Cilt Bakımı

Pirinç Maskesi ile Sağlıklı ve Beyaz Bir Cilt

  | 

Pirinç Maskesi ile Sağlıklı ve Beyaz Bir Cilt

Çalışma şartları insanları büyük ölçüde yormaktadır. Tabi birde bunun üstüne günlük yaşam sorunları eklendiğinde ister istemez hem fiziksel açıdan hem de sinirsel açıdan gerilmekteyiz. Tabi bu gerginlikten en çok etkilenen yerde cildimiz olmaktadır. Cilt gerginliği zaman zaman insanı sıkıntıya sokabilmektedir. Çünkü sağlıklı bir cilt esnek olmalıdır. Esnek olan ciltler çok daha estetik bir görüntü sağlar. Bu sebepten dolayı da daha esnek ve beyaz bir cilt için çeşitli yüz maskelerinden faydalanılabilir

pirinç

Beyaz ve esnek cilt sahibi olmak için kullanabileceğiniz en faydalı cilt maskesi kuşkusuz pirinç maskesidir. Pirinç bu özelliği ile tüm dünyaca tanınmaktadır. Üstelik sonuçları da oldukça başarılıdır. Şimdi bu yüz maskesi için neler gerektiğinden ve nasıl hazırlanacağından bahsedelim.

Malzeme Listesi

—1 çorba kaşığı kadar pirinç. (Miktarı cildin durumuna göre ya da yüz genişliğine göre attırılabilir.)

—Yarım litre yarım yağlı süt.

Hazırlanışı

Öncelikle elimizde bulunan pirinci toz olacak şekilde iyice ezerek öğütmemiz gerekir. Daha sonrasında süt eklemeye sıra gelir. Fakat burada iyi sonuç almak için dikkat etmemiz gereken önemli bir kısım vardır. Kıvamın iyi bir şekilde sağlanması için sütün toz pirinç içine yavaş yavaş dökülmesi gerekir. Yani bir anda hepsini boşaltmayın. Daha sonrasında karışımı krema kıvamına getirene kadar iyice karıştırın. Böylece pirinç maskesi hazır olmuş olacak. Daha sonrasında ise bu karışımı yüz ve boyun bölgenize sürdükten sonra 15 dakika kadar bekleyin. 15 dakika sonunda ılık su ile yüzünüzü yıkayabilirsiniz.

cilt_bakim_beyaz-e1408570633564

Pirinç maskesi etkilerini düzgün bir şekilde 1 hafta boyunca uyguladığınızda gösterecektir. Düzgün bir şekilde uyguladığınızda istediğiniz beyaz ve esnek cilde kavuşabileceksiniz.

Yorum Yapabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir