Yay Burcu

Yay Burcu Şubat Ayına Genel Bir Bakış

  | 

Şubat ayı Yay burcundaki ilk etkili görünüm, 4 Şubat tarihinde Aslan burcunda oluşacak Dolunaydır. Dolunaylar duyguların tavan yaptığı, isteklerin ve arzuların diğerleri tarafından kabul edilmesinin istendiği zaman dilimidir. Yay burcu için uzaklara gitmek, farklı yerlere yerleşmek, yeni yerler keşfetmek, biraz hareketlenmek, canlanmak, pohpohlanmak, kendimizi öne sürmek arzusunu işaret eder. Aynı dar alanda yaşamak istemiyoruz. Ancak unutmayalım ki bu Dolunayın diğer ucunda, şu andaki mevcut şifremizin bizi bağlayan, bizi aynı yerde tutan durumu olduğunu işaret ediyor. Geçtiğimiz 20 Ocak tarihindeki Kova burcundaki Yeniayda, biz de çevremizle olan ilişkilerimizi ele almıştık. Yeni bir ay doğmuştu ancak biz de yenilik yapamıyorduk. Çünkü Merkür geri hareketiyle örtüşen bir Yeniaydı, bizim de hesabımızı kitabımızı bilmemiz gerekiyordu. Hala aynı etkiler devam ediyor, çünkü gölgeli günleriyle birlikte 18 Şubat’a kadar Merkür şu andaki mevcut çevreyle ilgili konuların tekrar ele alınmasını gerektiriyor. Yenilikler yapmak istiyoruz, yeni yerlere taşınmak istiyoruz ama hesaba uymuyorsa bir anda verilen kararlar yanlış olabilir. Evdeki hesap çarşıya uymadığı için Yay’lar arasında tatminsizliğe yol açan bir Dolunaydır.


 

11 Şubat tarihinde, bir hafta da opsiyonlu gölgeli günleri eklersek, 18 Şubat’tan sonra özellikle geri hareket sona ermiş ve düz seyre geçmiş oluyoruz. Yaklaşık bir aydır çevre değişimiyle ilgili, yakınlarla alakalı alışma dönemi veya çevre keşiflerinde bulunma, eğitim hayatıyla ilgili konular, iş girişimiyle planları ve projeleri öne sürebilecek kıvama geliyoruz. Merkür geri hareketinin bitişiyle Yayların hayatında bir hareketlilik başlıyor. Şimdi artık hakikaten uygulayabileceğimiz değişimlerde bulunma anlamında güzel hareketlilikler etkili olmaya başlayacak diyebiliriz.

 

19 Şubat tarihinde ikinci kez Kova burcunda bir Yeniay doğacaktır. Geçtiğimiz Yeniay Merkür geri hareketiyle örtüşmüştü. Kova burcundaki Yeniay ile biz de arzu ettiğimiz girişimlerin startını vermiş oluyoruz. Ancak bu startı verirken, bu Yeniayın Güneş Balık seyriyle de örtüşmesi nedeniyle, ev hayatıyla ilgili duruma bir bakmak gerekir. Çevre değişebilir, ancak gitmek istediğimiz yeni yerleşim alanı bizim kriterlerimize uymuyor olabilir. Sonradan pişman olacağımız bir durum söz konusu olmaması için artı ve eksi yönlerini iyi tartmak gerekir.

 

20 Şubat tarihinde Venüs ve Mars Koç burcunda seyrine başlayacak. Yay’lar için biçilmiş kaftandır, çok güzel bir ilişkidir. Aşkta ve kendimizi ifade etme anlamında ilişkilerde güzel bir etki meydana geliyor. Bu da yeni bir aşkı müjdeleyebilir. Mevcut sorunları çözmede yardımcı olabilir. Ateşlilik ve aktivite kazandırabilir.

 

19 Şubat’la birlikte bir hamle dönemi başlayacaktır. İlişkisi olmayanlar için yeni biriyle tanışma, mevcut ilişkide iplerin sizin elinize geçmesi, yeni bir adım atma anlamında enerjinin yükselmesi, cesaretin ve güven duygusunun artması anlamında faydalıdır.

 

AŞK VE İLİŞKİLER
1-8 Şubat arası: 1 Şubat tarihindeki görünüm, aşk hayatınız ve ilerisi adına verilen önemli bir kararın, değişimin işaretçisidir. Hızlı bir şekilde bir ilişkiye adım atabilirsiniz. Uzun süredir zorlanan ilişkinizi sona erdirebilirsiniz. Bir çocuğunuz olabilir. Sosyal çevreniz, idealleriniz, beklentileriniz, arkadaşlıklarınız farklı bir yöne kayar. 2 Şubat tarihinde, gelen bir haber veya gelişme bizi aşkla buluşturan, çocuklarımızla ilgili sevindiren, keyiflendirici durumların işaretçisi. Ancak Merkür geri hareket dönemindeyiz. Kalıcı mı değil mi diye bilinçli yaklaşmakta yarar var.
9-15 Şubat arası: 9 Şubat tarihinde Venüs-Chiron kavuşumu gerçekleşecek. Bir yandan seçimlerimizi geçmişe dönük bir şekilde gözden geçirmemiz diğer taraftan problemlerimizin üstünü örtmeden ilişkilerimizi ele almamız gerekiyor. Bizi zorlayan, bazen bağımlı hale getiren, kaçtığımız veya bir türlü kaçamadığımız, daha önceden karar verdiğimiz ancak doğru mu yoksa yanlış mı diye bir bakmalıyız. Bunları gerçekçi bir şekilde ele almalıyız. Belki biz hatalıyız belki başkaları. Durumun farkında olmamız, zayıf yanlarımızı güçlendirmemizi sağlar.
16-22 Şubat arası: 19 Şubat tarihinde Kova burcunda ikinci kez oluşan Yeniay, sosyal yaşamı canlandırıcı, fikir alışverişlerinde bulunmayı sağlayıcı ve yeni tanışmalar anlamında da gayet olumlu. Kişi kendini, yaşamını, ilişkilerini, aşk hayatını tarafsız bir şekilde inceleyebilir. Mevcut durumuna bakar, eğer sorun varsa, çözüm bulmaya çalışır. Eğer yoksa partneriyle paylaşımını güçlendirir. Ayrıca çevresindeki insanlara, hayata karşı çok daha olumlu bir moralle yaklaşır. Fakat bu yeniayın bir başka özel yanı, aynı gün Güneş-Balık burcu seyrinin başlaması. Böylece bir yanıyla yenilik hevesimiz yükseliyor. Ancak diğer yanıyla sorun çekecek halimiz yok. İstiyoruz ki, beraberlik bizi mutlu etsin, hayatın güzelliklerini keşfedelim, yaşayalım gitsin. 20 ve 22 Şubat tarihleri ise oldukça hareketli. Maceralar, yenilikler, değişiklikler, tanışmalar, paylaşımlar, flörtler anlamında Yayları hayli mutlu edici diyebiliriz.

23-28 Şubat arası: 24 ve 26 Şubat günlerindeki görünümler, aşk hayatımızla ilgili konularda cesaretle hareket etmemizi sağlıyor. Eğer işlerimiz yoğun, biraz da sıkıntılı bir dönemden geçiyorsak, bu görünümler bizi kendimize getirir, rahatlatır. Aktif bir şekilde harekete geçeriz, flörte açık oluruz, ayrıca cinsel anlamda arzularımızı doyururuz. Karşı cins üzerinde etkimiz gayet güçlüdür. Üstümüzdeki sorumluluklar bizi yorarken, aşk veya aşkla yapılan her iş, her gelişme bize kendimizi iyi hissettirir. Yeni biriyle tanışırız. Bir anda kaynaşabiliriz. Öyle uzun seyirli olmasa da bunu dert etmeyiz. Anlaşmak, eğlenceli bir şeyler yaşamak bizi keyiflendirir.

 

İŞ VE KARİYER
1-8 Şubat arası: 2 Şubat tarihindeki gelişmeler, umutlandırıcıdır. Yapılan görüşmeler, kurulan bağlantılar geleceğe dönük ve gelişim anlamında rahatlatıyor. Karşımıza çıkabilecek fırsatlar, kolaylaştıran enerjiler bizi aktif kılıyor. Eğer bir sorun varsa, farklı bir yolla çözüme kavuştururuz. Baktık ki, başka bir seçenek var. Onu değerlendirmek için düşünürüz. 4 Şubat tarihindeki Dolunay, duygularınızı ifade etmekten, kendinizi önde göstermekten ve inatla fikirlerinizi ifade etmekten çekinmediğinizi gösteriyor. Siz lider ruhlusunuz ve bunu bir şekilde kabul ettirmek isteyeceksiniz. Bizim isteğimiz rutin bir iş ve rutin bir yaşam yerine, yeni bir şeyler yapmak. Çevremizi değiştirmek, farklı yerler görmek, öğrenmek ve gelişmek yönünde hevesliyiz.
9-15 Şubat arası: 11 Şubat saat 16:57 itibariyle Merkür Kova burcunda düz seyirle ilerleyecek. Seyahatler, eğitim, çevre değişimi, kardeşleriniz, yakın dostlarınızla ilgili düşünceleriniz, projeleriniz ve geri hareket döneminde gözden geçirdiğiniz işlerinizi yürürlüğe koyabilirsiniz. Bilgilenmeye önem vererek, araştırmalar yaparak, yeteneklerinizi geliştirerek, özenli çalışarak tüm işlerinizi hızlıca halledersiniz.
12 Şubat tarihinde, iç dünyamızdaki hırs, tutku ve arzularımızın bir hayli yoğun olduğunu gösteriyor. Mevcut ilişkiniz, iş hayatınız, dış dünya ile olan her türlü irtibatınızda kimseye taviz vermekten yana değilsiniz. Çıkış yolları arayacaksınız. Çünkü şu andaki şartlar ve gelinen nokta sizi tatmin etmediği için canınızı sıkılıyor. Böyle giderse, arzu ettiğim hedefe ulaşmam mümkün değil diye düşünebilirsiniz.
16-22 Şubat arası: 19 Şubat tarihindeki Merkür-Satürn görünümü, zaten iş hayatımızla ilgili konularda sorumluluk bilinciyle ve de kendimizi geliştirmeye, sabırlı davranmaya, temeli güçlendirmek için donanımlı olmaya önem vermenin işaretçisidir. Satürn burcunuz üzerinde belli bir baskı kurar ve sizi test eder. Sizin kendinizden, tecrübenizden emin oluşunuza göre mücadeleniz yüksektir. Öyle çok rahat davranamayız. Tabii ki ideallerimizin, hedefimizin farkında olmamız gerekir. Altın tepsiyle hiçbir şey bize sunulmaz. Biz yeteneklerimiz çerçevesinde duruma bakarak var gücümüzle çalışırız. Nitekim 20 Şubat tarihindeki Mars ve Venüs-Koç burcu geçişleri size cesaret ve girişim gücü kazandırıcıdır. Aktif bir şekilde arzu ettiğiniz bir alanda kendinizi gösterirsiniz.
23-28 Şubat arası: Bu hafta bitirilmesi gereken işleri hızlı şekilde halletmemizi sağlayan enerjiler mevcut. 24 ve 26 Şubat tarihleri bu anlamda olumludur. Aktif bir şekilde çalışırız. Kendimizi göstermeyi biliriz. Rekabetçiyizdir. Aklımıza koymuşsak, hiçbir şey bizi durduramaz. Sabırsız davranabiliriz. Ancak bu başarılı olmak arzumuzdur. 27 Şubat tarihinde yapılacak görüşmeler, plan ve projelerin yürürlüğe konulmasını, başarılı şekilde halledilmesini sağlıyor.

 

PARA
1-8 Şubat arası: 5 Şubat tarihinde maddi konularda rahatız. Ancak unutmayalım ki, Merkür geri hareketi devam ederken yapılan alışverişlere dikkat etmek lazım. 8 Şubat tarihinde kişisel ve evimizin ihtiyaçları için harcamalarımız olur.
9-15 Şubat arası: Hafta ortasındaki parasal işlerimizde sözgelimi kredi çekimi, kredi kartı harcamaları, ortaklaşa işler, kazançla alakalı konular üzerinde duracağız. Ancak risk faktörünü mutlaka göz önüne alarak hareket edelim.
16-22 Şubat arası: 19 Şubat tarihinde ikinci kez oluşan Kova burcundaki Yeniay, mali konularda yakınlarımızla olan görüşmelerin işaretçisi. Bir mirasın pay edilişi, onunla ilgili işlemler, bir ortaklığın kuruluşu, destekler, bir ev satın alınması ve onunla ilgili işlemler, elimize geçen bir paranın değerlendirilmesi, uzak bir yoldan gelen haberler önem arzediyor. Ayrıca maddi konularda üstümüze düşen sorumluluklar ve tutumluluk da aynı şekilde etkin gözüküyor.
23-28 Şubat arası: 23 Şubat tarihinde girişimde bulunduğunuz aileniz, eviniz veya özel bir işinizi maddi anlamda iyi takip ediniz. Bu kadar uğraşmaya değer mi, getirisi iyi mi, geleceğe dönük mü, güvenilir mi diye bir bakınız. Harcamalarınıza dikkat ediniz.

 

ŞUBAT Ayı Astroloji Takviminiz
Pozitif Enerjili Günler : 3-4-8-9-13-14-17-18-21-22
Zayıf Enerjili Günler : 5-6-19-20-25-26
Aşkta En Şanslı Günler : 21-22
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 15-16
Yeniay : 12-13-14
(Ay-Yay burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)
Dolunay : 25-26-27
(Ay-İkizler burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Yorum Yapabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir