Terazi Burcu

Terazi Burcu Ocak Ayına Genel Bir Bakış

  | 

TERAZİ BURCU OCAK AYINA GENEL BİR BAKIŞ
3 ve 5 Ocak tarihlerinde Merkür ve Venüs Kova burcunda seyrine başlıyor. Sosyal ilişkiler ve aşk hayatıyla ilgili konulara bir hayli hevesli olduğumuz bir dönemdir. Ancak Merkür geri hareketi burada olacaktır, çocuk meseleleri ve aşk hayatıyla ilgili konuların ele alınmasını sağlıyor. Aynı gün Yengeç burcunda bir dolunay meydana gelecek. Bu dolunayda kariyer hayatımızla ilgili konuları vurguluyor.

12 Ocak tarihinde Mars Balık burcunda ve çalışma hayatımızla ilgili alanda olacaktır. Üzerimizdeki baskısını gösterecektir, bir sakinlik olacaktır. Gözden geçirmelerde bulunmamız gerekiyor.

20 Ocak tarihinde Güneş Kova burcunda seyrine başladığı gün yeni ay oluşacaktır. Bu yeni ay aşk, ev yaşamı konularında kıymetlidir. Geri hareket olduğu için hedefler de göze alınmalıdır.

27 Ocak tarihinde de Venüs Balık burcunda seyrine başlayacak. Bu seyirle birlikte rahatlıyoruz. Şifa gücü vardır. Mars Balık burcu da bu bölgede olduğu için, her ikisi de olan formu koruma yönünde etkilidir.

AŞK VE İLİŞKİLER
1-4 Ocak arası: 1 Ocak tarihinde aşkta değişim arzunuz, yeni bir sayfa açma isteğiniz bir hayli ön planda. Baskı, karmaşa, sıkıntı istemiyorsunuz. Ne olacaksa, artık en güzeli olmalı, yaşanmalı diye düşünüyorsunuz. İç dünyanızda baskılar bir hayli yoğun. Kaçamadığınız sorumluluklar var. İlişkide karşı tarafın bencil tavırları sizi rahatsız ediyor. 3 Ocak tarihinde sizi rahatlatacak Venüs-Kova burcu seyri devreye girdiğinde ilişki anlamında rahatlatıcı, özgür karar almanızı sağlayacak enerjiler devreye girecek. Ciddi bir şekilde ilişki meselelerini gözden geçireceksiniz. 4 Ocak ilişkide olumlu bir tarih. Fikirlerimiz, hayat görüşümüz aşka dair ne varsa akılcı düşünmemiz halinde rahatlatıcı gözüküyor.
5-11 Ocak arası: 5 Ocak tarihindeki Merkür-Kova geçişi, yeni birisiyle iletişim yoluyla tanışmanın işaretçisidir. Devam eden ilişkiniz varsa, partnerinizle düşüncelerinizi paylaşmanız anlamına gelir. Bu geçişte birbirinizi dinlemek, bir mesele veya hayatın genelinde fikirlerinizi öğrenmek kıymetlidir. Arkadaşlıklar ve arkadaşça yaklaşımlar, etkinlikler, internette oyun oynamak, yeni insanlarla tanışmak bu geçişin keyifli yanlarıdır.
12-18 Ocak arası: Aşkta aktif enerjilerimiz mevcut. Yeni tanışmalar, bağlantılar, görüşmeler bir hayli etkili. 13-14-15 Ocak tarihleri gönlümüzden geldiği gibi hareket ettiğimiz, hayatın eğlenceli yanlarına daha fazla ağırlık verdiğimiz günler. Sosyal ilişkilerimiz de gayet olumlu yönde gelişecektir. Sürpriz bazı gelişmeler keyfimizi yerine getirir. İş hayatındaki durgunluk canımızı sıksa da, aşktaki hareketlilik moral verici gözüküyor. Arkadaşlıklar, ortaklık ilişkileri, sanatsal faaliyetler gayet olumlu yönde ilerleyecektir.
19-25 Ocak arası: 19 Ocak tarihindeki olumlu görünüm, aşk hayatınız ve amacınız doğrultusunda hareket edebilmenizi sağlıyor. Bir hayli arzulusunuz ve isteklerinizi ifade edebileceğiniz topluluklar, gruplar içinde yer almaktan zevk alıyorsunuz. Sizin için aşk özgürlük, moral, zenginlik kaynağıdır. Sizin için toplum içindeki yeriniz son derece önemli. Güzel bulunmaktan, el üstünde tutulmaktan hoşlanıyorsunuz. Aşkta bunu bulduğunuzda mutlu oluyorsunuz. İşte bu tarihteki görünüm ve 20 Ocak tarihindeki Yeniay, bu arzularınızın gerçekleşmesini sağlayabilir. Yeni bir aşkı size hediye edebilir veya ilişkinizde pürüzler varsa, bunları ortadan kaldırabilir.
21 Ocak saat:17:54 – 11 Şubat saat:16:57 tarihleri arasında Merkür Kova burcunda gerileyecek. Bu tarihin bir hafta öncesi itibariyle, aşk hayatınızı ilgilendiren konularda daha dikkatli bir şekilde düşünmekte yarar görüyorum. Bilgilenmeyi, araştırmayı, tanımayı, gözlemlemeyi önemseyiniz. Çocuklar veya çocuk sahibi olma yönündeki her türlü meselenin tekrar ele alınmasında yarar görüyorum. Geri hareket boyunca ani kararlar vermemek tabii ki yerinde olacaktır.
26-31 Ocak arası: 28 Ocak tarihinde, ilişkimizle ilgili konularda sürpriz konuşmalar, gelişmeler meydana gelebilir. Ancak Merkür geri hareket dönemindeyiz. Söylediklerimize ve bize söylenenlere dikkat etmek lazım. Yeni biriyle tanışanlar sizler de, karşınızdaki kişinin niyetini iyice öğrenmeden ciddi bir ilişki için start vermeyin.

İŞ VE KARİYER
1-4 Ocak arası: Yeni iş arayışı, değişik bir şeyler yapmak arzusu, etkinlikler, sosyal alanda kendimizi tanıtma, grup faaliyetleri kısaca özgür şekilde çalışma arzusuyla doluyuz. Yaptığımız işin kitlelere ulaşması, beğenilmesi, takdir edilmesini isteyeceğiz. Yeni bir yıla adım atarken, kendimiz için hedefler koymalı bunları gerçekleştirmek için azimli olmalıyız. Mücadeleden kaçmamak, yeniliklere açık olmak faydalıdır.
5-11 Ocak arası: 5 Ocak tarihinde Yengeç burcunda oluşacak Dolunay, iş hayatınızla ilgili konulardaki duyarlılığın, kendinizi garanti altına almak arzunuzun işaretçisidir. Ev içindeki özellikle ailevi konularda yaşanan baskı, sorumluluklar, iş hayatınızda verimli çalışmanızı etkiliyor olabilir. Siz geleceğinizi düşünmelisiniz. İş-ev arasında bir dengesizlik varsa, doğal olarak dış dünyada bu Dolunayda huzursuzluk hissedebilirsiniz.
12-18 Ocak arası: 12 Ocak tarihindeki Mars-Balık burcu geçişi, çalışma hayatının şartlarına göre hareket etmemiz anlamına geliyor. Çok aktif değiliz. Çok fazla girişken olmayabiliriz. Daha ziyade olanı olduğu haliyle kabullenmeye çalışacağız veya buna mecburuz. Sağlığımızla yakından ilgileneceğiz. Zaman zaman çalışmak, girişimde bulunmak veya işlerimizi hızlıca halletmek kolay olmayabilir. Özellikle 15 Ocak tarihinde başvurduğumuz işler, yapılan görüşmeler, başvurular için sabırlı olmamızda yarar var. Sanatla uğraşan iş sahipleri için enerjiler olumludur. Özellikle bu anlamda yapılan ortaklaşa işler başarılı yürür.
19-25 Ocak arası: 20 Ocak tarihindeki Mars-Neptün görünümü çalışma hayatınızı ilgilendiren konularda ideallerinizi gerçekleştirme arzunuzu gösteriyor. Bazen yaptığınız işin sizi tatmin etmediğini düşünüyorsanız, bu görünüm moralinizin düşmesine neden olur. Burada ne arıyorum, neden bu işi yapıyorum diye düşünürsünüz. Eğer işinizden memnunsanız, sözgelimi sanat, mistizm, belli bir grup içinde faaliyette bulunuyorsanız, bu tarihte güven duygunuz yüksek şekilde işinize sarılırsınız. İşiniz aşk gibidir sizin için. Yeni işe girecek olanlar, bu tarihte bütün şartları gözden geçiriniz. Sonradan yanılmamak için incelemede bulunmak yararlıdır. Bir de sağlıkla ilgili kontrollerinizi ihmal etmeyin lütfen.
26-31 Ocak arası: 27 Ocak tarihinde Venüs-Balık burcunda ilerleyecek. Yaratıcı yeteneklerimizi bir alanda değerlendirmek veya bu anlamda staj görmek, işbirliğinde bulunmak mümkündür. Kozmetik, sanatla alakalı meslekler, güzelleştirmek, insanlara destek olmak yönünde etkin bir dönemdir.

PARA
1-4 Ocak arası: Parasal konularda bu hafta harcamalarımız artabilir. Hoşumuza giden bir şey olduğunda kesenin ağzını açarız. Öyle fazla da düşünmeyiz. 3 Ocak tarihinde Venüs-Kova burcunda ilerlediğinde bu harcamalar yükselebilir. Sevdiklerimizi, çocuğumuzu, kendimizi mutlu edecek alışverişlerde bulunabiliriz. 4 Ocak tarihideki görünüm, maddi konularda biraz dikkatli olmamızı sağlayıcıdır.
5-11 Ocak arası: Venüs-Kova burcunda ilerlediği için, maddi konularda kazanmaya dönük hareket etmenizi sağlıyor. Ancak harcamaları da işaret ettiği için, bu hafta işinize, bütçenize göre düzenlemede bulunmaya devam ediniz.
12-18 Ocak arası: Maddi konularda bu haftayı özellikle ortaklaşa yapılan işler, sanatsal çalışmalar veya mistik faaliyetler açısından olumlu buluyorum. Bu işler belli geri ödemeler şeklinde elinize geçecek paraların işaretçisi olabilir. Ancak genel olarak baktığımızda finansal anlamda getirisi çok yüksek ve uzun süreli bir para akışı bu hafta görünmüyor.
19-25 Ocak arası: Maddi konularda bu hafta sevdiklerinizi memnun etmek için alışverişler yapabilirsiniz. Tabii ki hesabı bilmekte yarar var. Özellikle ölçüyü kaçırmayınız. 19 Ocak tarihi sanatsal bir ürün almak veya tıbbı kontroller için ayrılacak paranın göstergesidir. Çocuğunuz varsa onu mutlu edecek bir hediye satın alabilirsiniz. Yardım amaçlı birilerine maddi ve manevi destek olabilirsiniz.
26-31 Ocak arası: Venüs-Balık burcu seyri, 27 Ocak tarihinde başladığında, ortaklaşa kazanç elde etmek amacıyla kurulmuş veya kurulacak işlerin daha dikkatli bir şekilde gözden geçirilmesinde fayda vardır. Bize destek olacağını söyleyen kişiler ne derece güvenilir bir bakalım. Bir de mali açıdan ne getirir onu da iyice hesap edelim.

OCAK Ayı Astroloji Takviminiz
Pozitif Enerjili Günler : 2-3-7-8-12-13-16-17-21-29-30
Zayıf Enerjili Günler : 4-5-19-25-31
Aşkta En Şanslı Günler : 21
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 14-15
Yeniay : 11-12-13-14
(Ay-Terazi burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)
Dolunay : 24-25-26
(Ay-Koç burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Yorum Yapabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir