Spor-Egzersiz

Pilates Yapın Sağlıklı ve Esnek Olun!

  | 

Pilates; özellikle kas sistemini çalıştıran ve kas ve eklemlerde oluşan ağrı ya da şikayetlerin giderilmesinde oldukça fayda sağlayan bir spordur. Ayrıca; vücudun esneyerek daha elastiki olmasına etken olur.

Pilates; duruş bozukluklarının azaltılmasını sağlayarak doğru duruş tekniğini öğrenmede de yardımcı olur.

Pilates; düzenli ve disiplinli olarak uygulandığı taktirde vücudun fit olmasını, sıkılaşmasını  ve sağlıklı olmasını sağlar. Hafta da en az 3 gün, pilates yapmak gereklidir.

Pilates; kasların güçlenmesi ile normal hayatta daha sağlıklı hareket etmeyi sağlayarak güncel performans üzerinde de olumlu etki yaratır. Bu  sayede kas yoğunluğu artar ve kaslarda ve eklemlerde oluşan ağrılarda oldukça azalma yaşanır.

Pilates; vücutta bununan yağ dengesinin sağlanmasına da etki eder. Bu şekilde yağlarda azalma görülerek kasların sıkılaşması gerçekleşir. Ayrıca kilo vermeye de bu sayede yardımcı olur.

Pilates; kas ve tendon bağlarının güçlenmesini sağlar ve dengenin oluşmasına etki ederek esneklik kazandırır.

Pilates; çeviklik kazanmaya bu nedenle oluşabilecek her türlü travmaya karşı vücudun korunmasını sağlar.

 

Pilates; karın kasları ve kalçalarda bulunan kasların çalışmasını sağlayarak düzenli bir kas oluşmasına etki eder.

Pilates; yaparak daha doğru nefes alma tekniğini de öğrenmiş olacaksınız. Bu sayede ciğerlere daha doğru oksijen girmesi sağlanarak vücudun zindeliğinin artmasına etken olacaktır.

Pilates; yaparak ileriki yaşlarda oluşacak kas ve eklem zayıflamalarının önlenmesine ve bu sayede daha geç yaşlanma belirtileri göstermesine fayda sağlayacaktır.

Pilates; öğrenilebilen ancak; bu işi bilen kişiler tarafından sağlıklı bir şekilde uygulaması ve öğretilmesi gereken bir spordur. Öncelikle bu konuda eğitim almak istiyorsanız gerçekten bu işi meslek edinmiş kişilerden destek almanız önemli bir ayrıntı olacaktır.

1 Yorum

  1. sezen kerem

    29 Eylül 2016 at 11:51

    Pilates asla vazgeçemeyeceğiim bir spor. İyi bir duruş, sıkı bir vücut ve güzel bir görüntü istiyorsanız pilates yapın derim. Önerebileceğim bir salon yok ama fit in class sistemini önerebilirim. İçerisinde pilates salonları ve daha farklı aktiviteler bulunuyor.

Yorum Yapabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir