Eğlence

Turkcell Karanlıkta Futbol

  | 

Turkcell Karanlıkta Futbol

Turkcell sosyal sorumluluk projelerine bir yenisini daha ekledi. Sadece bir telefon operatörü olmakla kalmayarak sponsor olduğu sosyal projeler ile de halkın güvenini sağlamaktadır. Bu projelerden biri de Turkcell Karanlıkta Futbol başladı.

Turkcell Karanlıkta Futbol Projesi

Turkcell Karanlıkta Futbol projesi ile görme engelli oyuncuların futbollarına katkıda bulunmuş olacaksınız. Sadece görme engelli futbolculara fayda sağlamış olmakla kalmayacak bir birey olarak da farklı duygular yaşayacaksınız. Çünkü bu futbol zifiri karanlıkta oynamak üzere tasarlanmış bir proje. Tek bir ışık huzmesi dahi olmaksızın oynayacağınız bu futbol ile farklı hisleri yaşayabilecek ve onları daha iyi anlayabileceksiniz. Karanlıkta Futbol Ekşi Sözlük’te de oldukça kapsamlı yer almaktadır.

Turkcell ile Karanlıkta Futbol Deneyimi

Zifiri karanlık bir mekanda oynanan bu maçta korner, taç ve devre arası bulunmaz. 10 dakika sürecek olan bu maç aslında size çok uzun gelecektir. Tamamen hislerinizi zorlayarak oynayacağınız bu maçta 10 dakikada çok şey öğreneceksiniz. Turkcell ile Karanlıkta Futbol deneyimini yaşayabileceksiniz. Bu maçta hakem düdüğünü duyarak oyuna başlayacaksınız. Herhangi bir kural ihlali yapmamanız gerekmektedir. Aksi halde takımınızın hanesine kural ihlali yazılacaktır. Eğer 3 kez kural ihlali yaparsanız 1 penaltı cezası almaktasınız.

Karanlıkta Futbol Biletleri

Gayrettepe metro durağında Dialog Sergi Alanı’nda düzenlenen Karanlıkta Futbol Biletix ’ten bilet alarak katılabileceğiniz bir sosyal etkinliktir. . Bir kişi 25,00 TL olarak ücretlendirilmektedir. Kasım 2015 ayı içerisinde bu etkinliği sürdürebilirsiniz. Maçı 2’şer kişilik 2 takım olarak oynamaktasınız. Bir kırmızı biri mavi takım olarak adlandırılmaktadır. Bu maçta yedek oyuncu alınmamaktadır. Kaleleri anlayabilmeniz adına kalelerden farklı sesler çıkacaktır. Mavi kaleden alkış, kırmızı kaleden ise davul sesi gelecektir. Gol olduğunda kaleden gelecek olan gol sesi ile bunu fark edebileceksiniz. Bazı aralıklar ile saha çizgilerinde ve kalelerde bulunan özel ışıklar yanmaktadır. Eğer takım gol yerse hakem düdüğünü beklemeli ve istediği yerden maça başlamalıdır. Bu proje ile Görme Engelliler Futbol Milli Takımı’na destek olabilecek, Turkcell Sesi Görenler Ligi’ne de yardımcı olmuş olacaksınız. Böylelikle görme engelli vatandaşlara fırsat eşitliği sağlanmış olacaktır.

Yorum Yapabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir