Dekorasyon

Vintage Yatak Odası Dekorasyon Modelleri

  | 

Vintage Yatak Odası Dekorasyon Modelleri

Genel olarak eskiyi anımsatan eşyaların oluşturduğu vintage stil yatak odalarının, öne çıkan özelliği genellikle açık tonlarda krem rengi veya kırık beyaz ahşap dolaplar, duvarlarda farklı ebatlarda tablolar, iddialı yatak örtüleri ve dantel perdeler kullanılarak oluşturulmasıdır. Pek çok popüler otel odası ve son dereceşık yatak odalarının döşendiği bu şekilde zengin ve eskitme mobilya sevenlerin daha çok tercih ettiği bir tarzdır. Özellikle de antikacılardan satın alabileceğiniz vintage tarzı yatak odası aksesuarlarını kullanabilirsiniz.

2014-Eskitme-Şifonyer-Modeli

Eskitme Mobilyalar

Yatak odası dolapları ve yatak başları, eskitme mobilyaları anımsatan oymalı ahşaplar tercih edilerek tasarlanır. Bu şekilde karşımıza çıkan dolaplar modellerinde, yine oymalı ayaklar kullanılır. Gardırop modellerinin ön cephesi genellikle buzlu cam veya aynalar ile kaplıdır. Duvarlar da bulunan bu şekilde ki ayna çerçeveleri de oymalı ahşaptan yapılır.

Bu tür yatak odalarında genellikle büyük gösterişli avizeler vintage tarzı yatak odaları modelleri ile ayrı bir gösteriş katar. Genellikle kristal taşlar ve mum figürleri kullanılan bu avizeler, odanın tasarlandığı renge göre açık renkler veya şeffaf cam şeklinde olabilir. Yatağın yanına yerleştirilen renkli ve kabartmalı abajurlar da vintage tarzı ile bütünleşmiştir.

eskitme-mobilya-modelleri

Açık Renkli Yatak Örtüleri ve Perde

Yatak odasının mobilyalarına uygun olacak şekilde farklı tarzda uygulanan çiçekli yastık kullanılan yatak örtüleri de genellikle vintage tarzı yatak odalarının mutlaka kullanılan parçalarındandır. Yatak örtüsü modelleri ile uyumlu olacak şekilde tercih edilen perdeler daha çok fon modelleriyle de olabilir. Vintage yatak odası ortamını anımsatan vintage tarzı yatak odalarında kullanılan mobilya ve örtüler hep bir uyum içinde yer almaktadır.

Vintage Yatak Odası Aksesuarlarıeskitme-yatak-odasi-modelleri-6

Vintage olarak döşenen yatak odası modellerinde mobilya renkleri ve örtülerin desenleri ile uyumlu, bol tablo mevcuttur. Duvarlar da tercih edilen irili ufaklı bu tablolar ve pencere önlerine yerleştirilen açık renkler de mumlar odaya romantik bir ortam görüntüsü katar. Hasırdan örülmüş sepetlerin içine genelde giysileri koymak için kullanırız fakat ön taraftan açılan modelleri ve iç kısmına birkaç raf eklenebilen şekiller de yatağınızın hemen yanına yakışabilir.

Yorum Yapabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir