Oğlak Burcu

Oğlak Burcu Şubat Ayına Genel Bir Bakış

  | 

Şubat ayı Oğlak burcu ilk etkili enerjisi, 4 Şubat tarihinde Aslan burcunda oluşacak Dolunayla Yeniaya adım atıyoruz. Bu Dolunay, başkalarıyla ortaklaşa ilişkiler, özellikle finansal konular, sosyal hayat, arkadaşlıklar, dostluklar, planlar ve projeler anlamında başkalarından destek beklediğimizi gösteriyor. Tek başımıza olmaktan ziyade birilerinin kuvvetiyle, birilerinin bizim sırtımızı sıvazlaması ile rahat geçirebiliriz. El üstünde tutulmak istiyoruz. Mali yönden güçlenmek arzumuz vardır. Ancak öncelikle bu Dolunayda ve gölgeli günleri de dahil olmak üzere 18 Şubat tarihine kadar, bütün bütçe hesaplarımızı dengeli bir şekilde halletmemiz lazımdır.


11 Şubat itibariyle, bir hafta da gölgeli günleri eklersek 18 Şubat’ta geri hareket sona ermiş olacaktır. Mali alandaki gerileme süreci bitiyor, ancak bitmesi yine dikkatli olmayı gerektirir. Çünkü henüz bir takım şeyler yerli yerine oturmamış olabilir. Merkür geri hareketinin bitmesi, yatırım yapmayı düşünen kişiler açısından da, hangi yatırım aracını seçecekleri konusunda önemlidir.

19 Şubat tarihinde Kova burcunda ikinci kez bir Yeniay meydana gelecektir. Geri hareketin durmasıyla birlikte de bütçenin gözden geçirilmesi süreci biterek, plan ve projeleri yerli yerine koymaya başlarız. Yeniayın oluşumundan 3 dakika sonra da Güneş Balık burcuyla örtüşecektir. Sürpriz bir takım gelişmelere işaret ediyor olabilir, beklediğimiz artış olabilir, elimize bir takım paralar geçebilir. Balık’la da lütuf içeren bir taraf olacaktır. İstediğimiz güzellikler gelecektir, istediğimiz şansı yakalayıp çevremizdeki insanlardan destek göreceğiz.

20 Şubat tarihinde ise ailevi ilişkilere dikkat edilmelidir. Yeni bir yere yerleşme arzusu, aile içi ilişkilerde de bir aktivite vardır. Bütün kontrol sizde gibi de davranmamak gerekiyor. Yuvasında problemli olan Oğlaklar biraz agresif tavırlar gösterebilir.

AŞK VE İLİŞKİLER

1-8 Şubat arası: Haftanın başında Venüs-Neptün kavuşumu gerçekleşecek. Bu hoş görünüm, sevgimizi ılımlı şekilde göstermemizde, aşkı kendimize çekmemizde etkili oluyor. Romantizm, rahatlatıcı konuşmalar, sevdiğimizle birlikte olmak moralimizi yükseltecektir. 8 Şubat tarihinde, çok daha olumlu, huzur bulmamızı sağlayıcı ayrıca umutlarımızı tazeleyici gelişmeler var. Güzel bir gelişme, aldığımız bir haber bizi mutlu eder. Biz de kendimize özen göstereceğiz. Dış etkiler ne olursa olsun, bizi mutlu edebilecek olana yöneleceğiz.

9-15 Şubat arası: 9 Şubat tarihindeki Venüs-Chiron kavuşumu, çevremizdeki insanlarla, partnerimizle olan ilişkimizi ki buna akrabalarımız da dahildir. Nasıl iletişimde bulunuyoruz, neler bizi zorluyor veya nelere hayır diyemiyoruz. Yaşadığımız mahalleden, şehirden, işimizden memnun muyuz? Bu kavuşumda dikkat edilmesi gereken nokta, problemlere gerçekçi bakabilmektir. Böyle yapmak yerine eksiklerimizi gözden geçirsek bu kavuşum pekala faydalar getirir, şifalandırır.

16-22 Şubat arası: 20 Şubat tarihinde Mars ve Venüs ise Koç burcunda ilerleyecek. Bu sizin savaşçı, mücadeleci, aktif yönlerinizin ailevi ve karşı cinsle ilişkinizde belirginleştiği dönemdir. Sizi azimli kılıyor. Yetiştirilme şekliniz, ailenizle olan temasınız, dış dünya ile olan alışverişiniz, bu dönemi nasıl geçireceğiniz hususunda bize bilgi verir. Oğlaklar yaşamları mücadele içinde geçen, son derece dayanıklı kişiler. Bu dayanıklılık, daima sizi genç kılmıştır. Şimdi ev-ailevi-hedef-yerleşim-değişim anlamında düşündüklerinizi uygulayabilecek gücünüz yükseliyor. Ailede söz sahibi olabilirsiniz. Aşkta son sözü söyleyen kişi olmayı tercih edersiniz. Gayet aktif olan bu geçişlerin gölgeli yanları da var. Sözgelimi tartışmak, bir şeyi kabul ettirmeye çalışmak, içinizden geldiği gibi davranmak, isteklerinizin mutlaka kabulünü beklemek. Böyle durumlarda tabii ki dikkatli olmak gerekiyor.

23-28 Şubat arası: 24 Şubat tarihinde kendi dünyamızda aşkı, paylaşmayı, uyum ve uyumsuzluğu sorgulayacağız. İlişkimizi gözlemleyeceğiz. Bizi bazen gerginleştiren, yoran ancak vazgeçilmezimiz olduğunu düşüneceğiz. Ev içinde bazen sinirleneceğiz. Yalnızsak buna öfkeleneceğiz. Sorunlarımız varsa çözmek yerine tepkisel davranacağız. 26 Şubat tarihi de aynı şekilde zorlu gözüküyor. Bizim istediğimiz olsun, bizim dediğimiz gibi ilerlesin istiyoruz.

İŞ VE KARİYER
1-8 Şubat arası: 1 Şubat tarihindeki özel görünüm, eviniz, aileniz, iş hayatınızla ilgili değişimlerin, yeniliklerin işaretçisidir. Eskiye son vermek yeniye yer açmak demektir. Toplumsal yaşamınızda ve ev hayatınızdaki bu değişimler, kazanç anlamında da etkilidir.

9-15 Şubat arası: 12 Şubat tarihinde, hedefimize varmanın yolları adına derinlikli düşüneceğiz. Bize kazanç sağlamayan, fayda getirmeyen, zamanımızı boş yere alan ilişkilerden uzak duracağız. Finansal açıdan bir şeyler umduğumuz şekilde gelişmediğinde sabır göstermeyeceğiz. Çünkü azla yetinmemiz artık mümkün değil.

16-22 Şubat arası: Yöneticiniz Satürn, 19 Şubat tarihinde Merkür ile bir görünüm yapacak. Çalışma hayatınızla ilgili konularda kazanç getirici işlere yöneleceğiz. Sağlam projelere yöneleceğiz. Öylesine, sıradan ve bir getirisi olmayan işlerden uzak duracağız. Bilgimizi, tecrübemizi geliştireceğiz veya hakim olduğumuz alanlara yöneleceğiz. Prensiplerimiz bir hayli ön planda olacak. Ancak bizim burada dikkat etmemiz gereken konu, her şeyin hemen istediğimiz gibi gelişmesini beklememek, sabırlı olmaktır. Attığımız adımın nereye varacağını iyi hesap edeceğiz.

23-28 Şubat arası: İş anlamında 24 ve 27 Şubat tarihlerinde ılımlı davranmamız, pek kolay olmaz. En aklı başında Oğlak bile, aksiliklere tahammül etmekte zorlanır. Aslında bu tepkiselliğin, kızgınlığın altında yatan neden, bizim her şeyi yönetme arzumu ve istediğimiz gibi olmasını istememizden kaynaklanır. Emir almaktan hoşlanmayız. İşimizi bildiğimiz gibi yapmayı severiz. Öyle kolay ilerlenmediği ve bizim planlarımıza uymadığında kendi içimizde bir hayli sıkılırız.

PARA

1-8 Şubat arası: 4 Şubat tarihindeki Dolunay, başkaları üzerinde etkin davranarak, maddi güç elde etme arzunuzu işaret ediyor. İstediklerinize bir an önce kavuşmak için, her türlü mücadeleyi verebilirsiniz. İçinizdeki ateşi körükleyen ihtirasınız bir hayli öne çıkıyor. 2 Şubat tarihinde, harcamalara dikkat edelim. Mali yöndeki gelişmeleri de bilinçli şekilde gözden geçirelim. Çünkü kazanç evimizdeki Merkür geri hareketi devam ediyor. Fırsat gibi duran bir şeyin içi boş da çıkabilir veya umduğumuz kadar büyük olmayabilir.

9-15 Şubat arası: 11 Şubat saat 16:57 itibariyle Merkür Kova burcunda düz seyirle ilerleyecek. Yatırım, anlaşma, görüşme, gelir kazanmaya dönük her türlü işimizi ve geri hareket döneminde gözden geçirdiklerimizi yeni bir bakış açısıyla ve yöntemle yürürlüğe koyabiliriz. Maaşınızla ilgili bir sıkıntı varsa, geri hareket dönemi sonrası arzu ettiğiniz bir yükseliş olmadıysa, bu durumu yetkili kişilere ileterek görüşebilirsiniz. Ilımlı bir şekilde ve gayet akılcı yaklaşımda bulunursak kazançlı çıkabiliriz. Burada esasen, bizim isteklerimiz kadar, dış dünyanın şartları da önemli hale gelecektir. Farklı iş teklifleri alabilirsiniz. Alacaklarınızı daha rahat tahsil edersiniz. Şimdi finansal konuları daha çabuk yoluna koyabileceksiniz.

16-22 Şubat arası: 19 Şubat tarihinde ikinci kez oluşacak Kova Yeniayı, tüm enerjinizi kazanmak adına yönlendirmenin işaretçisidir. Para önemlidir. Kararlı bir şekilde hareket ederiz ve kendimizden bir hayli eminizdir. Yeteneğime, yaptığım işe göre almam gereken budur diyerek tavrımızı belli ederiz. Burada önemli olan önemsenmek duygusudur. Karşımızdaki kişi ister işverenimiz olsun ister hizmette bulunduğumuz kişi olsun. Hakkımız ne ise onu vermeyi veya hakkımız olanı istediğimizi bilmelidir. Bu yeniayın bir başka özelliği, Kova burcunda oluştuktan sonra, Güneşin burç değiştirmesi ve Balıkta ilerleyişidir. İşte bu durum istediğimiz bir şeyin gerçekleşeceğine duyduğumuz inançtır.

23-28 Şubat arası: 23 Şubat tarihinde başkalarının mali desteğiyle halledilecek işlerinizde umulmadık aksilikler çıkabilir. Buna siz de neden olabilirsiniz. Yanlış hesap yapmışsınızdır veya bazı noktaları göz ardı etmiş olabilirsiniz.

ŞUBAT Ayı Astroloji Takviminiz
Pozitif Enerjili Günler : 5-6-10-11-15-16-19-20-23-24
Zayıf Enerjili Günler : 1-8-9-21-22-28
Aşkta En Şanslı Günler : 23-24
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 17-18
Yeniay : 15-16-17
(Ay-Oğlak burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)
Dolunay : 1-2-27-28
(Ay-Yengeç burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Yorum Yapabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir