeyin.
Koruyucu ürünler kullanın!
Saç kurutma makinesi, saç düzleştirici ve maşalar saçınıza tahmin edemeyeceğiniz kadar zarar veriyorlar. Bu yüzden saçınızı ısı veren şekillendiricilerle sürekli şekillendiriyor ama koruyucu sprey kullanmıyorsanız bu yılla birlikte buna bir son verin.
Ellerinize özen gösterin!
En göz önünde olan ama belki de en az özen gösterdiğimiz yerlerden biri olan ellerinize hak ettiği değeri vermeye başlayın. SPF içeren el kremleriyle sürekli ellerinizi nemli tutun, aynı zamanda güneşten koruyun.

 

Makyaj fırçalarınızı temizleyin!
Makyaj fırçalarınızı temizlemeyi ihmal ediyorsanız güzellik namına yapılabilecek en büyük günahlardan birini işliyorsunuz demektir. Bu yıldan itibaren fırçalarınız için bir temizleme rutini belirleyin, böylece makyaj yaparken cildinize zarar vermemiş olacaksınız.

1 Yorum

  1. Zeynep

    6 Ocak 2015 at 00:51

    Etkileyici. Mutlaka uygulanması gerekli

Yorum Yapabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir