Yengeç Burcu

Yengeç Burcu Şubat Ayına Genel Bir Bakış

  | 

Yengeç burcunun Şubat ayındaki ilk etkili görünümü, 4 Şubat tarihinde kazanç evinizde oluşacak Dolunaydır. Bu Dolunayda finansal konular üzerinde bir hayli önemli biçimde durmamız gerekiyor. Kendimizi ifade etmek istediğimiz alan sadece kendi kazancımızla ilgili meseleler üzerindedir. Mali konular üzerinde özgür olmak istiyoruz. Ancak unutulmamalıdır ki geri hareket gölgeli günleriyle birlikte 18 Şubat’a kadar devam edecek, bizim kendi kazancımızla ilgili meselelerde bu kadar rahat olmamız mümkün değildir. Baskı altında kaldığınızı hissedebilirsiniz bu da sizi üzmesin. Para meselelerinin gözden geçirilmesi için odaklanılması gereken mesele diğer insanlarla olan parasal alışveriştir.


11 Şubat tarihinde Merkür geri hareketi sona eriyor. Üzerine bir hafta ekliyoruz, gölgeli günlerin etkisi sürecektir. Geri hareketin sonlanmasıyla birlikte uzun süredir ele aldığımız parasal meseleleri yeni bir bakış açısıyla tekrar göze alacağız. Ortaklaşa ilişkilerde mali konuları dayanışma içerisinde ele almak gereklidir.

19 Şubat tarihinde ikinci kez Kova burcunda Yeniay oluşuyor. Bu ikinci geri harekette bir aktivite söz konusudur. Kendimize güvenli bir şekilde arzularımızın ve tekliflerimizin üzerine gideceğiz. Farklı destekler görebiliriz. Yeniayın oluşumundan 3 dakika sonra Güneş Balık burcuna geçecektir. Balık’ın etkisiyle kendimizi iyi hissetmemizi sağlayacağız.

20 Şubat tarihinden itibaren de Venüs ve Mars gezegenleri Koç burcunda seyrine başlayacak. Burada da mesleki kariyer konuları önemli oluyor. Dikkatli hareket etmek gereklidir. İş yaptığımız kişilerle aramızda olan ilişkilerde Mars çok güçlüdür. Tavrımızı net ortaya koyacağımızın işaretçisidir, ancak üst pozisyonda olanlar biraz baskı uygulayabilirler. Bizim de bu hakimiyet karşısında aynı tavırla yaklaşmamız zorlayıcı olabilir.

AŞK VE İLİŞKİLER

1-8 Şubat arası: 8 Şubat tarihinde ilişkinizle ilgili konularda partnerin güçlü bir desteğiyle karşılaşabilirsiniz. Çözümden yana olabilir. Aradaki pürüzler düzelecek gibi duruyor. İyi niyetli ve dürüst yaklaşımları sizi mutlu edebilir. Tedbirli ve dikkatli bir şekilde davranmayı tercih ederseniz, bu doğru olacaktır. Çünkü Merkür geri hareketi devam ediyor. Bu hoşlukların kalıcı olmasını bekliyorsunuz. Bu güç verici yaklaşım uzun sürer mi, yoksa geçici bir durum mudur bunu tam olarak anladığınızda içiniz rahat edecektir.

9-15 Şubat arası: 12 Şubat tarihinde, bir yandan aşkta tutkuluyuz, arzuluyuz ve sevgimizi hissettirmekten yanayız. Ancak karşılık görmek, mutlu edilmek, fark edilmek, tatmin olmak istiyoruz. Sadece kendine dönük düşünen, ne yaptığını bilmeyen, her an çekip gidecekmiş gibi hareket eden biriyle berabersek kendimizi pek mutlu hissetmeyiz. Buna katlanmamız da pek mümkün olmaz.

16-22 Şubat arası: 20 Şubat tarihinde Mars ve Venüs Koç burcunda seyirlerine başlayacaklar. En ateşli, en tutkulu en özel yanlarımızı baskın şekilde gösterebilecek güce sahibiz. Eğer birini beğenmişsek, o bizim hayatımızın merkezinde yer almaya adaysa, hem kararlılıkla hem de güvenle öne çıkmalıyız.

23-28 Şubat arası: 23 ve 24 Şubat tarihlerindeki iki görünüm, ilişki meselelerine olgun yaklaşmakta zorlanmanın işaretçisi. Kişisel olarak biz ılımlı bir şekilde davranmaya çalıştıkça, partnerin çocuksu tavırları hatta bazen kafamızı karıştıran yaklaşımları canımızı sıkabilir. Belki bir iş veya sağlık sorunu belki de bakış açımızın farklı oluşunun yarattığı durumlara karşı dayanmakta zorlanabiliriz.

İŞ VE KARİYER

1-8 Şubat arası: 1 Şubat tarihindeki görünüm, iş hayatı ve aile yaşamınızla ilgili konularda bir değişimin işaretçisi. Kimileri için, mevcut işi sona erdirme, başka bir tercihte bulunma şeklinde gerçekleşebilir. Konum değişikliği, serbest çalışma veya emekliye ayrılma, yeni bir iş kurmak gibi gelişmeler de yaşanabilir. Maddi açıdan zor durumda olanlar için, bu değişiklik mutlak gerekli olabilir.

9-15 Şubat arası: 9 Şubat tarihindeki Venüs-Chiron kavuşumu, öncelikle ilişkilerimize bakış açımızı, eğitim düzeyimizi, bilgiye verdiğimiz önemi, kendimize olan inancımızı, nelere kendimizi adadığımızı, engelleri aşabilme kuvvetimizi, direncimizi, şans kavramını nasıl ele aldığımızı, başka insanlarla aramızdaki iletişimi tümüyle gözden geçirmemizi sağlıyor. Böylece nerelerde pes ediyoruz, neler bizi bağımlı kılıyor ve hangi meselelerde gayretliyiz anlamış olacağız.

16-22 Şubat arası: 20 Şubat tarihinde Venüs ve Mars-Koç burcunda ilerleyecek. İşinizde girişimci, cesur, aktif olmaya çalışmak gerekiyor. Kapıları açmak, hedefe ulaşmak, liderliğe yükselmek istiyorsak, tabii ki kendimize güvenmeliyiz. Ancak bu güven, başkalarına kaba saba davranmamız anlamına gelmemelidir. Ayarı bileceğiz. Fakat ne yapıyorsak ona göre harekete geçeceğiz. 22 Şubat tarihinde bu güç ikiyi katlanacak. Mücadeleci olmalısınız. Hani tuttuğunu koparmak diye bir söz vardır. Aynen öyle.

23-28 Şubat arası: 24 ve 26 Şubat tarihlerinde, iş ilişkilerimizde olgun yaklaşımlarda bulunmamız gerekecek. Hoşgörülü davranmak pek kolay değil. Ancak işlerimizi düzgün şekilde yapabilmek için bazı insanlara katlanmak zorundayız. Bencil insanlar ve anlaşmakta hakikaten zorlandığımız kişilerin de mutlaka bize öğrettiği bir ders vardır. Bu ders, insanlarla aranızda belli bir mesafe bırakmanın ne kadar önemli olduğunu gösteren bir ışıktır aslında. Satürn-Yay geçişinde, çalışma hayatında fikirleri, yöntemleri bize uymayan kişiler karşımıza çıkacaktır. Bu tarihler de bu yöndeki testlerin işaretçisidir.

PARA

1-8 Şubat arası: 4 Şubat tarihindeki Dolunay, maddi konularda güçlü olma arzusu verir. Kimsenin parasına puluna, yardımına ihtiyaç duymadan ayakta durmak istersiniz. Bu yüzden de daha fazla kazanabileceğiniz işlere ağırlık verirsiniz. 2 Şubat tarihindeki görünümler, başkalarıyla olan her türlü maddi ve manevi paylaşımların belli bir toleransla ele alınmasını gerektiriyor. Hızlı kararlar vermeyelim. Parasal yatırım veya borçlanma gibi meselelerde biraz daha düşünelim. Merkür geri hareket dönemindeyiz. Hiçbir şey net değil. Bizim aklımızın başımızda olması lazım.

9-15 Şubat arası: 11 Şubat saat 16:57 itibariyle Merkür Kova burcunda düz seyirle ilerleyecek. Eş veya iş ortağınızla aranızdaki parasal meseleleri, bankalarla alakalı borçlar veya kredi başvurularınızı, miras işlerinizi akılcı bir şekilde ele alınız. Üretime yönelik ve gözlemci olmak durumundasınız. Kimlerle alışverişiniz var, kimlerden destek görmekte veya onlara destek olmaktasınız. Bunları çok iyi bilmek lazım. Merkür Kova burcunda yenilikçi düşünmenin işaretçisidir. Ortaklaşa kaynakların düzgün şekilde takibi yine önemini koruyacak.

16-22 Şubat arası: 19 Şubat tarihinde ikinci kez Kova burcunda Yeniay oluşacak. Bu parasal açıdan ikinci kez bazı meselelerin ele alınışı anlamına gelebilir. İki ayrı yerden beklentiniz olabilir. Hem kendi girişimlerinizden para kazanmak hem de başkalarından gelebilecek gelirler üzerinde etkili olabilir. Aynı gün Güneş-Balık burcunda seyrine başlayacağı için, görülüyor ki, maddi anlamda sizin bizzat arzu ettiğiniz ve girişimde bulunduğunuz bir iş sonuçlanıyor. Bu da kazanç anlamında rahatlatıcıdır.

23-28 Şubat arası: 23 Şubat tarihinde maddi bir konunun halledilmesi, sonuca bağlanması veya bir iş görüşmesinde arzu ettiğiniz ücretin alınmasında zorluk yaşanabilir. İş ortaklığı düşünenler, bir işi birlikte yapacağınız insanlarla mali anlamda anlaşmak zorlaşabilir.

ŞUBAT Ayı Astroloji Takviminiz
Pozitif Enerjili Günler : 1-5-6-10-11-19-20-23-24-28
Zayıf Enerjili Günler : 8-9-15-16-21-22
Aşkta En Şanslı Günler : 10-11
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 3-4
Yeniay : 1-2-27-28
(Ay-Yengeç burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)
Dolunay : 15-16-17
(Ay-Oğlak burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Yorum Yapabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir