Sağlık

Su İçmek

  | 

 Su İçmek

Su içmek, sadece doğal bir ihtiyaç olarak görülse de birçok faydası görülmektedir. Bunların arasında kilo vermek için de kullanılır. Dikkat edilmesi gereken en önemli şey günlük vücudunuza ne kadar su lazım olacağı ve ne kadar tüketeceğinizdir. Doktorların günde yaklaşık 3 litre su tüketilmesi gerektiğini önerirler.

Su İçmek Zayıflatır Mı?

Hiçbir şeyden kısıtlama yapmadan sadece su içerek zayıflamak pek mümkün değildir. Hiçbir egzersiz ya da diyet uygulamadan çok su içmeniz size fazla bir faydası olmayacaktır. Sadece su olarak değil, bitkisel çaylar olarak da sıvı tüketebilirsiniz. Günde en az 2 litre sıvı tüketmeniz vücuttaki toksinlerin atılmasında fayda sağlayacaktır. Zayıflamak isteyenler sadece çok su içmek yerine, acıktığınızda iştahınızı kapatmak için su tüketebilirsiniz. Rejim yaparken vücutta gerekli olan besinlerin karşılanmasına yardımcı olur. Diyet uygularken su veya bitkisel çaylar tüketmeniz iştahınızı kapatacak ve gereksiz yere kalori almanızı engelleyecektir. Su içmek için susmayı beklemeyin, düzenli aralıklarda su için. Susuzluk hissi bünyeye geç gelen bir histir ve susadığınızı hemen hissetmezsiniz. Günlük en az 2 litre suyu belli aralıklarla içmeniz daha yararlıdır. Tek seferde kendinizi zayıflamak için zorlamanız size bir yararı olmaz düzenli ve yemek önce içeceğiniz su sizin zayıflamanızda yardımcı olur.

Ne Zamanları Su İçilmesi Gerekir?

Eğer zayıflamak için su içme yöntemini seçtiyseniz, yemekten önce su içmeniz gerekir. İçilen su sizin mide kapasitesini dolduracağı için iştahınızı kapatacak ve size tokluk hissi verecektir. Bu sayede yemekte gereksiz kalori almazsınız ve daha az tüketmiş olursunuz. Asitli içecekler ve meşrubatlar yerine su içmeniz sizin için daha faydalı olacaktır. Su tüketimi az kullandığınız takdirde, sindirim sisteminiz daha çok yorulacak ve böbrekler daha çok çalışacaktır. Gün içerisinde aralıklarla su içmenizin size daha faydası olacaktır. Su sadece tokluk hissi değil aynı zaman da vücuttaki besinlerin taşınması görevini yapar ve tükettiğiniz besinlerin daha çabuk bir şekilde sindirilmesine yardımcı olur bu sayede az öğün tüketir sık yemek yersiniz buda size düzenli bir kiloyu korumanızı ve sağlıklı bir şekilde kilo vermenize yarayacaktır.

Yorum Yapabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir