Terazi Burcu

Terazi Burcu Şubat Ayına Genel Bir Bakış

  | 

Şubat ayında Terazi burcunda ilk etkili enerji, 4 Şubat tarihinde Aslan burcunda meydana gelecek Dolunaydır.

Sosyal ilişkiler anlamında ön planda olma arzuyu işaret edecektir. İleriye dönük hedefler anlamında kendimizi güçlü göstermekten yanayız. İçsel isteklilik, önde olmak, alkışlanmak, takdir görmek, umutlanmak, geleceğe dair meselelerde kendimizi belirli bir grubun içerisinde kuvvetli hissetmektir. Sırtımızın sıvazlanmasını istiyoruz. Bu Dolunayda sosyal hayatımızda liderlik gücümüzü ifade etmek istesek de, kendimizle alakalı yaşamsal zevklerimiz ve şu andaki mevcut ilişkimiz bireysel alana doğru olacaktır. Birilerinin bizi beğenmek istemesinden ziyade, kendi yetenek ve becerilerimize belirli bir konuda odaklanmamız şeklinde önem taşıyor. Geçmişle alakalı meseleler bu Dolunayda kendini hissettirebilir. İleriye dönük konularda her ne kadar geniş alanda hesaplamalarda bulunsak da şu andaki mevcut duruma bakmamız gerekiyor.


Merkür geri hareketi 11 Şubat tarihine kadar geçerliliğini sürdürecektir. Gölgeli günleriyle beraber 18 Şubat tarihine kadar sürecektir. Aynı konular gündemde olacak, yenilikler ve özel hayatımızla ilgili olan meseleler söz konusu olacaktır. Dış dünyayla iç dünyamız arasındaki meselenin çok iyi kurgulanması gerekir. El üstünde tutulmak istiyoruz ama Merkür geri hareketinin etkili olduğu dönem içerisinde bizim öncelikle amacımızı saptamamız gerekiyor. Becerilerimizi geliştirmemiz ve hobilere ağırlık vermemiz şarttır. Özellikle gruplarla olan temaslarda birilerini memnun etme çabasından ziyade iç dünyadaki tatmin olgusu da gözden geçirilmelidir.

18 Şubat itibariyle Merkür düz seyre geçiyor. Bu süreçle birlikte biz özellikle hem aşk hayatımız hem yaratıcı kabiliyetimiz hem de beceriklerimiz konusunda gözden geçirmede bulunmuştuk. Şimdi artık daha aktif olmaya başlıyoruz, neyi istediğimizi, neleri hedeflediğimizi, sosyal hayatımızı, yaratıcı kabiliyetimizi iletişim yoluyla sunabilecek kıvama geliyoruz. Plan ve projeler anlamında da farkındalık gücü yükselmeye başlayacaktır.

19 Şubat tarihinde Kova burcunda ikinci kez meydana gelecek Yeniay, geçtiğimiz Yeniaydan farklıdır. Çünkü onda Merkür geri hareketi söz konusuydu ve belirli bir durgunluk vardı. Bu Yeniay doğduğu zaman, yaklaşık 3 dakika sonra da Güneş Balık burcuna geçmiş oluyor. Bundan sonrasında da aşk hayatımız canlanmaya başlıyor. Gözden geçirdiğimiz eski bir ilişki restore edilmiş olabilir. Yeni bir aşka adım atabiliriz. Bu Yeniay diğerine oranla çok daha hareket vericidir. Kendimizi ifade etme anlamında bir bonus gibi de görülebilir. Ancak bir yanıyla da çalışma hayatımızla ilgili meselelere ve sağlıkla ilgili konulara önem vermemiz gerekiyor. İnsanlarla olan ilişkimizde iyi niyetin kullanılmaması için gözümüzün de açık olmasında fayda görüyorum.

20 Şubat itibariyle Venüs ve Mars Koç burcunda ilerlemeye başlayacaklar. Bu da bir ikili ilişkilerde bir aktivitenin habercisidir. Çok güçlü bir geçiştir, biraz da size karşı muhalif görüşte olan insanlarla genellikle karşı tarafın baskınlığı söz konusu olabilir. Biraz daha kendini düşüren bir partner, kendini ön plana almaya çalışan bir iş ortağı, sizinle tartışabilecek bir takım insanlarla yüz yüze gelebilirsiniz. Bu dönemde Mars çok güçlü bir etkidedir, ancak kendini kabul ettirmeye çalışan kişilerle karşılaşabilirsiniz. Eğer beraberliğinizde bir sorun varsa ve geri hareket etkisiyle bu düzelmediyse, özellikle 20 Şubat tarihinden itibaren çok daha dikkatli olmak gerekiyor. Çünkü bu insanlarla sorunlar devam edebilir.

19 Şubat tarihinden sonra aşk hayatında güzel açılımlar olacaktır, fakat çalışma hayatında biraz daha dikkatli olmamız gerekecektir. 20 Şubat’tan sonra da genellikle hakim partnerler, hakim kişilerle karşılaşacağız.

AŞK VE İLİŞKİLER

1-8 Şubat arası: 1 Şubat tarihindeki görünüm, ciddiyete dayalı ilişkilerde uzlaşmanın sağlanması, ilişkide problemler varsa bunların mutlaka çözüme kavuşturulması yönünde önem taşıyor. Bir bebeğin varlığı, ilişkiyi bir anda ciddiyete dönüştürebilir. Uzun süredir anlaşmazlık yaşayan çiftlerin ayrı ayrı geleceklerini kurmaları anlamına gelebilir. Hangi şart ve durumda olursanız olun, bu görünüm beraberliğin eskisi gibi olmayacağını, yeniliklerin kaçınılmaz olduğunu göstermektedir. 2 Şubat tarihindeki görünümler, aşkta aktif bir günü ve gelişmeleri işaret ediyor. Sürpriz gelişmeler bizi heyecanlandırıcı gözüküyor. Aramız bozuk olan sevgilimiz arayabilir. Bekar Terazilerin karşına birisi çıkabilir. Bir haber alabiliriz. Bu bizi sevindirebilir. Ancak Merkür geri hareketi devam ettiği için, gelişmeleri temkinli bir şekilde karşılamakta yarar var derim.

9-15 Şubat arası: 11 Şubat saat 16:57 itibariyle Merkür Kova burcunda düz seyirle ilerleyecek. Fikirlerinizi açık ve oldukça tarafsız bir şekilde ifade edeceksiniz. Sosyal ilişkilerinize özel önem verebilir, ancak partnerinizin sizi kısıtlamasından hoşlanmazsınız. Hayatı farklı açıdan ele alan kişilerle sohbet etmek, tanışmak, faaliyetlerde bulunmak sizi hoşnut edecektir. Eğer geri hareket döneminde biriyle tanıştıysanız, ilişkiniz hakkında şimdi daha net karar verebilirsiniz. Tam tersine ayrılmaya karar vermişseniz sevgilinizden, şimdi vazgeçebilirsiniz.

16-22 Şubat arası: 19 Şubat tarihinde Kova burcunda ikinci kez bir Yeniay oluşuyor. Aşkta şans olarak görüyorum bunu. Arkadaşlıklar, sosyal ilişki, iletişim, yeni tanışmalar, ilişkide hareketlilik, canlanma, aktif bir dönem. Önümüzdeki iki haftalık süreçteki gelişmeler Teraziler için hakikaten keyifli bir dönemi işaret ediyor. Bu Yeniayın ilginç bir yanı da, oluştuğu bugün Güneşin burç değiştirmesi. Bu sosyal hayatımızın iki yönlü gelişimlere sahne olmasını sağlıyor. Bir yandan kafamıza göre hareket edeceğiz. Diğer taraftan pozitif düşünen, bizi rahatlatan insanlarla temasta bulunmaya, kendimizi rahatlatmaya önem vereceğiz. 20 Şubat tarihinde Mars ve Venüs Koç burcunda ilerleyecek ve 22 Şubat tarihinde buluşacaklar. Bunun anlamı ilişkiye göre değişir. Problemler varsa, gerilim yaşanır. Henüz yeni başlamışsa bir ilişki, bu cinsel anlamda aktif bir dönemdir. İlişki olumlu yönde ise, her iki taraf için aktif bir süreçtir. Birlikte eğlenceli bir zaman geçirilir.

23-28 Şubat arası: 24 ve 26 Şubat tarihlerindeki görünümlerin ciddi ilişkilerde özellikle sizi bir hayli aktif kıldığını söylemek isterim. Ancak burada bir durum var ki, önemlidir. Problemli bir ilişkide bu görünümler karşı tarafın kendine daha dönük hareket etmesi olur ki, bizim hoşgörü sınırlarımızı zorlayabilir. Yaşam felsefemize uymayabilir. Canımızı da sıkabilir. Ancak bu durumda olanlara tavsiyem, ilişkinizi geleceğe dönük bir şekilde düşünmek için 27 Şubat tarihini beklemenizdir. Çünkü o tarihte zihnimiz bir hayli güçlü ve aklımız gayet iyi çalışıyor. Ne yapacağımıza o zaman karar veririz. Yeni başlayacak bir ilişkide, karşı tarafın kendinden emin hali epeyce hoşumuza gider. Hatta 27 Şubat tarihinde epeyce yol alabileceğimiz kararlara işaret bile olabilir.

İŞ VE KARİYER

1-8 Şubat arası: 4 Şubat tarihindeki Dolunay, sosyal ilişkileri güçlendirici, liderliğinizi kabul etmelerini sağlayıcı bir yansımadır. Siz özel olduğunuzun farkındasınızdır. Bunu kuvvetle kabul ettirmeye çalışırsınız. 5-6 Şubat tarihlerinde aşk anlamında olumlu günler. Kendimizi daha iyi hissedeceğiz. Geçmiş meselelere yeniden bir bakacağız. Hareketlenmeler var. Bu da bizi bir parça olsun rahatlatıyor. Sanatsal alanlarda çalışanlar için hayli olumlu gelişmeler söz konusu. Dışa açılmak, sosyalleşerek çevremizi genişletmek arzumuz gayet yüksek.

9-15 Şubat arası: 9 Şubat tarihinde Venüs-Chiron kavuşumu gerçekleşecek. Fiziksel anlamda güçlenmek veya şifa bulmak için sağlımıza özen göstermeliyiz. Yaş veya yaşam, genetik durum, çevre koşulları, iş yoğunluğu, stres, hareketsiz yaşamın sebep olduğu bir takım problemlerin mutlaka ele alınması şart. İşinizde huzurlu musunuz? Kazancınız yeterli mi? bunları ele almak gerekiyor. Hayat bizim ona verdiğimiz anlam kadar, kendi kuralları olan bir sistem. İnsanın tabii ki, tercihlerini yaparken, sektörün durumu ve sunabileceği şartları da göz önüne almamız lazım.

16-22 Şubat arası: 19 Şubat tarihinde Güneş-Balık burcunda ilerleyecek. Sizler de çalışma hayatınızla ilgili konularda ılımlı hareket etmeye meyil olsanız da, bu yıl ki geçiş, Venüs ve Mars gezegenlerinin Koç burcu seyriyle örtüştüğü için, mücadeleniz bir hayli yoğun. İster özel hayatınızda ister iş ortaklığında olsun, öyle rahat davranmazsınız. Kimsenin etkisi altında kalmadan, size bencil yaklaşan, iyi niyetinizi kullanan veya hakkınız olanı elinizden almaya çalışan,üzerinizde baskı kuran kişilere gerektiğinde karşı gelirsiniz.

23-28 Şubat arası: 23 Şubat tarihinde enerjiniz çok yüksek olmayabilir. Bir işi hızlıca yapmak, becerikli bir şekilde bitirmek, verimli bir şekilde ilerletmek kolay olmaz. Belli bir baskı, engel veya mücadele vermeniz gerekebilir. Aslında gayet olumlu bir planlamadır, doğru bir iş gibi durur. Fakat bunun için uğraşmanız lazımdır. Bu da sizi rahatsız eder. Sağlığınıza dikkat etmeli, yorgunluk, keyifsizlik, halsizlik sorununuz varsa bir doktora görünmelisiniz.

PARA

1-8 Şubat arası: Bu hafta harcamalarımıza biraz dikkat edelim. Kaynaklarımızı, elimizde olanı idareli bir şekilde kullanalım. Kredi kartlarına yüklenmeyelim. Sağlık giderlerimiz olabilir. Moralimizi güçlendiren bazı gelişmeler tabii ki var. Ancak bunların netleşmesi gerekiyor.

9-15 Şubat arası: 12 Şubat tarihinde, kazançlı çıkmak, isteklerimizi kabul ettirmek, maddi açıdan rahatlamak isteyeceğiz. Tutkuluyuz ve artık kontrolü bir başkasının eline bırakmaktan yana değiliz. Bir mücadele veriyoruz. Doğal olarak bazı insanlara kırgınız, kızgınız, hayatın bize karşı pek de adil davranmadığını düşünebiliriz. Sondördün etkisi altında, yepyeni bir sayfa açmaktan yana olacağız. Çıkarlarımızı ön planda tutacağız.

16-22 Şubat arası: 20 Şubat tarihinde Venüs ve Mars-Koç burcunda seyrine başlayacaklar. Kazancımızla ilgili konularda biraz gerginlik, mücadele söz konusu olabilir. İş ortaklığında karşı tarafın bencil düşünmesi bizi rahatsız edebilir. Rakiplerimiz bizden daha fazla kazandığı için canımız sıkılır. Eşimizle paraya dayanan tartışmalar yaşanabilir. Biraz da yaşantımız, parasal ilişkilerimize bağlı olarak yaşanabilecek durumlardır bunlar. Ancak genel olarak kazanmak adına, birileriyle karşı karşıya geliriz ve ister istemez inatlaşırız.

23-28 Şubat arası: Maddi konularda 26 Şubat tarihini önemsiyorum. Çünkü iş ortaklığı veya evlilik yoluyla elde edilecek veya edinilmiş mal, mülk, para gibi konularla ilgili aktif bir gün. Anlaşmaya varılabilir de, sırf bu yüzden zorlanabiliriz de. İlişkimizin niteliğine göre sonuç değişebilir. Ancak şu var ki, olgun ve hoşgörülü bir tavır içinde hareket edilirse anlaşmak kolay olur.

ŞUBAT Ayı Astroloji Takviminiz
Pozitif Enerjili Günler : 3-4-8-9-13-14-17-18-25-26
Zayıf Enerjili Günler : 1-15-16-21-22-28
Aşkta En Şanslı Günler : 17-18
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 10-11
Yeniay : 7-8-9-10
(Ay-Terazi burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)
Dolunay : 21-22-23
(Ay-Koç burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Yorum Yapabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir