Saç Bakımı

Saç Uzatma Maskeleri

  | 

Saç Uzatma Maskeleri

Kendi kendinize hazırlayabileceğiniz saç uzatma maskeleriyle saçınızın dört hafta gibi bir süre içerisinde 5-6 santimetre uzaması gibi durum söz konusu değildir. Saç uzatma maskeleri saçlarınızın sağlıklı bir şekilde uzamasında katkı sağlayarak kırıkları engelleme de ve saçınızın uzarken kolay bir şekilde şekil almasında büyük faydası olmaktadır. Eğer saç uzatma maskelerini kendiniz hazırlamak gibi bir niyetiniz var ise her yerden satın alabilme imkanına sahip olduğunuz doğal malzemeleri kullanmak en doğru tercih olacaktır.

Saç Uzatma Maskelerinde Kullanılan Malzemeler

Sizlere belirteceğimiz malzemeler saçlarınızın sağlıklı bir şekilde uzamasında, saçınızın uzamasını engelleyecek veya kötü etkileyecek olan saç derisi sorunlarının giderilmesinde ve saçınızın yumuşak bir görünüm elde etmesini sağlayarak kırıklara karşı çözüm oluşturmasında katkı sağlayacaktır.

Sızma Zeytinyağı: İçeriği sayesinde çok iyi bir nemlendirici olan sızma zeytinyağı saçınızın yumuşamasında ve bu sayede kolay taranabilmesinde yarar sağlamaktadır. Kırılma sebebiyle pek çok bayan sürekli olarak saç uçlarından aldırmak zorunda kalıyor. Sızma zeytinyağı kullanmanız bu sorunla baş etmenizde size fayda sağlayacaktır.

Yumurta: İçerisinde barındırmış olduğu protein sayesinde saç tellerinizin beslenmesinde ve hem doğal hem de daha sağlıklı bir şekilde uzamasında katkı sağlamaktadır.

Süt/Yoğurt: Saç uzatmak isteyenlerin en çok başvurduğu ürünler arasında yer alan süt ve yoğurt saçınızı yumuşatmakta ve bu sayede güzel bir görünüm etmenizde size yardımcı olmaktadır.

Bal: Eğer kuru bir saç modeline sahip ve bundan şikayetiniz var ise saç uzatma maskelerinizin içerisinde bal bulundurarak hem kuru görünümü giderebilir hem de saç uçlarınızda meydana gelen kırıkları en aza indirgeyebilirsiniz. Balın onarıcı özelliği sayesinde yıpranmakta olan saçlarınızı canlandırabilir ve saçınıza parlaklık kazandırarak güzelliğinize güzellik katabilirsiniz.

Elma Sirkesi: Saçlarınızda yer alan fazla yağın giderilmesinde yardımcı olurken hem saçınızı hem de saç derinizi temizleyerek kepek gibi problemlere karşı koruyucu bir kalkan görevi üstlenir.

Yorum Yapabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir