Saç Bakımı

Saç Rengine Göre Makyaj

  | 

Saç Rengine Göre Makyaj

Saç rengine göre makyaj önerileri, cilt ve saç renginize göre makyaj, tene göre makyaj, makyaj güzellik.Saç renginiz ne olursa olsun bu tonlara uygun makyaj yapmazsanız, makyajınız kötü görünür. Ton farkının fazla olması ya da çok zıt olması da iyi bir görüntü vermez. Bu yüzden cilt ve saç renginize uygun makyaj ürünlerini kullanarak güzelliğinizi tamamlayabilirsiniz. Bu yüzden saç rengine göre makyaj önerileri, dikkate alınarak, uygulanmalıdır. Şimdi tek tek hangi saç rengine hangi makyaj uygun olur bir göz atalım.

 

Kahverengi Saçlar İçin Makyaj Önerileri

Kahverengi tonlarında saçlara sahip kadınlar, göz makyajlarında mavili, yeşilli, pembeli tonları tercih edebilirler. Bu canlı renkler yüzünüzle ve saçınızla bütünleşecek ve makyajınız daha iyi görünecektir. Allık olarak da şeftali tonları size uygun olur. Ruj seçiminizi de daha çok pembe ya da kahvenin farklı tonlarından seçebilirsiniz. Kahverengi saça hangi renk makyaj tercih edilirse edilsin, açık tonlar sizi her zaman kurtaracaktır.
Siyah Saçlar İçin Makyaj Önerileri

Unutmayın ki cilt ve saç rengine göre makyaj yapmak çok önemlidir. Giydiğiniz kıyafet, cilt renginiz ve makyajınız hepsi birbirini tamamlayacak niteliktedir. Eğer saçlarınız siyahsa göz makyajınızı abartılı bir şekilde yapabilirsiniz. Siyahlı, gümüş ya da gri tonlarla birlikte buğulu gözler yapmanız olasıdır. Eyeliner, göz kalemi ya da uygun maskaralarla da göz makyajınızı tamamlayabilirsiniz. Ruj konusunda da daha az iddialı renkler sizin için iyi olabilir. Açık tonda rujlar örneğin pembe tonları tercih edilebilir. Bunun dışında gideceğiniz yere göre makyajınızı çok iddialı yapmak istiyorsanız kırmızı aradığınız renk olmalıdır. Siyah ve kırmızının tartışmasız bir uyumu vardır.

Sarı Saçlar İçin Makyaj Önerileri

Sarı saçlara sahipseniz bir de beyaz tenliyseniz genel olarak solgun bir cildiniz var demektir. Unutmayın ki tene göre makyaj yapmak çok önemlidir. Bu yüzden fondöten kullanırken kendi cilt renginizden daha koyu bir ton seçmek yerinde olacaktır. Sarışın kadınlar göz renklerine uygun olarak yapacakları makyaj tonlarına karar verebilirler fakat genel olarak sarışınlar göz makyajlarında kahveli tonları tercih edebilirler. Yine far ve kalem konusunda da kahverengi, doğru bir renk seçimi olur. Rujda da hem pembe tonlarını hem de kırmızıyı tercih edebilirsiniz. Ruj seçiminizi kahve tonlarında ya da çok koyu tonlarda yapmanız cilt tipinize uymayacaktır.

 

Kızıl Saçlar İçin Makyaj Önerileri

Kızıl saçlar için makyaj önerileri denilince ilk akla gelen allık olarak pembe tonlarının tercih edilmesi gerektiğidir. Çok ağır ve yoğun fondötenler kullanmamaları da önerilir. Yine göz makyajları için şeftali tonları, açık tondaki yeşiller kullanılabilir.

 

Yorum Yapabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir