Kova Burcu

Kova Burcu Ocak Ayına Genel Bir Bakış

  | 

KOVA BURCU OCAK AYINA GENEL BİR BAKIŞ
Ocak ayındaki ilk etkili enerjiler, 3 ve 5 Ocak tarihlerinde Merkür ve Venüs’ün burcunuzda seyrine başlamalarıdır. Sosyal ilişkileri gözden geçirmeye ihtiyacımız vardır. Resme bakılmalıdır. Bugüne kadar bizde iz bırakan olaylar ve hedefler değerlendirilmelidir. Aynı gün bir dolunay meydana geliyor. Çalışma hayatımızla ilgili konularda etkili olacaktır.

20 Ocak tarihinde burcunuzda bir yeni ay oluşuyor. Dış dünyadaki bilgi ve tecrübelerimizi ifade ettiğimiz kriterlere bakacağız. Para kazanma alanımızın kimlere hitap ettiği değerlendirmelidir. Genellikle sağlık konularına eğilebiliriz. Daha istikrarlı olmamız gerekir.

27 Ocak tarihinde de Venüs Balık burcunda seyrine başlıyor. Bu da para konusunda bereketi işaret ediyor.

AŞK VE İLİŞKİLER
1-4 Ocak arası: 1 Ocak tarihindeki görünümler sürprizleri işaret ediyor. Şöyle ki, ilişkisinde sorun olanlar artık buna pek tahammül göstermezler. Hele hele yanlış bir tutum, ciddiyetten uzak tavırlar canımızı sıkar. Hedefimiz aynı değilse, yolumuz da ayrılır diye düşünebiliriz. İlişkide özgürce kararlar alma zamanıdır. Mutluluk verici olana devam edilir, sorun çıkartana veda edilir. Buyurgan davranan hatta bazen kabalık eden taraf kaybeder. Kaldı ki, 3 Ocak tarihinde Venüs, burcunuzda ilerliyor. Hiç kimseye katlanmak zorunda değilim diye düşünürsünüz. Yeni bir aşk gündeme gelebilir, problem çıkartan ilişki ciddi anlamda ele alınır. 4 Ocak tarihindeki görünüm, moralimizi yükselticidir. Görülüyor ki, bu hafta birçok mesele gözden geçirilecek ve ona göre yeni bir yol belirlenecek.
5-11 Ocak arası: 5 Ocak tarihindeki Merkür burcu geçişinde, aşk hayatımızda iletişimin öncüsü, insanları etkilemede gücümüzün doruk noktasındayız. Sözlerimizle nasıl da arkadaş canlısı olduğumuzu göstereceğiz. Görüş yapımız, ileri düşünce tarzımız, modern yaşam biçimimiz, kültürel etkinliğimiz bizi diğerlerinden farklı kılıyor. İlişkimizde her şey karşılıklı anlaşmaya dayalı olacak. Kafa dengi arkadaşlığa, beraberliğe önem vereceğiz. Anlaşılmaz, huysuz, dediğim dedik kişilerden hoşlanmayacağız.
12-18 Ocak arası: Bu hafta ilişki anlamında gayet olumlu enerjilere sahipsiniz. Dilediğiniz gibi özgürce aşk yaşayabilir, arzularınızı ifade edebilirsiniz. Bazıları, nişan-düğün kararı verirken, kimi Kovalar yeni bir aşkın ilk soluğunda demlenmeye başlarlar. Gayet keyifli yeniliklerin oluştuğu bu hafta sosyal ilişkileriniz güçlenir, popülerliğiniz bir hayli yükselir. Beraberliğinizde geleceğe dönük düşünürsünüz. Yıldırım aşkı derler ya, tam da bu haftaya özgüdür.
19-25 Ocak arası: 19 Ocak tarihindeki görünüm ilişkilerde arzularınızı dışa doğru ifade etmenin, karşı cinsle hızlı bağlantı kurmanın, partnerinizle paylaşımların işaretçisidir. Ancak her iki taraf da, birbirinden beklentileri vardır. Siz özgürlüğünüze karışılmasından hoşlanmazsınız. Partneriniz el üstünde tutulmaktan yanadır. Eğer bu beklentiler ilişkide karşılanıyorsa ne ala. Bu görünüm yeni bir ilişkinin veya hızla verilen bir evlilik kararının da işaretçisi olabilir. 20 Ocak tarihinde burcunuz üzerinde oluşacak Yeniay, zaten yenilik anlamında verilen sürpriz kararların da belirtisi olduğundan, duygularınız ve istekleriniz aynı anda, aynı amaç üzerinde el sıkışılacağını göstermektedir.
21 Ocak saat:17:54 – 11 Şubat saat:16:57 tarihleri arasında Merkür burcunuzda gerileyecek. Bu tarihin bir hafta öncesi itibariyle düşünmeden sözler vermeyelim. İlgimizi çeken konularda bilgi sahibi olmayı önemseyelim. Görüştüğümüz insanların söylediklerini dikkatle dinleyelim ki yanlışlık yapmayalım. Kişisel anlamdaki tüm kararlarımızı, yenilikleri bilinçli bir şekilde tekrar bir gözden geçirelim ki, eksiklerimizi görmemiz mümkün olsun.
26-31 Ocak arası: 28 Ocak tarihinde yeni biriyle tanışabiliriz. Bir ilişkiye adım atabiliriz veya devam eden ilişkimizdeki yeni bir gelişmeyle sürpriz bir karar verebiliriz. Ancak Merkür geri hareket dönemindeyiz. Çabucak başlayan bir aşk, bir tanışma, bir konuşma bizi epeyce etkilese de birbirinizi tanımaya özen gösterin.

İŞ VE KARİYER
1-4 Ocak arası: Bu hafta iş ortaklıkları anlamında hızlandırıcı gözükse de, yine de abartıya kaçmadan hareket edelim. Ayrıca rakiplerimiz, bizimle aynı işi yapan kişilerden daha başarılı olmak istiyorsak, yenilikleri akıllıca uygulamak, aceleci davranmamak lazım. Tek başına kararlar vermek yerine, ekip ve ortakla çalışmanın bilincinde hareket etmekte yarar var. Yeni yıla bir hayli hızlı başlıyorsunuz. Sistemli ve planlı olursanız hem doğru ilerlersiniz hem de bilinçli bir şekilde işlerinizi düzenlemiş olursunuz. 4 Ocak tarihinde, sosyal çevrenizle ilişkiniz, hedefinize ulaşmanızda yardımcıdır. Bu yıl işinize daha ciddi şekilde eğilmeli, hoşgörülü ve anlayışlı bir şekilde insanlarla diyalog kurmalısınız.
5-11 Ocak arası: 5 Ocak tarihinde Yengeç burcunda oluşacak Dolunay, çalışma hayatımızla ilgili konularda etkilidir. Başkalarına faydalı olmaya çalışırken, bunun kıymetini bilmeyen insanlar bizi üzebilir. Yaptığımız işten zevk alamıyorsak yeni iş arayışında bulunmamız mümkündür. Siz anlamlı ve gerçekten doyum hissettiğiniz bir ortamda ancak mutlu olursunuz. Bu Dolunayda, bir yandan sorumluluklar baskın şekilde kendini hissettirirken diğer taraftan tekdüze, yorucu, huzursuz bir ortamda çalışmanın ne kadar zor olduğunu düşünürsünüz.
12-18 Ocak arası: Haftanın iş konularında en önemli görünümü, 15 Ocak tarihinde gerçekleşecek. Yaptığınız işlerin, verdiğiniz kararların, izlediğiniz yolun mutlaka geleceğe dönük olması gerekiyor. Uzun vadeli işlere yönelmek lazımdır. Şimdi bu işle uğraşayım sonra farklı bir şeyler yaparım diye düşünmek yerine, yeteneklerinize, tecrübe alanınıza göre tercih yapmanızdır. Bugün var, yarını belli değil, güvence sağlamıyorsa zaman kaybetmemek lazım. Amacınız hakikaten başarı ise, sabırlı olmak, tutarlılık, kararlılık olgularının önemini bilmeliyiz. Bilmediğimiz konuları araştırmalı, bildiklerinizle yetinmemelisiniz.
19-25 Ocak arası: 20 Ocak tarihinde burcunuz üzerinde oluşacak Yeniay, rutin bir yaşam sürmek yerine, ideallerinize uygun şekilde kararlar almak isteğinizi işaret ediyor. Siz çözümden yanasınız. Şu andaki şartlar eğer size uymuyorsa, yepyeni bir adım atmaktan çekinmezsiniz. İyimser düşünmeye gayret ediyorsunuz. Sosyal bir insansınız ve toplumsal ilişkileriniz gayet güçlü olduğu için, mesleki yaşamınızda da sevilen bir insan olarak ileri adımlar atabilecek güçtesiniz. Bu Yeniay, yaşanan sıkıntıları geride bırakarak, özgür biçimde, dışa yönelik hareket etmenizi sağlıyor. İnsanlar sizin fikirlerinizden, yaptığınız işten, farklı oluşunuzdan bir hayli etkilenecekler.
26-31 Ocak arası: 28 Ocak tarihinde karşınıza bir fırsat çıkabilir. Bir görüşmeye çağırabilirler veya daha önce başvurduğunuz işten cevap gelir. Diyelim ki yeni bir girişimde bulunmak istiyorsunuz, şartları iyice gözden geçirelim. Merkür gerilediği için, tabii ki dikkatli olmalıyız. Hızlı kararlar vermemeliyiz. Değişikliklerin veya yeniliklerin zamanla oturması mümkündür. Karşımıza çıkan bir fırsat ve gelen haberleri bilinçli bir şekilde ele almadan olur yanıtı vermeyelim.

PARA
1-4 Ocak arası: Ortaklıklarda, maddi konuların görüşüldüğü bir haftadayız. Şartları iyi belirlemek ona göre hareket etmek gerekiyor. Mars burcunuzda ilerlediği için kazandırıcı olan işlere yönelirsiniz. Parasal anlamda bu haftaya aktif şekilde başlamaktasınız. Bu hızlılıkta yanlış işlere, ortaklıklara, eş ile olan paylaşımlara dikkat edelim. Elinize para geçtiğinde bunu uygun şekilde değerlendirelim.
5-11 Ocak arası: Merkür-Kova burcunda 5 Ocak tarihinde seyrine başlayacak. Parasal krizlerimizi aşabilmek amaçlı düşüneceğiz. Kimlerden ne gibi destekler görebiliriz, nasıl para kazanabiliriz bunları daha dikkatli şekilde gözden geçireceğiz. Kısaca yenilenmek arzumuz, rahat yaşama isteğimiz yüksek olacak.
12-18 Ocak arası: 12 Ocak Mars-Balık süreci, para konusunda bir hayli duyarlı davranmamıza yol açar. Canımız mı sıkkın, bizi mutlu edecek harcamalarda bulunuruz. Kafamız mı bozuk, parayı kafamıza daha fazla takarız. Pek sabırlı olmayız. Ancak mücadele edip zorlukları güce dönüştüreyim demek aslında çok daha faydalı olmasına rağmen, biz elimize geçene kızar, kazanmak için adım atmayız. 13-15 Ocak tarihlerinde Venüs iyi bir destek veriyor. Burcunuzda ilerlediği için, başkalarından destek görmenizi sağlıyor. Güçlü ilişkileriniz imdadınıza yetişiyor diyelim. Elinizde bir miktar para geçmesi, bazı işlerin olumlu sonuçlanması rahatlatıcı olabilir. Benim para konusunda size genel tavsiyem bütçenizin dengesini bilmeniz. Geldiğinde tutmayı bilseniz, aslında hiç sıkılmazsınız.
19-25 Ocak arası: Parasal anlamda 19 Ocak tarihindeki Mars-Neptün kavuşumu, sanatsal, mistik, tıp, insanlara yardım anlamındaki iş sahipleri açısından yararlıdır. Bu kazanımların özünde hem maddi hem ruhsal anlamda tatmin duygusu ağır basar. Ancak bir tavsiyem olacak, paranızı olur olmaz yatırımlara yöneltmeyiniz. Riskten uzak durunuz. Ne olur ne olmaz diyelim, bu kavuşumun böyle bir gölge yanı olduğunu da bilelim.
26-31 Ocak arası: 27 Ocak tarihindeki Venüs-Balık geçişinde, ailemiz ve sevdiklerimiz söz konusu olduğunda parayı pek önemsemeyiz. Hoşumuza giden bir şey varsa, kendimizi iyi hissetmemizi sağlıyorsa onu alırız. Parayı sorun yapan insanlardan hoşlanmayız. Evimizi güzelleştiren özellikle sanatsal eserler, güzellik ve bakımla ilgili kozmetik malzemeleri, kısa seyirli seyahatler, tatile çıkmak anlamında harcamalarda bulunabiliriz.

OCAK Ayı Astroloji Takviminiz
Pozitif Enerjili Günler : 2-3-12-13-21-25-29-30
Zayıf Enerjili Günler : 7-8-14-15-27-28
Aşkta En Şanslı Günler : 2-3-29-30
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 23
Yeniay : 20-21-22
(Ay-Kova burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)
Dolunay : 6-7-8-9
(Ay-Aslan burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Yorum Yapabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir