Beslenme

Vücut Sıkılaştırıcı Bitkisel Yağlarla Daha Formda Olun

  | 

Kadınların yaşamları boyunca yaşadıkları hormonel değişiklikler cilt ve vücut dengeleri üzerinde bazı değişikliklere neden olur. Bu deformasyonları önlemek adına spor ve dengeli beslenme şart olsa da bazı durumlarda bitkisel, doğal takviyeler daha etkili ve hızlı sonuçlar verebiliyor. Özellikle kas dokumuz zamanla zarar görebiliyor. Genel olarak bakıldığında kas dokusu vücudu tamamen sarmaktadır. Hareketlerimizin daha dinamik olmasında da etkisi olan bu yapının ince olması ve gergin durması fit bir görünüm sağlayacaktır. Bunun için Vücut sıkılaştırıcı bitkisel yağlar kullanılabilir. Daha taze bir görünüm elde edebilirsiniz ancak kas dokunuz ve cilt dokunuz arasındaki yağ dokusunun sınırlı olması gereklidir. Özellikle hızlı kilo alıp-verme durumlarında karşılaşılan sarkık doku görünümleri incecik bile olsanız oldukça farklı bir görüntü ortaya çıkaracaktır.
Aktarlarda sıkılaştırıcı karışımlar bulabilmek mümkündür. Bu karışımlar içerisinde bulunan önemli yağlar arasında; kayısı yağı, çilek yağı, portakal yağı, susam yağı, yasemin yağı, avakado yağı, kantaron kayısı gibi çeşitler bulunur. Bu yağların cilt üzerindeki genel etkisine bakıldığında ise sıkılaştırıcı etkiler görülmekte bu sayede çok daha genç ve taze bir cilt dokusu elde edilebilir.
Vücut Sıkılaştırıcı Tarifler
Verilecek tarifi uygulamadan önce yosun sabunu ile banyo yapmanız önerilir. Bu sayede yağların cilt dokunuz üzerinde etkisi daha hızlı ve daha etkili olacaktır. özellikle karın ve bacak kısımlarında oluşan sarkık derilerin toplanmasında kullanabileceğiniz bu karışım, bazen, kalça gibi deformasyona uğramış alanlarda da etkili olacaktır. Ancak yüzünüze sürmemeniz gereklidir. Bu karışım içeriği ise şu şekilde olacaktır:
*2 çay kaşığı susam yağı ve avakado yağı,
*2 tatlı kaşığı kayısı yağı,
*2 yemek kaşığı çilek yağı ve portakal yağı,
*1 yemek kaşığı yosun yağı,
*1 tatlı kaşığı yasemin yağı ve kantaron yağı

Tüm sayılan malzemeler bir kap içerisinde karıştırılır ve Vücut sıkılaştırıcı bitkisel yağlar elde edilir. Ancak hemen kullanılmaz. Ağzı kapalı bir şekilde 10 gün bekletmek gereklidir. Evde bulabileceğiniz daha az malzeme ile olabilen farklı bir tarifte ise:

*Yarım kilo kırmızı acı biber,
*Bir şişe gliserin ve biberiye yağı
*5 limon suyu

Kullanabilirsiniz. Bu tarifin hazırlanmasında ise önce kırmızı acı biber haşlanmalı ve hazırlanan limon suyunda bekletilmelidir. Tüm malzemelerle blendar’dan geçirerek pürüzsüz bir karışım elde edilmeli ve üç gün boyunca ağzı kapalı serin bir ortamda muhafaza edilmelidir. Karışımın düzenli kullanılması ve buna ek olarak egzersiz ile karışımın etkisini destekleyebilirsiniz. Bir saat karışımın uygulandığı alanda bekletilmesi gerekli olacak ve şiş gibi görünen kısımların daha sıkı bir cilt yapısı kazandığını çok kısa bir süre içerisinde görebilirsiniz.
Daha Pratik ve Ekonomik Tarifler
İncelmek ve formda bir görünüm kazanmak için Vücut sıkılaştırıcı bitkisel yağlardan faydalanabilir ve ancak kullanacağınız karışımının çok daha ekonomik özelliklerde olmasını istiyorsanız şu şekilde bir karışım kullanabilirsiniz:
*25 ml yoğun ve kakao yağı
*50 ml lahana yağı
Bu karışımda kullandığınız bu içeriklerin yağ yakımını hızlandıran özellikleri bulunmakta ve kan dolaşımınızı hızlandırması itibari ile de çok daha etkili bir sonu ortaya çıkacaktır. Uygulamak istediğiniz bölgelere karışımı iyice sürdükten sonra streç filmi sararak iki saat bekletmek gereklidir. karışımdan istediğiniz etkiyi alabilmek için ise düzenli kullanmak gereklidir.

Bunlar dışında yumurta maskesinin kullanılabilecek etkili yöntemler arasında olduğunu da söyleyebiliriz. Akını bir kaba alarak iyice çırpmalı ve sorunlu vücut bölümlerinizde özellikle yüzünüzde kullanabilirsiniz. Pürüzsüzlük etkileri ile oldukça doğal ve etkili bir metot olacaktır. Vücut sıkılaştırıcı bitkisel yağlar kullanarak cildinizde istediğiniz sıkı ve formda görünümü elde edebilirsiniz.

Yorum Yapabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir