Makyaj

Sonbaharda; Makyajınızla Dikkat Çekin!

  | 

Sonbaharda; Makyajınızla Dikkat Çekin!

Sonbaharda en çok tercih edilen makyaj uygulamaları doğal görünümlü, buğulu bakışlara sahip gözler ve Twiggy kirpiklerin tercih edilmesiyle bir stil yakalanmasını içermektedir. Bu doğal görünümün yanında dilerseniz daha gizemli ve egzotik olabilirsiniz.

Öncelikle hafif ve sıvı bir fondöten seçimi ile başlamalısınız. Eşit dağılımı sağladığınız fondötenizin işlemi bitince göz kapaklarınıza krem renginde bir farla uygulama yapmanız ve sonrasında göz kapağı çizgisine ten rengi far uygulamanız gerekmektedir. Göz kalemi olarak daha hafif bir renk olan griyi tercih etmelisiniz. İnce bir çizgi çektikten sonra kirpiklerinize maskaranızı sürün. Yanaklarınıza da pembe bir allık ve dudaklarınıza da aynı tonda bir ruj sürerek makyajınızı tamamlayabilirsiniz. İşte 90’ lı yılların o doğal trendini kendinizde görme fırsatını bu sayede yakalayabiliyorsunuz.

Bu sonbahar sezonunda kalın kaşlar yine moda olmaya devam edecek. Tabi arada fazlalıkları alarak düzenli bir görünüm elde etmeniz şartı ile uygulamanız gerekir.  Arada boşluklarınız varsa kaş farı ile doldurarak daha hoş bir görünüm elde edebilirsiniz.

Bu sezonda mavi göz makyajları, yeşil farlar ve egzotik bakışlar gözde olacak şekilde farklılık yaratacak. Bu senenin Twiggy kirpikleri yine sizler için tercih edilmeyi bekliyor. Tabi takma kirpikleri düzgün bir şeklide yapıştırmak çok önemli bir ayrıntı olacaktır. Öncelikle takma kirpikleri yapıştırmadan alt ve üst kirpik diplerine mutlaka eyeliner çekmenizdir. Sonrasında kirpikleri yapıştırın ve maskarınızı sürün.

Sonbaharın bir diğer makyaj tercihi ıslak görünümlü makyajlar olacak. Doğal, canlı ve parlak olması ile dikkat çekici olabilirsiniz. Bunun için fondötenden önce ıslak bazlı ürünleri kullanmanız gerekmektedir. Daha sonra fondöteni düzenli dağıtın ve burun kemiği, elmacık kemikleri, kaş kemiği, kaşların ortasına, çene ve dudak üstünü aydınlatıcı ürünlerle tamamlayın.

Yorum Yapabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir