Parfüm

Parfüm Seçerken Nelere Dikkat Etmeli

  | 

Parfüm Seçerken Nelere Dikkat Etmeli

Parfüm; özellikle kadınların vazgeçilmeyen tutkularından birisidir. Parfüm kullanmayan kadın yok denecek kadar azdır. Mutlaka her kadının çantasında bir parfüm bulunur. Bu hoş aromalı kokuları sürmenin, kullanmanın ve seçmenin de bir yöntemi olmalıdır. Çünkü parfüm kişiye özeldir ve o kişinin zevkinin yansıması olarak ortaya çıkar. Bu sayede karakterize olmuş beğeni sahibi kadınlar belli kokuların dışına çıkmazlar.

Parfüm kullanırken dikkat edilmesi gereken hususlar;

Rahatlık vermesi: Parfüm almadan önce en çok hangi tarz kokular sizi rahatlatıyor onu belirlemelisiniz.

Tene uyum sağlaması: Parfümün mutlak ten kokusuyla bütünleşmesi gerekir. Her parfümün kokusu farklı tenlerde değişebilir. Deneyerek bunu anlayabilmeniz mümkündür.

Yaşın önemi: Daha genç yaşlarda daha hafif meyve ya da sabun kokusu parfümler tercih edilebilir. Ancak; feminen ve olgun kadınlarda parfüm mutlaka o havayı yansıtacak şekilde olmalıdır. Daha çok çiçek kokuları ve baharat içeren parfümler tercih edilebilir.

Kullanılacak ortam: Parfümü eğer günlük iş hayatınızda kullanmanız gerekirse ağır olanlarından seçmemelisiniz. Daha hafif parfümler etrafı da rahatsız etmez. Ancak gece dışarı çıkarken ya da bir yemeğe giderken kullanacağınız parfüm; etkileyici ve çarpıcı olmalıdır.

Mevsime göre: ilkbahar ve yaz ayları daha sabuncu ve fresh parfümler kullanılması uygun olacaktır. Sonbahar ve kış aylarında daha baharatlı ve vanilya aromalı kokular tercih edilebilir.

Parfüm sizin kişiliğinizi yansıtacak bir aromaya sahip olmalıdır. Kendinize uygun bir parfüm seçerken bileğinize sıkıp tende nasıl koktuğunu anlayabilirsiniz. Çok fazla arka arkaya denerseniz koku farkını alamayabilirsiniz. O nedenle aşırı denemede bulunmayın. Beğendiğiniz bir parfümü seçin ve 15 dakika bekleyin tende uyumu ve koku dağılışına göre hoş geliyorsa o parfümü seçmelisiniz.

Yorum Yapabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir