Güzellik

Saç Uzatma Yöntemleri

  | 

Uzun saçlar kadınlar için bir tutkudur. Çünkü çekici özellik katmanın yanında çok çok farklı saç modelleri uygulayabilir ya da tek başına upuzun saçlarınızı düz bir şekilde kullanarak kendinize özel bir tarz elde edebilirsiniz. Profesyonel ya da amatörce uygulanabilecek pek çok Saç uzatma yöntemleri bulunuyor. İster doğal bitkisel ürünler kullanarak daha gür ve uzun saçlara kavuşabilir, isterseniz de daha profesyonel destek alarak saçlarınızın daha bakımlı ve daha ışıltılı görünmesini sağlayabilirsiniz.
Evde Kullanılabilecek Pratik Tarifler
Kimyon tohumu, zeytinyağı ve Hint yağını karıştırarak homojen bir karışım elde edilir ve bir gece bekletilir. Sonrasında ise karışımı süzerek elde ettiğiniz yağ bileşimini saçınıza uygulayabilir ve 15 dakika beklettikten sonra durulayabilirsiniz. Zeytinyağını saçı besleyici özelliğin yanında kepeğe karşı, kırıkların oluşmasın karşı da etkili bir bitkisel ürün olmakta ve saçların daha canlı ve parlak görünmesini sağlamaktadır. Hint yağı da nemlendirici özelliği bulunmakta ve saçların dökülmesini de engellediği gibi daha gür saçların çok daha kısa sürede elde edilmesine de yardımcı olmaktadır.
Yeşil çayın antioksidan özelliğinden de faydalanabilir ve saç dökülmesini önleyerek saçlarınızın daha kolay uzamasını sağlayabilirsiniz. Saç uzatma yöntemleri arasında yeşil çayı kullanmak için sıcak suya bir tatlı kaşığı atacağınız yeşil çay ile demlenmesini sağlayabilir ve ılındıktan sonra saçlarınıza uygulayabilir. Saçlarınızda bir saat beklemesinin ardından durulayabilir ve düzenli kullanımlarda çok hızlı sonuçlar alabilirsiniz.
Bunların yanında patatesi rendeleyerek suyunu saç diplerinize uygulayabilir ve 15- 20 dakika beklettikten sonra saçlarınızı durulayabilirsiniz. Hindistan cevizi sütü ile de istediğiniz etkileri bulabilir ancak her yerde bulamayacağınız için internetten sipariş verebilirsiniz. Kırmızıbiberin pek çok alanda faydası bilinmekte ve Saç uzatma yöntemleri arasında da yer almaktadır. Özellikle saç köklerini uyarması ve saçlardaki incelmeyi önlemesi ile tam bit güç kaynağı olan acı biberin kullanımında bir tatlı kaşığı toz kırmızıbiber e 2 tatlı kaşığı zeytinyağının karışımı kullanılmaktadır. Sadece beş dakika bekletmek yeterlidir. Kırmızıbiber içerisinde kapsaisin adı verilen bir madde bulunmakta ve kan akışını hızlandıran bu madde saç köklerini besleyerek daha hızlı uzamasını sağlamaktadır.
İnversiyon Yöntemi ile Saç uzatma
Saçlarınızın daha hızlı uzamasını istiyorsanız daha etkili metotlar deneyebilirsiniz. Bunlardan biri olan İnversiyon yönteminde bir haftada 1 cm uzama olması mümkün olabilmektedir. Bu metodun diğer bir adı ters dönme olmaktadır. Saç bakım yağları ile uygulanan Saç uzatma yöntemleri arasındaki bu yöntemde badem yağı, Hindistan cevizi yağı, argan yağı, zeytinyağı gibi farklı seçenekler kullanılabilir. Öncelikle seçeceğiniz yağı benmarine usulü eritmeniz gerekli ve saç diplerinden başlayarak tamamen saça yağı yedirmeniz gerekmektedir. Ardından da başınızı öne eğerek bu şekilde beş dakika beklemek bu yöntemin ana kuralı olmaktadır. Daha sonrasında yavaş yavaş geriye doğrulmalısınız. Ya da tüm bu yağları karıştırarak ta aynı metodu uygulayabilir ve saçlarınızı bu yağı iyice alması için önce tarakla tarayabilir ve parmak uçlarınızla saç derinize masaj yapabilirsiniz. Bir gece bu yağların saçınızda kalması önemli, ertesi gün durulayarak yapacağınız bu metodu hafta birkaç kez uygulayabilirsiniz.
Kullanabileceğiniz Saç uzatma yöntemleri arasında Shea yağı da bulunmakta ya da çilekli tariflerde hazırlayabilirsiniz. Saçlarınızın daha hızlı uzaması için serum oluşturabilir ve ısırgan otu, atkuyruğu, aloe vera jel, esansiyel yağ malzemelerini tamamen karıştırarak ta elde edeceğiniz serumu düzenli kullanabilirsiniz. Bu yöntemlerde esas olan önce saçın beslenmesi ve doğal olarak uzamasının desteklenmesidir.

1 Yorum

  1. Komşu Kızı

    26 Şubat 2018 at 13:57

    Verdiğiniz bilgiler için teşekkurler. Faydalı bir yazı olmuş emeğinize sağlık. Tavsiye ederim.

Yorum Yapabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir