Güzellik

Tırnak Kırılmaları ve Soyulmaları İçin Tedavi Yöntemleri

  | 

Tırnak Kırılmaları ve Soyulmaları İçin Tedavi Yöntemleri

Tırnaklarınızın soyulmasından şikayetçi iseniz, bir tırnak güçlendiricisine ihtiyacınız var demektir. Tırnak soyulmasına neden olan son derece çok şey var; stres, diyet, tiroid problemlerinden elleri suyun altında uzun süre tutmaya kadar pek çok sebep olabilir. Zayıf tırnakların nedenleri ve problemin çözümlerini sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Tırnaklar Neden Soyulur?

Tırnakların kırılmasına neden olan çoğu faktör var. Bu konu için hekiminizle konuşmanız en doğrusu. yalnız evde tırnaklarınızı tedavi etmenin veya koruyucu tedaviler uygulamanın da metodları mevcut. Bunu önlemek için süt, yoğurt, peynir bu gibi süt ürünleri ve bununla birlikte ıspanak, pazı ve diğer yeşil yapraklı sebzeleri tüketmelisiniz. Bununla birlikte A, B ve D vitamini ya da kalsiyum desteği alabilirsiniz.

Mümkünse bunu yatağa girmeden ya da suyla uzun süre münasebet ettikten sonra yapın. Bunu tırnak yiyenler de daima yapmalı. Estetik için yapılan bazı programlar tırnak sağlığı son derece kötü etkileyebilir. Mesela takma tırnak takmak, tırnakları çok fazla çok törpülemek, ojeleri kimyasallarla temizlemeye ara vermelisiniz.  Eczanelerde çok aşırı çeşitli tırnak güçlendirici ürünler bulabilirsiniz fakat evde yapabileceğiz etkili, makul ve naturel reçeteler de mevcut.

Tırnak Soyulması İçin Zeytinyağı

2 çorba kaşığı zeytinyağını, 1 kaşık bal ve 1 yumurta sarısı ile karıştırın ve tırnaklarınıza sürün 20 dk boyunca bekletip yıkayın. Bu kürü haftada 2 defa yapmalısınız…

Sezonun Öne Çıkan Tırnak Renkleri

Daha çok düz kesimli manikürler tercih edilirken, oval tırnaklar da yine tercih edilmeye devam eden stiller arasında yerini alıyor. Bu tırnaklar hem basit uygulama yöntemi hem de çok hoş görünümleriyle karşımıza çıkıyor.Tırnak modelleri özellikle abartılı görünen tırnak modellerini sevenler için son derece idealdir.

Yeni sezonda özellikle oje renklerinde farklı renk tırnaklar da tercih edilen stiller arasında yerini alıyor. Bu sezon ayrıca tırnak renklerinde ön plana çıkan stiller daha çok ojeli tırnaklar da taşlı modeller şeklinde de tercih ediliyor. Tırnaklarınızı siz de trend oje renkleriyle renklendirerek hoş görünümler ve modern stiller elde edebilirsiniz.

Yorum Yapabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir