Güzellik

Pirinç Suyu İle Gelen Mucize!

  | 

Pirinç Suyu İle Gelen Mucize!

Pirinç suyu ile cilt ve saç sağlığını düzeltmek ve pirinç suyunun etkisiyle saçlarda uzama ve beyazlamanın gecikmesi mucizesi. İnanılmaz ama gerçek. Çin’ de uygulanan bu yöntemle Çin’li kadınların saçları hem geç beyazlıyor hem de 1 metre 80 santimetre uzunluğu buluyor. İlginç ve bir o kadar da inanılmaz.

Pirinç Suyu İle Cilt Temizleme

Cildin temizlenmesi için pirinç suyu bir tonik görevi üstleniyor. Ayrıca; ciltte oluşan lekeler, akneler, sivilceler için oldukça etkili bir tedavi edici özelliğe sahiptir. Cildin sıkılaşmasını sağlayarak canlı ve parlak bir görünüm oluşmasına olanak tanımaktadır. Pirinç suyu bunun yanında sürekli ve düzenli kullanımı sayesinde cildin beyazlamasını ve pürüzsüz ve porselen bir cilde sahip olmanızda etken olmaktadır. Tüm lekelerden ve cilt sorunlardan kurtulmak istiyorsanız mutlaka pirinç suyu kürüyle tanışmalısınız. Cildin yaşlanma belirtilerini geciktirerek kırışıklıkların uzun süre sizden uzak kalmasını sağlıyor.

Pirinç Suyunun Saçlara Faydası

Pirinç suyunda bulunan antioksidan özellikler; C, B1 ve E vitaminleri ile saçların beslenmesinde oldukça etkili olarak fayda sağlamaktadır. Saçın korunmasında, kırılmasını önlemede ve parlaklık kazandırarak canlanmasında oldukça etkisi vardır. İnositol karbonhidrat içermesi ile saçlarda oluşan hasarların onarılmasında da etkili bir tedavi sağlamaktadır. Bu madde saçı duruladıktan sonra bölgede kalarak saçın korunmasına etki ediyor. Pirinç suyu özellikle mayalanırsa daha fazla etki sağlıyor.

Pirinç Suyu Hazırlama

Yarım su bardağı pirinci öncelikle iyice yıkayın. Pirinci bir kapta bir saat boyunca ıslanması için bırakın. Arada elinizle karıştırın ve suyun beyazlanmasını ve vitaminlerin yüzeye çıkmasını sağlayın. Sonrasında süzün; kullanıma hazırdır. Cildinizde ve saçlarınızda kullanabilirsiniz. Fermante etmek için ise; aynı işlemi bir gün boyunca bekleyerek uygulamalısınız. Ayrıca pirinci haşlayarak da elde edebilirsiniz.

Yorum Yapabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir