Eğlence

Yağmur Dergisi 7. Hikaye Yarışması

  | 

Yağmur Dergisi 7. Hikaye Yarışması

Edebiyat aşıkları için düzenlenen hikaye yarışmaları ile genç beyinler ve genç yetenekler ödüllerine kavuşmaktadır. Bu yarışmalardan biri de Yağmur Dergisi’nin 7. Kez düzenlediği hikaye yarışması olarak edebiyat severler ile buluşmaktadır. Bu yarışma kişilerin tüm hayal gücünü ortaya koyabildikleri eşsiz bir fırsattır.

Hikaye Yarışması ile Hikayeniz Hayat Bulsun

Hikaye yazma alanında kendine güvenenler, ilk kez katılacak olanlar veyahut bu iş ile ilgili profesyonel olarak ilgileniyor olanlar hangi yaş grubunda olursa olsun bu yarışmaya katılabilirler. Yağmur Dergisi 7. Hikaye Yarışması 2015 başvuruları başladı. Jüride birbirinden eşsiz kişilerin bulunduğu bu yarışma ile yazarlar hünerlerini gösterecek. Ali Şanverdi, Şemsettin Yapar, Doç. Dr. Sezai Coşkun, Doç. Dr. Zekeriya Başkal ve Zekeriya Kantaş’ın yer aldığı jüride edebiyata kazandırılacak yeni isimler ve yeni soluklar aranıyor.

Hikaye Yarışması Katılım Şartları

Yağmur Dergisi hikayeleri bu güne değin hem dergide hem farkı mecralarda yayınlanmıştır. Eğer siz de hikayeleriniz elden ele dilden dile dolaşsın istiyorsanız bazı katılım şartlarını yerine getirmelisiniz. Öncelikle özgün ve yayınlanmamış hikayeler göndermeniz gerekecektir. Göndereceğiniz hikayeniz 5.000 kelimeyi aşmamalıdır. Ayrıca adaylara 2 kez şans tanımak adına her aday 2 öykü ile başvurabilecektir. Fakat burada önemli bir husus var ki rumuzları 2 eserinde de aynı olmalıdır. Özgeçmiş hazırlayacak olan adaylar özgeçmişi ile birlikte fotoğraflarını, ismini ve tüm iletişim bilgilerini (Cep telefonu, sabit telefon, mail adresi, ev adresi gibi) bu zarfın içerisine koymalıdırlar. Eğer 18 yaşından küçük katılımcılar varsa onlar www.yağmurdergisi.com.tr adresinde bulunan Veli İzin Belgesi’ni doldurup imzalatmalı ve zarfa eklemeliler. Zarfın yanı sıra yazılan hikayenin CD’ye atılmasını sağlamalı ve hikayeden 3 adet bastırak kıvrılmayacak şekilde büyük bir zarfa koymalıdırlar.

Yağmur Dergisi Hikaye Yarışması Sonuçları

Yağmur Dergisi hikaye yarışması 2012 yılında özellikle büyük bir katılıma ev sahipliğini yapmıştır. Yine aynı performansı siz değerli katılımcılarından beklemektedir. Yoğun bir katılım neticesinde en iyi hikaye yazarlarının belirleneceği bu yarışma 26 Ağustos 2015 Çarşamba günü başlamış olup 13 Kasım 2015 Cuma gününe değin siz sevgili edebiyat dostlarını beklemektedir. Daha sonra jürinin okuması ve değerlendirmesi esnasında geçecek süre neticesinde 11 Aralık 2015 tarihinden itibaren www.yağmurdergisi.com.tr adresinden merakla ve heyecanla sonuçları görebileceksiniz.

Yağmur Dergisi Hikaye Yarışması Ödülleri

Tabi ki diğer dergi yarışmalarından olan Gonca Dergisi hikaye yarışması gibi Yağmur Dergisi de ödüllerini dağıtırken oldukça eşit davranmaktadır. Birinci 2.500 TL, İkinci 1.500 TL, Üçüncü 1.000,00 TL ödül sahibi olacak ve 500’er TL de 3 kişiye mansiyon ödülü verilecektir.

 

Yorum Yapabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir