Oğlak Burcu

Oğlak Burcu Ocak Ayına Genel Bir Bakış

  | 

OĞLAK BURCU OCAK AYINA GENEL BİR BAKIŞ
3-5 Ocak tarihlerinde Merkür ve Venüs Kova burcunda seyrine başlıyor. Genelde aktiftir, hedef belirleme yönünde olacaktır. Ama para harcamaya da biraz meyilliyiz. Fakat geri hareket gölgeli günleriyle birlikte 14 Ocak’ta etkin olmaya başlayacak. Bu nedenle mali konularda fazla açılmanızdan yana değilim. Aynı gün dolunay Yengeç burcunda oluşuyor. Bu oluşum doğal olarak da ikili ilişkilerimizi vurguluyor. Duygularımız çok hassastır.

12 Ocak tarihinde Mars Balık burcunda seyrine başlıyor. Bir yanıyla aktif olmak istiyoruz, diğer yandan çevremizi gözlemliyoruz.

20 Ocak tarihinde Güneş Kova burcunda seyrine başlıyor. Hemen o gün yeni ay doğuyor. Her ikisi de mali konularda dikkat edilmesi gerektiğini söylüyor. Kişisel anlamda değişim ve yenilenme arzusu vardır.

27 Ocak tarihinde Venüs Balık burcunda seyrine başladığında çevremizle ilişkilerimi sakinleşecektir.

AŞK VE İLİŞKİLER
1-4 Ocak arası: Aşk hayatınızla ilgili konularda 3 Ocak tarihindeki Venüs-Kova geçişi, ileri görüşlü, yaratıcı bir şekilde ilişkimizi gözden geçirmemiz gerektiğini söylüyor. Benim değerlerim diye söze başladığımızda, karşımızdaki kişi de buna göre tavır alır. Oysaki anlaşılmaz, inatçı, aşırı gelenekçi düşünürsek, huysuz biri olduğumuzu sanırlar. Arkadaşça yaklaşmak, yeni bir bakış açısıyla beraberliği ele almak lazım.
5-11 Ocak arası: 5 Ocak tarihinde Yengeç burcunda oluşacak Dolunay, partnerimizin hassasiyetini vurguladığı gibi bizim de onun hayatındaki yerimizi bilmek arzumuzu simgeliyor. Hassas düşünüyoruz. Çünkü güven içinde olmak istiyoruz. Bir yandan kendimizi garanti altına almak isterken diğer taraftan partnerin de hedefine dönük, kararlı bir insan olarak hayatımızın içinde yer almasından yanayız. İlişkimizin niteliğine göre, bu Dolunayda ya aradığımızı bulamamanın hüznünü yaşarız veyahut bu ilişki güven içeriyorsa, ilerisi adına umutlanırız.
12-18 Ocak arası: 13-14-15 Ocak tarihlerinde aşkta iletişimin önemi büyük. Gelir geçer bir ilişkiye tahammülümüz yok. Özgür tavırlı, samimi olmayan, sadece arkadaşlık etmeye çalışan, sanki çekip gidecekmiş gibi duran bir kişiyle ilişkiyi sürdüremeyiz. Hatta böylelerine mesafe koyabiliriz. Devam eden ilişkimizde de, partnerin bizimle olduğunu hissettirmesi, bir hedefi olması gerekecek. İç dünyamızda bir şeyler yerli yerine oturmuyorsa, sorumsuz davranıyorsa, tepki gösterebiliriz.
19-25 Ocak arası: 19 Ocak tarihindeki görünüm, aşk hayatınızla ilgili konularda değişim, gelişim yönünde istekli olduğunuzu gösteriyor. Heveslisiniz ve artık şansın sizden dönmesini, yüzünüze gülmesini istiyorsunuz. Zorluklardan artık sıkıldığınız için hem maddi hem manevi anlamda moralinizi yükselten bir aşkın peşindesiniz. 20 Ocak tarihindeki Mars-Neptün kavuşumu, sihirli bir dokunuş gibi. Karşı cins ve çevreniz üzerinde etkiniz bir hayli yüksektir. Size çekicilik katıyor. Güven duygunuzu yükseltiyor. Sizler zaten bilinçli insanlarsınız. Öyle her karşınıza çıkan kişiye kanmazsınız. Ancak ben yine de, abartılı ve pek de gerçekçi olmayan pembe düşlere kapılmamaya da dikkat edin derim.
26-31 Ocak arası: 27 Ocak tarihindeki Venüs-Balık geçişi, aşkta ılımlı bir dönemin, güzel paylaşımların, çevremizle olan hoş bağlantıların işaretçisidir. Duyarlı yönlerimiz bilhassa ön plandadır. İnsanları mutlu etmek, kendilerini iyi hissetmelerini sağlamak bizi de rahatlatır.

İŞ VE KARİYER
1-4 Ocak arası: 3 Ocak tarihindeki Venüs-Kova geçişi para kazandırıcı işlere ağırlık vermemizi sağlıyor. Bizi kısıtlayacak ortam ve işlerden uzak durmak isteyeceğiz. İlişkilerimize önem vereceğiz. Özellikle kazandırıcı ortaklıklar, beraberlikler, ekip çalışmalarından fayda görürüz. Baskıdan hoşlanmayız. Özellikle bu hafta ailevi durumumuz önemli. Çünkü orada bir sorun varsa, buna tepki gösteririz.
5-11 Ocak arası: 5 Ocak tarihindeki görünüm, iş hayatımızla ilgili konularda hem sorumluluklarımızı vurguluyor hem de geleceğe dönük şekilde başkalarıyla işbirliğinde bulunmamız gerektiğini hatırlatıyor. İşbirliğine açık olmamız gerekiyor. Ancak buyurgan tarz davranırsak, iş hayatında zorlanabiliriz.
12-18 Ocak arası: 12 Ocak tarihindeki Mars-Balık geçişi, her şeyin bizim lehimize gelişmesini istediğimiz, ılımlı hareket etmekten yana olduğumuz, ideallerimiz çerçevesinde ilerlemeyi tercih edeceğimizi gösteriyor. Pek öyle hırslı değiliz. Birilerinin önüne geçmek gibi bir niyetimiz yok. Anlaşmaya gönüllüyüz. Ancak karşılıklı hakların gözetilmesi bizim için önemli. Bu hafta işimizle ilgili olarak, bir yanımız gitmeye hazır diğer yanımız sonucu görmekten yana. Aslında mali konular burada belirleyici bir faktör. Eğer uygun bir miktar artış olursa veya işimiz kazanç anlamında bize yeterli geliyorsa, işimizi sürdürürüz.
19-25 Ocak arası: 20 Ocak tarihinde Mars-Neptün kavuşumu gerçekleşecek. Bu enerjinin sanat dallarında, mistik konularda, tıp alanında, eğitsel konularda, insanlara yardım ve destekli hizmetlerdeki gücü tabii ki çok kıymetlidir. Hayatın güzel, ulvi, hoş duyguları sizi harekete geçirir. Bazen görünmez bir kahraman gibi hareket edersiniz. Yaptığınız işleri kimse bilsin, sizi pohpohlasın, göklere çıkarsın gibi beklentiniz yoktur. 21 Ocak tarihindeki görünüm, bir grubun içinde ortaklaşa çalışmanın, gücünüz tümüyle başarılı işlere yöneltmenin işaretçisidir. Kendiniz adına değil, başkalarıyla el birliğiyle hareket ederseniz çok daha başarılı olursunuz.
26-31 Ocak arası: 27 Ocak tarihindeki Venüs-Balık burcu geçişi iş konularında yaratıcı çalışmalara yönelmenin işaretçisidir. Sanatla alakalı işler, mistik faaliyetler, ürünlerimizi sergilemek, etrafımızı güzelleştirmek gibi çalışmalara yönelebiliriz. İşimizde paradan daha ziyade, insanların beğenisini, onlara yardımcı olmanın güzelliğini önemseriz.

PARA
1-4 Ocak arası: Bu hafta, maddi konularda çok hızlı kararlar verirsiniz. Aklınıza bir şey koydunuz mu, mutlaka yapmak istersiniz. Ancak abartmamak lazımdır. Gerek yatırım gerekse harcamaların belli bir plan dahilinde yapılması, denk bir bütçe dahilinde hareket edilmesi doğru olacaktır. Sürpriz paralar elinize geçebilir, kazanabilirsiniz. Aileniz ve evinizle ilgili konularda harcamalar görülebilir. 3 Ocak tarihinde Venüs kazanç evinizde ilerleyecek. Bu size hem işbirliğinde bulunduğunuz kişilerden hem de yetenekleriniz yoluyla ele geçecek paraların işaretçisidir. Eğer bir yere taşınmayı veya ofis gibi bir yer açmayı düşünüyorsanız, ciddi anlamda gözden geçirmelerde bulunmayı unutmayın.
5-11 Ocak arası: 5 Ocak Merkür-Kova geçişinde, kazanç elde etme yönünde arkadaş çevreniz, hizmette bulunduğunuz kişiler, günü birlik işler, internet, yazışmalar, bilgi paylaşımları hayli etkilidir. Hangi konuda tecrübemiz varsa, başkalarına eğitmenlik yapabiliriz, yol gösterebiliriz, aktif bir şekilde yönlendirebiliriz. Ancak geleni bereketiyle karşılamayı, olmayan bir işi de hayrımıza bilmeyi unutmayalım. Dostumuzu düşmanımızı bilelim.
12-18 Ocak arası: İş bölümünde de söz ettiğim gibi maddi konularda bu hafta belirleyici unsur, işimizden elde ettiğimiz kazançtır. Eğer yetersiz geliyorsa, doğal olarak katlanmayız. Kariyer anlamında bir gelecek vaat ediyorsa parayı ikinci plana atabiliriz.
19-25 Ocak arası: Maddi konularda 19 Ocak tarihindeki görünüm, maddi açıdan hareketlendirici gözüküyor. Kazanç anlamında fırsatlar getiriyor. Siz de paranızı bildiğiniz gibi değerlendirmekten yanasınız. Başkalarından destek görebilirsiniz. Gelişim yönünde moraliniz güçlenir. Ancak küçük bir tavsiyem olsun. Harcamalarınıza yine de dikkat ediniz. Tutumlu olmayı da biliniz. 20 Ocak tarihinde kazanç evinizde oluşacak Yeniay, grup çalışmaları, güçlü dostluklar, iletişim ve zihinsel aktiviteler, araştırma, astroloji, bilim, iletişim, toplumsal çalışmalar yoluyla para kazanmanızda etkilidir. Ayrıca bütçenizin gözden geçirilmesi yararlı olur.
21 Ocak saat:17:54 – 11 Şubat saat:16:57 tarihleri arasında Merkür Kova burcunda gerileyecek. Bu tarihin bir hafta öncesi itibariyle maddi konularla ilgili yatırım, anlaşma, görüşme, gelir kazanmaya dönük her türlü işimizi tabii ki daha dikkatli bir şekilde gözden geçirmeliyiz. Ani kararlar vermeyelim, üzerinde düşünelim. Paramızı risk altına alacak işlerden kaçınalım.
26-31 Ocak arası: 28 Ocak tarihinde maddi konularda özellikle işimizle ilgili bir durum söz konusuysa, acil karar vermemek, düşünmek gerekiyor. Parasal açıdan bilinçli olmalıyız. Merkür geri hareket dönemindeyiz. Her ayrıntıyı önemsemeliyiz. Kiralama, satış, evimizle ilgili ihtiyaçlarımızı karşılamada da hesabı bilmekte yarar var.

OCAK Ayı Astroloji Takviminiz
Pozitif Enerjili Günler : 9-10-14-15-19-23-27-28
Zayıf Enerjili Günler : 4-5-12-13-31
Aşkta En Şanslı Günler : 27-28
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 21
Yeniay : 18-19-20
(Ay-Oğlak burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)
Dolunay : 4-5-6-31
(Ay-Yengeç burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Yorum Yapabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir