Spor-Egzersiz

Kolay Ama Etkili Spor Programları

  | 

Kolay Ama Etkili Spor Programları

Spor yapma konusundaki yanlış algılar ülkemizde ne yazık ki fazlasıyla mevcuttur. Spor ve egzersiz programlarının, karmaşık ve zorlu hareketler dizinden oluşması gerektiği ve buna günlük olarak harcanacak zamanın mevut olmaması doğru değildir. Spor yapmak için uzun ve ayrılmış bir zamana ihtiyacınız yoktur.

                         Birkaç Durak Önce İnin

İş yerinize giderken bir iki durak önce inerek yürümeniz ya da çarşıya giderken toplu taşıma araçları yerine yürüyerek gitmeniz de oldukça etkili bir spor programı olacaktır. Aynı şekilde akşam eve dönerken şayet eviniz çok uzakta değilse yürümeyi tercih edebilirsiniz. Aceleniz olmadığı durumlarda toplu taşıma araçlarını kullanmanızın zorunlu olmadığını bilmenizde fayda var.

Kendinize Bir bisiklet Edinin

Toplu taşıma araçları yerine bisiklet kullanmanız, hem çevreye hem de kendinize sağlayacağınız faydalı katkıların en büyüğüdür. Bisiklet binmek, dünyanın en eğlenceli ve yararlı sporları arasında yer alır. Çevreyi incelemeniz, oksijen tüketiminizi artırmanız, gideceğiniz yere ulaşmanız için farklı yolları tercih edebilme imkanı gibi fırsatlar bisiklet binmek ile mümkündür. Kan akışınızı ve kalp atışınızı hızlandıracak bu aktivite hem ruhsal yönden hem de fiziksel yönden rahatlamanıza yardımcıdır.

Doğa Yürüyüşleri

Yaşamakta olduğunuz şehirde keşfedeceğiniz çeşitli parklar ve ormanlar doğa yürüyüşleri  için idealdir. Ormanla, ağaçlarla ve temiz hava ile birlikte olmak vücut için en güzel dinlenme ve spor kaynağıdır. Bol oksijen ilk etapta vücudunuzu yoracak, ama bu yürüyüşleri bir alışkanlık haline getirmeniz durumunda, sabahları erkenden zinde uyanmanız kolaylaşacak ve vücudunuzu çeşitli zayıflama egzersizleri ile forma sokmanız çok daha kolay olacaktır. Üstelik bu yürüyüşler size, arkadaş grubunuz ile birlikte keyifli ve sağlıklı vakit geçirebilme ya da keşif yapabilme şansı da sunacaktır.

Sabah Yürüyüşü İle Ufak Egzersizler 

Günlük egzersiz olarak tercih edebileceğiniz küçük ama etkili hareketleri evinizde de yapmanız mümkün. Bunun için yapacağınız ufak ısınma hareketleri ile birlikte uygulayacağınız ufak egzersiz programı en fazla bir saatinizi alacaktır. Bunun için sabah yürüyüşü ile birlikte parklardaki doğal ve huzurlu mekanları da tercih edebilirsiniz. Sabah erkenden kalkarak yapacağınız yarım saatlik bir yürüyüş ve devamında gelen ufak egzersizler, güne daha zinde başlamanızı ve günü daha etkili kullanmanızı sağlayacaktır.

 

1 Yorum

  1. aylin

    4 Ekim 2016 at 18:19

    internette kendime spor salonu arıyordum ama farklı bir sistem dikkatimi çekti. Fit in class diye tek bir üyelik alıyorsun ve farklı spor salonlarının grup derslerine girebiliyorsun. açıkçası baya hoşuma gitti şuan ilk aya özel indirimli de baya hesaplı

Yorum Yapabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir