Kova Burcu

Kova Burcu Şubat Ayına Genel Bir Bakış

  | 

Kova burcu Şubat ayındaki ilk etkili enerji, 4 Şubat tarihinde karşıt burç Aslan’da meydana gelecek Dolunaydır. Burada partnerin kendini ifade etme ve etkili olma arzusu son derece yoğundur. Partner biraz hareketlenmiş olabilir, kendini kabul ettirme çabasında olabilir, ilişkide de biraz baskın olmaya çalışabilir. Takdir edilmek, alkışlanma isteği artabilir. Fakat sizin de bu arada buna pek bir gönlünüz yok. İlişkide sanki bir denge problemi vardır. Bir tarafın istekleriyle diğer tarafın beklentileri karşılanmıyor gibidir. 20 Ocak’taki Yeniay burcunuzda oluşmuştu, siz bir adım atmak istiyordunuz ancak dikkat etmeniz gereken konu hayati meseleleri tekrar gözden geçirmekti. Bu Dolunayda da karşı taraf diyor ki, hep kendinden yana düşünüyorsun ama beni devre dışı bırakmaya çalışıyorsun. Bu ayarı birlikte yapmaya çalışalım diyor, kişisel anlamda mutlaka kendimize dönüp bakmamız gerekecektir.


11 Şubat tarihinde, bir hafta da gölgeli günleri hesaba katarsak, bir aydır ölçüp biçtiğiniz projeleri yürürlüğe koymaya başlamaktan yanasınız. Öncelikle kendinizle ilgili düşünmektesiniz. Kovalar için hareketlenme başlıyor, yenilik anlamında gözden geçirmeler sonucu verilen kararlar vardır. Bu kararlar bir hayli hızlı ele alınabilir. Böylece şöyle ele alınabilir, yürümeyen bir ilişkiyse artık bitmesi istenebilir. Ailevi hayatımızda problem varsa evden taşınmaya çalışabiliriz. İş hayatında ise proje ve planları yürürlüğe koyabiliriz, anlaşamıyorsak başka bir işi tercih edebiliriz. Kişisel anlamda da ifade gücünüz yükseleceği için sosyal ilişkilerde liderliğimizi ve yenilikçi tarafımızı öne sürebiliriz.

19 Şubat tarihinde ikinci kez burcunuzda Yeniay doğacaktır. Geçtiğimiz Yeniay bir geri hareket sürecindeydi. Bu süreç de 19 Şubat tarihine kadar hareketliydi. Geri hareket bittiğinde, karar süreçleri yürürlüğe konacaktır. Ancak bu Yeniayı oluştuğu dakika itibariyle, Güneş Balık seyriyle örtüştüğü için mali konular da etkili olacaktır. Maddi açıdan duruma bir bakmanız lazımdır. Bütün kararları verirken özgür bir şekilde yeni bir adım atmak istiyorsanız, mali anlamda gücünüz buna uygun mu bunlar iyice değerlendirilmelidir. İş hayatındaki bir adımın getirisi iyice hesaplanmalıdır. Para konusunda çok iyi düşünmeniz lazımdır. Yatırımlar konusunda da dikkati hesaplamalarda bulunmalısınız ki bu Yeniayda doğru bir düzende ilerleyelim. Attığımız adımın getirisinin hakikaten gerçekçi bir şekilde ele alınması gerekmektedir. Para konuları çok kıymetlidir, açık vermemeye ve hesabı iyi bilmeye çalışmalısınız.

20 Şubat itibariyle Venüs ve Mars Koç burcunda seyrine başlayacaktır. Bu birçok Kova için yeni iş girişimleri, yeni iş değişimleri, yakın çevreyle alakalı konularda da hakimiyetin öne çıkışıdır. Kovalar özellikle bu tarih itibariyle ve Mart ayı sırasında enerjik ve gayet aktif bir döneme adım atıyorlar. Birçok Kova iş hayatından eğitime kadar, yakın çevreyle ilişkilerinden yeni bir yere taşınmaya kadar lütuf içeren enerjilerle dolu olacaklardır. 19 Şubat tarihinden sonra Kovalar birçok girişimde adlarını duyurabilecekler. Yeni adımlar atma anlamında önemlidir, eğitimde de aynı şekilde kendilerini ifade edebilecekler. Çok hızlı bir Şubat sonu ve Mart ayı söz konusu olacaktır.

AŞK VE İLİŞKİLER

1-8 Şubat arası: 2 Şubat tarihindeki görünüm, alacağımız bir haberin, bir gelişmenin bizi heveslendireceğini gösteriyor. Ancak biz yine de, iyice bir inceleyelim. Karşımıza çıkan kişi veya fırsat olarak görünen her şeyin ne kadar doğru, kalıcı olup olmadığına bakmak lazım. Ne de olsa Merkür burcunuz üzerinde geri hareketini sürdürüyor. Beklemek, görmek en doğrusudur. 4 Şubat tarihindeki Dolunay, partnerin ilişkide hakim taraf olmak istediğini gösteriyor. Öylesine ateşli ve öylesine kendinden emin ki, her türlü şekilde kendini kabul ettirmeye çalışacaktır.

9-15 Şubat arası: 11 Şubat saat 16:57 itibariyle Merkür Kova burcunda düz seyirle ilerleyecek. Şimdi fikirlerinizi özgür bir biçimde dışa karşı sunabilmeniz kolaylaşacak. Görüntünüzdeki çekicilik, sözlerinizdeki güç, sizi başkalarının gözünde zeki, sıra dış bir kişi olarak gösterebilir. Sorunlarınızı öylesine kendinizden emin bir şekilde ifade edersiniz ki, sizin gibi düşünmeyen kişileri dahi kolayca kendi yönünüze çekebilirsiniz. Arkadaşlarınızla ilişkileriniz güçlenir. Rasyonel mantık ön plandadır. Geri hareket döneminde üzerinde düşündüğünüz kararları yürürlüğe koyabilirsiniz.

16-22 Şubat arası: 19 Şubat tarihinde Kova burcunuz üzerinde ikinci kez Yeniay oluşacak. Bunu şans olarak yorumluyorum. Çünkü bu hafta enerjiler sizden yana akışta. Bugünlerde bir değişim, yenilenme, hareketlilik ön planda olacak. Devam eden ilişkide aktif bir dönem. Partneriniz ve siz birlikteliğin tadını çıkarırınız. Sorunları olan Kovalar bu duruma artık bir çözüm yolu bulmak gerektiğini düşünürler. Temelde anlaşıyorlarsa sürdürürler, ancak problem büyükse bitirmeyi tercih ederler. Bu Yeniayın oluştuğu günün bir başka özelliği, Güneşin burç değiştirecek oluşudur. Yeniayın hemen ardından Balık burcunda ilerlemeye başladığında, ilişkide kavga ve tartışma yerine ılımlı yaklaşımın merkez alınışıdır. Ancak bu gerçekleri göz ardı edeceğiniz anlamına gelmez.

23-28 Şubat arası: 23 Şubat tarihinde ilişki anlamında değerlerimize, inandıklarımıza, ideallerimize olan düşkünlüğümüz bir hayli yoğundur. İsteriz ki, arkadaşlıklarımız, sosyal ilişkilerimiz olumlu yönde yürüsün. Ancak böyle bir günde bu gerçekleşmeyebilir. 24 ve 26 Şubat tarihleri ise gayet olumludur. Çevremizden gelen güzel yansımalar bizi keyiflendirir, coşturur, ateşlendirir, canlandırır. Karşı cinsle bağlantılar olumlu yönde ilerler. Canımızı sıkan bir şeyleri kafamıza takmayız. Partnerimizle kolayca anlaşırız. Birlikte olmaktan keyif alırız. Bu tarihlerde bekar Kovalar yeni biriyle tanışabilirler.

İŞ VE KARİYER

1-8 Şubat arası: 1 Şubat tarihindeki önemli görünüm, yeni bir yere yerleşmek, çevre değişimi, sosyal yaşamın yenilenmesi, uzaklara gitmek, farklı yerler görmek, kendinizi geliştirmek anlamında önem taşıyor. Bu yenilikler hem eskiyi geride bırakmanız hem de yeniden bir sayfa açmanızı sağlayacaktır.

9-15 Şubat arası: 12 Şubat tarihinde, iş hayatımızda tutkuluyuz ve başarılı olma arzumuz yoğun. Derinlikli olarak durumumuzu gözden geçireceğiz. Mevcut işimizdeki şartlar bizi tatmin etmiyorsa buna katlanmamız artık mümkün olmaz. Yeni bir şeyler yapmak, kendimizi göstermek isteriz. Bazılarınız bugün yetti artık diyerek son noktayı koyabilir ve başka bir iş için kolları sıvayabilir.

16-22 Şubat arası: Girişim anlamında 20 Şubat tarihini olumlu buluyorum. Venüs ve Mars gezegenlerinin Koç burcundaki ilerleyişleri sayesinde, siz de eğitim hayatı, çevre ilişkileri, iletişim, medya, yayın, seyahat, ticaret gibi konularda girişimlerde bulunabilirsiniz. İş alanınızı, tecrübelerinizi, başkalarına ifade ederek, öğreterek, yol göstererek veya bizzat örnek olarak ifade edebilirsiniz. Yazılı ve görsel anlamda da enerjiniz yükselecektir. Ortaklaşa projelere liderlik yapabilirsiniz. Cesaretiniz bir hayli yüksek olduğu için, hiçbir şeyden korkmaz, bildiğinizde ısrarcı davranabilirsiniz. Bu iki geçiş, ofis çalışmaları, ev ortamındaki işler, uzak-yakın yolculuklar için de idealdir. Rekabeti sevdiğiniz için, hırsla çalışırsınız. Bir iş istediğiniz gibi gitmiyorsa, başka bir işe atılmaktan, başka bir alanda söz sahibi olmaktan çekinmezsiniz.

23-28 Şubat arası: 26 Şubat tarihinde girişimciyiz, cesuruz ve kendimizi ifade gücümüz bir hayli yüksek. Yeniliklere açık olduğumuz gibi, işlerimizi de zevkle yapabiliriz. Amacımıza uygun şekilde planlarımızı yürürlüğe koyabiliriz. Yeni bir teklif gelebilir, yaptığımız iş başarılı bulunur, ekip içinde liderliğimiz kabul edilir, satış-pazarlama işlerinde ve girişimde bulunduğumuz alanlarda sonuçlar yararlıdır. Tanıtım faaliyetleri gayet olumlu yürür. İşimizdeki güven duygumuzla, kendimizden emin oluşumuzla rakiplerimizi geride bırakabiliriz.

PARA

1-8 Şubat arası: Hafta başındaki Venüs-Neptün kavuşumu kişinin kendini mutlu edecek harcamalarda bulunmasına yol açabilir. Evimiz, ailemiz, sevdiklerimiz için alışverişe çıkabiliriz. Mistik faaliyetler, şifalandırıcı aktiviteler, yabancı kültürleri araştırmak, insanı rahatlatan çalışmalar kazanç veya harcama alanlarımız olabilir.

9-15 Şubat arası: 9 Şubat tarihindeki Venüs-Chiron kavuşumu, kazançlı çıkabilmek kadar, kazancımızı doğru şekilde kullanmak da gerekiyor. İlişkimizde mutlu olmak kadar, uzun süreli kılabilmek de önemli. Nasıl bir tercih yapmalı, hangi yolda ilerlemeli, çıkmazlardan nasıl kurtulmalı, ekmeğimizi nasıl kazanmalıyız? İşte bütün bunlar için önce kendimize bakmak gerekiyor. Çünkü problemlerin çözümü, problemin farkında olmakla mümkündür.

16-22 Şubat arası: Maddi konularda 19 Şubat tarihindeki Güneş-Balık burcu geçişi etkilidir. Fiziksel ve ruhsal anlamda rahatlatıcı meslekler, uğraşılar, güzel sanatlar, edebiyat gibi alanlar kazanç getiricidir. Bu yılki geçiş Venüs ve Mars gezegenlerinin Koç burcu enerji etkinlik dönemine denk geldiği için, iş ve kariyer bölümünde ele aldığım tarzda çalışmalar da kazanç anlamında etkilidir.

23-28 Şubat arası: 23 Şubat tarihinde ister eşiniz ister iş ortağınız veya başkalarıyla alakalı parasal meselelerin dürüstçe konuşulması, her durumun önceden gözden geçirilmesi gerekir. Zorluklarla karşılaşıldığında herkesin taşın altına elini sokması gerekir. Her durumun sağlam olup olmadığı kontrol edilmelidir.

ŞUBAT Ayı Astroloji Takviminiz
Pozitif Enerjili Günler : 8-9-13-14-17-18-21-22-25-26
Zayıf Enerjili Günler : 3-4-10-11-23-24
Aşkta En Şanslı Günler : 25-26
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 19-20
Yeniay : 17-18-19
(Ay-Kova burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)
Dolunay : 2-3-4-5
(Ay-Aslan burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Yorum Yapabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir