Cilt Bakımı

Sivilce ve Cilt Bakımı İçin Bal Tarçın Maskesi

  | 

Cilt lekeleri ve sivilcelere karşı yaygın şekilde kullanılan ve etkili sonuç veren maskelerden biri de, bal-tarçın maskesidir. Herkes temiz, parlak ve sağlıklı bir cilde sahip olmak ister, ancak ciltte bulunan sivilceler, lekeler, kırışıklıklar ya da izler, kimi zaman insanın canını oldukça sıkar. İstenmeyen cilt lekelerine, sivilcelere ve kırışıklıklara karşı ne yapabileceğinizi merak ediyorsanız, hiç endişe etmeyin! Çünkü size bu sorun için çok etkili bir cilt maskesi sunacağız.

Bal Tarçın Maskesi Nasıl Hazırlanır, Bal Tarçın Maskesinin Faydaları, Bal Tarçın Maskesi Ne İşe Yarar?

Cildinizde oluşan ufak tefek lekeler veya sivilceler bile canınızı sıkmaya yetiyorsa, bu tür sorunlar oluşmadan önce tedbirinizi almanız gerekir. Bal tarçın karışımı ile hazırlayacağınız maske, bu anlamda beklentinizi fazlasıyla karşılayacaktır.

Bal Tarçın Maskesi Nasıl Hazırlanır?

Bal tarçın maskesi için ihtiyaç duyacağınız malzemeler, adından da anlaşılacağı üzere sadece bal ve tarçın olacak. İlk olarak küçük bir kap içerisine 1 yemek kaşığı bal ve 1 yemek kaşığı tarçın ekleyin. Daha sonra ikisini kaşıkla iyice karıştırın (koyu bir kıvam alıncaya kadar). Maskemiz koyulaştıktan sonra uygulama aşamasına geçebilirsiniz. Öncelikle yüzünüzü jel veya sabun ile güzelce temizleyin. Daha sonra ılık suyla yıkayın ve kurulayın. Bal tarçın maskesini cildinizin her bölgesine sürün (bilhassa kırışıklıkların, sivilcelerin ve lekelerin yoğun olduğu bölgelere). Maskeyi uygularken sivilcelere hasar vermemeye dikkat edin. Bal tarçın maskesini cildinize sürdükten sonra yaklaşık 20 dakika bekleyin ve daha sonra suyla durulayın. Haftada 1 defa bal tarçın maskesi uygulayabilirsiniz.

Bal Tarçın Maskesinin Cilde Faydaları Nelerdir?

Balın Cilde Faydaları: Bal, cildi zararlı toksinlerden arındırır ve daha canlı bir görünüm kazandırır. Cildi temizlemesinin yanı sıra; sivilce, kızarıklık, siyah nokta ve kırmızı lekelerin yok edilmesinde çok etkilidir. Cildi nemlendiren balın kırışıklıkları azaltıcı bir etkisi de vardır. Ayrıca güçlü bir antibiyotiktir ve cildi beyazlatarak parlaklaştırır. Ciltte meydana gelen mikropların ve bakterilerin giderilmesini sağlar. Bunların yanı sıra, ölü hücreleri parçalar ve vücuttan atılmasına yardımcı olur. Bu sayede cilt hücrelerini yeniler ve hasar görmüş dokuları eski haline döndürür.

Tarçının Cilde Faydaları: Cildi ferahlatıcı bir özelliği olan tarçın, hücrelere enerji sağlar ve güçlendirir. Antioksidan etkisi sayesinde hem cilt bakımı amacıyla, hem de diğer hastalıklara karşı vücuda enerji sağlaması amacıyla kullanılmaktadır.

Bal Tarçın Maskesi Ne İşe Yarar?

  • Bal tarçın maskesi uyguladığınız bölgelerde gözenekler temizlenir ve pürüzsüz bir görünüm kazanır.
  • Cildin nem oranı dengelenir ve daha sağlıklı bir cilde sahip olunur.
  • Bal tarçın maskesi; cilt tonunu dengeler ve parlak bir görünüm kazandırır.

Düzenli olarak kullanılan bal tarçın maskesi; ciltteki lekeleri, kızarıklıkları yok eder, ayrıca sivilceleri azaltır ve hatta tamamen iyileştirir. Uzmanlar tarafından da önerilen bu maskeyi, evinizde kolayca hazırlayabilir ve cildinize uygulayabilirsiniz.

Yorum Yapabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir