Aşk & İlişkiler

Mutluluk ve Evlilik

  | 

Mutlu Hayatın Sırrı Güzel Bir Evlilik

Tüm insanlık tarihi boyunca insanlar kendine bir eş seçmekte ve bu eş ile hayatlarını devam ettirmektedir. Evlilik öncesi gençlerin hayatında bir ya da birden fazla insan girmektedir. Bu insanlardan biri hayatları boyunca her daim yanında olacaktır ancak bunu zaman gösterecektir.Mutluluk ve Evlilik

Her evlilik güzel ve mutlu sürer mi?

Yapılan evlilikler her zaman mutlu devam etmiyor. Maalesef güzel hayaller ile başlanan evliliklerin sonu hüsran ile sonuçlanabiliyor. Bu nedenle de çiftlerin her birine düşen belli başlı sorumlulukları vardır. Bu sorumlulukları yerine getiren çiftler sancılı evliliklerde bile bir şekilde mutluluğu bulabilmektedir. mutluluğu bulabilmek çiftlerin birbirine olan saygıları ile orantılıdır. Çiftler birbirlerine olan saygı ve sevgileri var olduğu sürece evlilikleri her zaman mutlu sürebilmektedir.

Aşk Evliliği Mi, Mantık Evliği mi? makalemiz için tıklayın!!

 

Evliliğin insana kaybettirdikleri nelerdir?

Evlenmeden önce gençler daha sorumsuz ve daha rahat olmaları nedeni ile hayata fazla tutunmaz ve ciddiye almazlar. Hayatları boyunca iş ortamları ve sosyal çevreleri kişiliğin tamamlanmasına engel olmaktadır. Sorumluluk almayan insanlar evlenene kadar sosyal çevre ve işlerinde gerekli ciddiyeti göstermemektedir. Bu da geleceklerine dair sağlam adımların atılmasına engel olmaktadır. Tüm olumsuz görüntüler ve hareketler, evlilik adımlarının atılmasına kadar devam edebiliyor.

Erkeklerde ki dezavantajları; Mutluluk ve Evlilikerkekler yapıları itibari ile serbest hayata alışıktırlar. Ancak evlilik ile birlikte bu serbestlik ciddi anlamda son bulmaktadır. Eve geç gelmeler, arkadaşlarda kalmalar, gezmeler gibi birçok serbestlik evliliğin başlaması ile birlikte belli sınırlamalara girmektedir. İş hayatında da erkekler gemileri yakmada daha cesur olurken evli olan erkek ailesini ve çocukların ı düşünerek rest çekeme de daha çok zorlanmakta ve sabır göstererek işlerine devam etmektedirler.

Kadınlarda ki dezavantajları; kadınlar ise süslenmeyi ve şık giyinmeyi çok severler. Bunun için de evlenmeden önce diledikleri gibi giyinmekte ve süslenmektedirler. Evlilik sonrası ise bayanlar bu süslenmeleri ve şık giyinmelerine bir sınır geçirmek durumunda kalıyorlar. Evlenmeden önce normal erkek arkadaşı olan genç kızlar evlendikleri zaman bu arkadaşlar ile aralarına sınır koymak zorunda kalıyorlar. Kadınların kendilerine göre evlerde evlilik ile ilgili sorumlulukları başlamaktadır. Evlilik öncesi bu sorumluluk anne üzerinde olduğu için evlilik ile birlikte sorumluluk kendilerine geçmektedir. Çocuk sahibi olmaları halinde ise çocuklarının tüm sorunlulukları kadınların omuzlarına yüklenir. Ev işleri ve çocuk bakımı kadınlar için en zor işlerinden biri olsa bile büyük bir zevkle yapmaktadırlar.

Evliliğin kazandırdıkları nelerdir?

Düzenli saat evliliklerde ki en büyük artılardan birisidir. Düzensiz yemek saatleri, düzensiz eve giriş saatleri, düzensiz uyku saatleri gibi birçok düzensizlik evlenme ile yerine düzene bırakmaktadır. Erkeklerde birçok kız ile çıkmak evlilik ile birlikte yerini sadakat ve tek eş sorumluluğuna sürüklemektedir. İş kaybetme korkusu nedeni ile çalıştıkları iş yerlerinde ki işe bağlılık ve bireysel çıkışlarda olumlu yöne kaymalar olur. Tüm bu sorumluluklar erkekler ve bayanlar için aynı oranda ciddiyetini korumaktadır.Mutluluk ve Evlilik

Hem erkek hem de bayanlar evlilik ile birlikte eve bağlılık ve sosyal hayatlarda belli bir düzen oluşturmaktadır. Bu düzen ile hayatları eşi ile birlikte çok daha güzel ve mutlu sürmektedir. Bayanlar evlerine bağlı ve evi çekip çeviren birey olurken beyler ise evin tüm geçim yükünü sırtlanmıştır. Tüm iş paylaşımı mutlu bir hayatın en önemli adımlarından biri olmaktadır.

Çocuğunuzla Sağlıklı İletişim Kurun! makalemiz için tıklayınız!!

 

Yorum Yapabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir