Yay Burcu

Yay Burcu Ocak Ayına Genel Bir Bakış

  | 

YAY BURCU OCAK AYINA GENEL BİR BAKIŞ
3 ve 5 Ocak tarihlerinde burcunuzla uyumlu bir görünüm yapan Merkür ve Venüs Kova seyrine başlıyor. Geri hareket olduğu için doğal olarak bu geçişte çevre ilişkilerle olan birlikteliğimizi ele alacağımız bir dönemdir. Şubat’ın 18’ine kadar acil bir karar vermeden iyice düşünülmelidir. Yakın çevremizle ilgili konuları da Merkür geri hareketi vurgulayacaktır.

12 Ocak tarihinde Mars Balık burcunda seyrine başlıyor. Özellikle yuvamızla ilgili konularda Mars güçsüz bir alanda olduğu için, olanı olduğu şekliyle korumaya çalışıyoruz.

20 Ocak tarihinde Güneş Kova burcunda seyrine başladıktan sonra yeni ay oluşuyor. Bu yeni ay ailemizle ilgili olan paylaşımları vurgular. Çevre değişimi tamamen parasal konulara bağımlıdır.

AŞK VE İLİŞKİLER
1-4 Ocak arası: 1 Ocak macera hevesinizin yükselişinin işaretçisidir. Aynı çevre, aynı insanlarla rutin bir hayatı yaşamak istemediğinizi işaret ediyor. Yolculuk ve iletişim açısından bir hayli aktifsiniz. Yeni biriyle tanışmanız mümkün. Devam eden ilişkinizde coşkulu, eğlenceli bir gündür. Beraberce bir şeyler yapmaktan zevk alırsınız. Problemli bir ilişkide, görüşlerinizi birbirinize kabul ettirmeye çalışabilirsiniz. Denetimden hoşlanmazsınız. Birbirinden uzakta olan sevgililer bir araya gelebilirler. 3 Ocak tarihinde yolculuklar hayli etkili olacak. Arkadaşlıklar, tanışmalar, görüşmeler açısından olumlu etkiler altındasınız. Venüs-Kova burcunda ilerlediği için, yenilikler sürpriz şekilde hayatınıza dahil oluyor. 4 Ocak tarihi bu anlamda olumlu.
5-11 Ocak arası: 5 Ocak tarihinde Merkür-Kova burcunda ilerleyecek. Çevremizle bağlantımız artacak. Arkadaşlıklar kuracağız. İletişimde bulunmaktan, bir araya gelmekten hoşlanacağız. Yeni biriyle tanışabiliriz. Bu kişiyle sık sık bir araya gelebiliriz.
12-18 Ocak arası: 13-14-15 Ocak tarihindeki görünümler gayet olumlu. Keyifli paylaşımları işaret eden bu tarihler, sosyal yaşamı canlandırıcı, zamanı en olumlu yönde değerlendirmenizde yardımcıdır. Sürprizler aşkta şanslı bir dönemin göstergesidir. Yeniliklere oldukça hevesli ve hızlı bir şekilde adapte olabilirsiniz. Çocuklar, karşı cins, aktiviteler, kendinizi yenilemek, değişiklik yapmak bu üç günlük süreçte bir hayli etkin gözüküyor. Bir arkadaşlığın aşka dönüşmesi, bir ilişkinin kökleşmesi, grup faaliyetleri de aynı şekilde olumludur. Ancak Mars-Balık burcunda ilerlediği için, ilişkideki sorunları çözümlemek yerine zamanı güzel geçirmek istersiniz. Ailevi ilişkilerde sorumluluk almaktan kaçınırsınız. Sıkıntıya pek gelmezsiniz.
19-25 Ocak arası: 19 Ocak tarihindeki görünüm, sizden farklı görüşte olan kişilerle tanışmanın işaretçisidir. Onları bir hayli etkileyici bulursunuz. Sizin kendinizle ilgili hayalleriniz ve umutlarınız var. Eviniz içinde, çevrenizde, aşk hayatınızla ilgili konularda güven duygunuzu yükselten, sonradan büyük bir hataydı demeyeceğiniz bir yuva özleminiz var. Bir arayış içindesiniz. O nedenle bu haftaki tanışmalar, konuşmalar sizi moral olarak güçlendiricidir. Ancak ben yine de dikkatli olmanızı, fazla hayale kapılmamanızı uygun görüyorum.
26-31 Ocak arası: 28 Ocak tarihinde ilişkimizi ilgilendiren konularda ansızın kararlar vermeyelim. Geçmişe ait meseleler aramızda sorun yaratıyorsa, bunları bir daha gözden geçirmekte yarar var. Yeni birisiyle tanışanlar, ilk kez buluşacaklar lütfen birbirinizi iyi tanıyınız. Merkür geri hareket dönemindeyiz. Önümüze ardımıza bakma vaktidir.

İŞ VE KARİYER
1-4 Ocak arası: 4 Ocak tarihinde Venüs-Kova burcunda ilerleyecek. İş ortamında baskıdan, sınırlanmaktan hoşlanmazsınız. Bildiğiniz gibi hareket etmek istersiniz. Yeniliklere açıksınızdır. Ancak bu, sizin istediğiniz şekilde olursa kabul edersiniz. Çalıştığınız yerin güzelleştirilmesi, modern hale getirilmesi yönünde değişimler yaşanabilir. Yeni bir işe girebilirsiniz veya bu yönde gelişmeler yaşanabilir. İş girişiminde bulunabilirsiniz. İş yeri adresiniz değişebilir. İnternet üzerinden işinizi geliştirmek, yeni çevreler edinmek, kendinizi tanıtmak yönünde de etkili bir dönemdesiniz.
5-11 Ocak arası: 5 Ocak tarihindeki Merkür-Kova geçişi iş hayatımızla ilgili konularda da etkilidir. Daha fazla bilgi edinmemizi, kendimizi geliştirmemizi, zihnimizi kariyer hayatımıza odaklamamızı, görüşmelerde bulunarak çevremizi genişletmemizi sağlar. Anlaşmak, konuşmak, yakın çevremizde bulunan bir kişiyle ortaklaşa bir işe girişmek, zekamızı en üst düzeyde kullanmak, yeni bir çevreye dahil olmak açısından da ben gayet olumlu buluyorum.
12-18 Ocak arası: İş hayatınızla ilgili konularda bu hafta olumlu gelişmeler var. Hoşunuza giden, yapmaktan zevk alacağınız, kolayca size yönelen fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Yenilikler, olumlu yönde değişiklikler için enerjiniz bir hayli yüksek olacak. Mars-Balık burcunda olduğu böyle bir zamanda bu gelişmeler hakikaten ilginç ve şaşırtıcı. Moralimiz de yerinde. Ancak ben derim ki, yine de aceleyle karar vermeden önce bir daha düşünün. Kalıcı mı, geçici mi diye bir bakalım.
19-25 Ocak arası: Gerek 19 Ocak tarihindeki görünüm ve gerekse 20 Ocak tarihindeki Yeniay, bir arayışın, değişimin, gelişimin sizin açınızdan bir hayli etkili olduğunu gösteriyor. Bu yeni bir çevreye dahil olmak, yeni bir işe adım atmak, iletişim anlamında güçlenmenin de göstergesidir. Başarılı çalışmalar, kişisel gelişiminiz üstünde bir hayli etkili olur. Bu yönde yapılan dilekler yerini bulur.
21 Ocak saat:17:54 – 11 Şubat saat:16:57 tarihleri arasında Merkür Kova burcunda gerileyecek. Bu sürecin başlamasından bir hafta öncesi itibariyle seyahatler, eğitim, çevre değişimi, kardeşleriniz, yakın dostlarınızla alakalı konuların daha dikkatli bir şekilde ele alınması faydalıdır. Geri hareket dünyanın sonu değil. Sadece yeniden her şeye bir kontrol etmek demektir. Bilgilenmeye önem vererek, araştırmalar yaparak, yeteneklerinizi geliştirerek, daha özenli çalışarak dönemi gayet faydalı bir şekilde değerlendirebiliriz.
26-31 Ocak arası: 27 Ocak tarihinde Venüs-Balık burcunda seyrine başladığında, ideallerimiz, düşlerimiz, hayallerimiz tümüyle kıymetlidir. Yeteneğimizi değerlendirmek amaçlı işlere yönelebiliriz. Ofis çalışması veya evde hobilerimize ağırlık vermek, grup faaliyetleri, staj görmek, sergilemek, kendimizi geliştirmek amaçlı işlere yönelebiliriz. 28 Ocak tarihindeki iş görüşmeleri, başvuru veya girişimlerimizin sonuçları için sabırlı olalım. Karşımıza bir teklif çıktığında üzerinde düşünmeyi ihmal etmeyelim.

PARA
1-4 Ocak arası: 3 ve 4 Ocak tarihlerinde, parasal konularda ciddi şekilde düşünecek ve tutumlu davranacaksınız. Hesabınızı bilerek hareket etmek gayet olumludur. Bütçenizin şaşmaması ve dengeli olması için, nereye ne verdiğimizi bilmemizde tabii ki yarar var.
5-11 Ocak arası: 5 Ocak tarihinde Yengeç burcunda oluşacak Dolunay, başkalarıyla olan mali ortaklıklarımızı, bağlantımızı, biraz endişeli olduğumuzu gösteriyor. İyi niyetimizin suistimal edilmesi halinde canımız sıkılır. Eğer ev borcumuz varsa, bunu ödemeler bizi biraz yoruyor olabilir. Ailemize ait bir mal veya mülkün satışı, eş veya iş ortağımızla alakalı parasal konular hassasiyet yaratabilir. Dağılmamak, neyi nereye verdiğimizi bilmek lazımdır. Bu Dolunay, hedefimize uygun şekilde hareket etmemiz gerektiğini söylüyor. Sorumluluklarımızı vurguluyor.
12-18 Ocak arası: Maddi konularda 15 Ocak tarihinde, hesabı bilmekte yarar var. Çünkü hesapsız davranmamız halinde, beklenmedik bir masrafla karşılaşırsak zor durumda kalabiliriz. Sözgelimi ev sahibimiz kirayı arttırabilir veya masraflar artabilir.
19-25 Ocak arası: Parasal konularda 21 Ocak tarihindeki görünüm önemli. Çünkü sizin parasal konularda istikrarlı hareket etmeniz, harcamalarınızı dikkatli bir şekilde yapmanız gerekiyor. Bu görünüm, toplumsal anlamda dostlarınızdan göreceğiniz desteği işaret ettiği gibi, bilhassa girişimde bulunarak, kendinizi güvenerek, ilişkilerini güçlü tutarak kazançlı işlere yönelmeniz gerektiğini de hatırlatıyor.
26-31 Ocak arası: 30 Ocak tarihinde maddi konularda evimiz ve özel ihtiyaçlarımız için fazladan para harcayabiliriz. Bu çocuğumuz, sevgilimiz veya ailemiz için de olabilir. Beklenmedik masraflar bütçemizi zorlayabilir. Dikkatlice hesabı yapmakta yarar var.

OCAK Ayı Astroloji Takviminiz
Pozitif Enerjili Günler : 7-8-12-13-16-17-21-25
Zayıf Enerjili Günler : 2-3-9-10-23-29-30
Aşkta En Şanslı Günler : 25
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 19
Yeniay : 16-17-18
(Ay-Yay burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)
Dolunay : 1-2-3-4-29-30-31
(Ay-İkizler burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Yorum Yapabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir