Aşk & İlişkiler

Seksin Faydaları

  | 

Bu yazımızda günlük hayatta söylemekten çok da haz edemediğimiz seks konusunu ele alacağız.Seksin bilinmeyen faydalarından ve seks hakkında doğru bilinen bazı gerçeklerden bahsedeceğiz. Seksin zararları var mıdır? Odaların kapandığını düşünün ve sevdiğiniz insanla yaşayabileceğiniz anları aklınıza getirin. Şimdiden mutlu oldunuz değil mi? Hadi o zaman baştan sona ‘‘seksin faydaları” konusunu ele alalım.

Seksin Faydaları Nelerdir? Düzenli Seksin Faydaları

Çiftlerin birbirlerine en yakın olduğu anlardan biri olan seks saatleri, çiftlerin birbirine olan bağlılığını artırıyor.Eğer işin içine aşkınızı ve sevginizi katıyorsanız,yaşanılan seks sonrasında tüm bedene bir rahatlama hissi gelir. Kendinizi dinlendirmenin en kısa yollarından biri dersek yerinde olur.Seksin Faydaları

Seks Yapmalıyım Çünkü: Eğer mutlu bir seks hayatınız olursa, yürüyüşünüz hatta kendinize olan özgüveniniz bile değişecektir. Daha mutlu ve güleryüzlü olmamanız için hiçbir sebep yok.

Seks Zayıflatır mı? : Çok merak ediyorsunuz değil mi? Seks zayıflatır mı? Yapılan araştırmalara göre güzel yaşanılan bir seks sonrası yaklaşık 300 kaloriye elveda diyorsunuz. Yani daha fit bir vücut sahibi olmak için düzenli seks şart.

Seksin Kalp Damar Sağlığına Etkisi: Artık günümüz koşullarında sıradan bir hastalık haline geldi kalp-damar hastalıkları. Oysaki çok ciddi sonuçları olan bu hastalıklarda ölüm riski çok fazla. Eğer daha sağlıklı bir kalp- damar yapınızın olmasını istiyorsanız kesinlikle seks yapınız.

Seksin Uykuya Etkisi:Seks yapan bireylerde endorfin hormonu salgılanır. Yani diğer bir deyimle mutluluk hormonu salgılanıyor. Vücudunuz hiç olmadığı kadar rahatlıyor ve uykunuz gelmeye başlayacaktır. Eğer uyku sorununuz varsa bu sayede rahatlıkla çözülmüş olacaktır.

Seks Gençleştirir Mi?: Biliyorsunuz çok ünlü bir kalp doktorumuz var. Dr. Mehmet Öz’ü tanımayan yoktur. Ünlü doktorumuza göre düzenli seks sizi gençleştiriyor ve cildiniz güzelleşiyor. Hatta vücudunuz daha gergin bir hal alır.Doğal botoks yöntemi diyebiliriz.

Seksin Bağışıklık Sistemine Etkisi:Vücudumuza giren mikroplarla mücadele eden bağışıklık sisteminizin dahada güçlenmesini istiyorsanız düzenli bir seks hayatınız olsun. %36 oranında bağışıklık sisteminizi güçlendiriyor ve daha sağlıklı bir birey haline geliyorsunuz. Kolay kolay artık hastalanmak yok.

Seks Vücuttaki Ağrıları Azaltır Mı?: Endorfin hormonunun vücudumuza olan etkisini uyku konusunda ele almıştık. Mutluluk hormonunun diğer bir faydası ise vücuttaki ağrıları azaltıyor. Hatta baş ağrısı ve migreni de önemli ölçüde azaltıyor. Hatta yapılan araştırmalarda düzenli seksin baş ağrısını tamamen ortadan kaldırdığı görülmüştür.Seksin Faydaları

  • Daha güçlü bir  kemik yapısı içinde seks çok önemli bir yere sahiptir. Kemik erimesi Osteoporoz hastalığına yakalanma olasığını azalttığı bilinmektedir
  • Dinamik bir üreme organı ile birlikte daha dinamik ve güzel bir hayatınız olabilir.Kadın sağlığı üzerinde çok yararlı etkileri görülmüştür.
  • Pelvis yani leğen kemiğinizi güçlendirir ve menopoz sonrası oluşan mesane, rahim ve bağırsak sarkmalarını engeller ve kötü görüntüyü yok eder.
  • Düzenli ilişkisi olan kadınlarda genelde adet sancıları daha rahat geçmektedir. Adet dönemi sorunsuz bir şekilde atlatılmaktadır.
  • Vajinal kuruluk sorunu yaşayan bayanların, düzenli seks hayatına sahip olduktan sonra bundan kurtuldukları bilinmektedir. Menopoza giren kadınlarda daha çok görülür.
  • Ailenizin devamlılığı için cinsel bir hayat şart! Birbirinize olan bağlılığınızı ve aranızda oluşan ufak sorunları çözmek için kesinlikle seks yapmalısınız. Daha mutlu bir birlikteliğiniz olacaktır.
  • Erkeklerin korkulu rüyası olan prostat hastalığına yakalanma riskini %50 azaltır. Daha çok boşalma yaşayan bireyde prostat kanseri görülme riski çok azdır.

Seksin Zararları Var Mıdır?

Seks abartılmadığı sürece kişiye herhangi bir zararı yoktur. Atalarımızın meşhur bir sözü vardır: ”azı karar, çoğu zarar” . Ama şöyle bir durumda var ki; Eğer düzenli seks hayatınız var ve bir anda partnerinizden ayrıldınız. Sürekli bir şekilde seks yaptığınız için kısa süreliğine olsada sizde bağımlılık etkisi yaratacak ve depresyona girmenize sebebiyet verebilir. Fakat bu olay her birey için geçerli değildir.

Seks partneriniz olmaması durumunda ücretli bir şekilde bu işi yapanlara müracaat etmeniz halinde bazı bulaşıcı hastalıklara yakalanma riskiniz olabilir. Bunlar seksin zararları arasında sayılabilir.

Genel olarak sekdin faydalarını kısa başlıklar altında size aktarmaya çalıştık. Anlaşılan o ki: Yaşanılan düzenli bir seks hayatı, bireylerin daha sağlıklı yaşamaları için şart.

 

            İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler            

Yorum Yapabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir