Koç Burcu

Koç Burcu Şubat Ayına Genel Bir Bakış

  | 

4 Şubat tarihinde Aslan burcunda bir Dolunay oluşacak. Bu Dolunay geçtiğimiz 20 Ocak tarihinde Kova burcunda gerçekleşen Yeniaydan bu yana olan gelişmelerin geldiği son noktadır. Bir yanıyla toplumsal ilişkiler, diğer yanıyla aşk hayatında etkilidir. Kendimizi ön plana almak istiyoruz fakat geri hareket bize ileriye dönük hedeflerimiz ve sosyal ilişkilerimiz anlamında gözden geçirme sürecinde olduğumuzu söylüyor. Bu bekleme modu kendimizi gözden geçirme anlamında olumludur.


11 Şubat itibariyle Merkür geri hareketi sonlanmış oluyor, ancak gölgeli günleri olan bir haftayı önemsemek gerekir. Gözden geçirdiğimiz projeleri ve planları yavaş yavaş yürürlüğe koyabiliriz. Şubat ayının 18’ine kadar olan kısımda durgunluk olabilir fakat sonrasındaki gelişmeler aktiflik içerir. Geri harekette bazı aksamalar olduysa düzgün seyirde yoluna girecektir. Dolunayın hassasiyetinde ortaya koyamadığımız benliğimizi şimdi daha iyi ifade ediyoruz. Birçok alanda takıldığımız noktaları daha özgür bir şekilde gerçekleştirmeye başlayacağız.

19 Şubat tarihinde Yeniay ikinci kez Kova burcunda oluşuyor. 3 dakika sonra Güneş Balık burcunda ilerlemeye başlıyor. Bu da Yeniayın iki yönlü etkisini gösteriyor. Hareketlilik artmaya başlar, yenilikler için belirli bir güç kazanırız. Böylece hem ileriye dönük adımlar atmaya başlıyoruz, hem de iç dünyamızda moralimiz yükselmeye başlıyor.

20 Şubat tarihinde Venüs ve Mars burcunuzda seyrine başlıyor. Bu da son derece aktif bir zamandır. Toparlayacak olursak hem ilişkilerde, hem girişimlerde, hem ortaya koymak istediğimiz plan ve projelerde hem de bütünüyle dış dünyayla olan irtibatınızda, hayatın lezzetinde tam da size uygun olan iki geçiş birden başlıyor.İkili ilişkilerde ve dış imajda göz doldurmanızı sağlayacaktır.

AŞK VE İLİŞKİLER

1-8 Şubat arası: 1 Şubat tarihinde oldukça hızlı bir şekilde ilişkilerin yönü değişir. Yenilik hevesi, değişim arzusu yoğundur. Özgür ilişkiler, bir arada yaşamak, ani evlilik kararı verildiği gibi, uzun yıllardır evli olan çiftler boşanabilirler. Beraberliklerin yenileşmesi, değişme uğraması, bu değişimlerin çiftler arasında kabul edilirliği önemlidir. İstenirse farklı açıdan bakılabilirse, ilişki sürdürülür. Ancak tarafların birbirine karşı dayatmada bulunmadıkları bir şekildir bu. 4 Şubat tarihinde Aslan burcunda oluşacak Dolunay, aşkta kendi arzularımızı daha fazla öne aldığımızın göstergesidir. Haftanın genelinde ilişkilerde sürpriz gelişmeler, yenilikler, değişim sosyal ilişkiler epeyce etkili olacak.

9-15 Şubat arası: 9 Şubat tarihindeki, Venüs-Chiron kavuşumu bilinçaltımızın derinliklerine sızan, geçmişte yaşanmış veya şu an yaşanmakta olan, zorlandığımız- fedakarlıkta bulunduğumuz- bazen takıntılı ve bağımlı bir şekilde tutunduğumuz- kurtulamadığımız belki de kurtulmak istemediğimiz meseleleri ele almamızı gerektiriyor. Kendimizi yargılamadan, hayatı suçlamadan, üstünü örtmeden, boş vermeden olan bitene bir bakalım.

11 Şubat tarihinde Merkür geri hareketi sona eriyor. Sosyal ilişkileriniz canlanmaya başlıyor. Gerileme hareketi süresince arkadaşlıklarımızı gözden geçirmiştik. Bazı kişilerle birbirimize karşı durduk, bazılarıyla aynı görüşten olduğumuzu fark ettik. Şimdi artık kiminle kafa dengi dostluk kurabildiğimizi, kiminle bir arada olmamamız gerektiğini saptadık. Bir arkadaşlıktan ne bekliyoruz, sosyal hayatta ne gibi insanlarla bir arada bulunmaktan hoşlanıyoruz. Net olarak saptadık. Buna göre ilişkilerimizi yeniden düzenlemiş şekilde devam edeceğiz.

16-22 Şubat arası: 19 Şubat tarihinde Kova burcunda ikinci kez Yeniay oluşacak. Bu aşk hayatınızla ilgili konularda ikinci bir şans gibi. Arkadaşlık merkezli başlayan ilişkiler, sosyal paylaşımlar, hoşgörü, ılımlılık, iyimserlik gibi olguların ilişkide merkez alındığı bir gün. Ancak aynı gün Güneş-Balık burcunda seyrine başladığında, duyarlılığımız yükseliyor. Ancak sorun yok. Çünkü 20 Şubat tarihinde Venüs ve Mars-Koç burcunda seyrine başladığında bir hayli aktif, oldukça hevesli bir şekilde aşkla buluşabiliriz. Venüsün de aynı gün burcunuzu ziyareti ve 22 Şubat tarihindeki görünümü, bu haftanın aşk hayatınızla ilgili konularda bir hayli enerjik olduğunu söyleyebilirim. Yeni tanışmalar, ilişkimizde cinsel anlamda paylaşımlar, aşkla sarmaş dolaş olmak kolaylaşıyor.

23-28 Şubat arası: 23 Şubat tarihinde aşk hayatınızla ilgili bir konuda canınız biraz sıkılabilir. Arzu etmediğiniz bir durum veya meseleyle ilgilenmeniz gerekir. Buna siz veya başka biri de sebep olabilir. İyi niyetliliğinizin, merhametinizin sizi kısıtlaması halidir bu. Bu durumun üstesinden gelmenin yolu, aşkta biraz daha akıllı hareket etmeyi bilmenizdir. Gün boyu enerjiniz düşük olabilir. Ancak altından kalkılmayacak bir durum da değildir.

İŞ VE KARİYER
1-8 Şubat arası: 2 Şubat tarihinde karşınıza çıkan fırsatları değerlendirmek ve hevesle kabul etmekten yanısınız. Ancak unutmayalım ki, 11 Şubat tarihine kadar Merkür geri hareketini sürdürecek. Üzerinde düşünelim. Acele etmeyelim. Kaçırılmayacak kadar güzel diyorsanız, o zaman lütfen artı ve eksileriyle birlikte gözden geçirelim.

9-15 Şubat arası: 11 Şubat saat 16:57 itibariyle Merkür Kova burcunda düz seyirle ilerleyecek. Geçtiğimiz 21 Ocak tarihinden bu yana, zihnimiz özellikle ideallerimiz, hedeflerimiz, geleceğimizle ilgili konularda odaklanmıştı. Amacım nedir, nasıl bir gelecek düşünüyorum. Planlarım, projelerim, varmak istediğim yer neresi? İşte bütün bunları yeniden düşünmüştük. Bazı işlerimiz durdu, gerekli kişilerle görüşemedik, bağlantı kuramadık. Şimdi yavaş yavaş, çalışma hayatımız ve yakın çevremizle ilgili konuları kafamızın içinde birçok meseleyi yerli yerine oturtup yolumuza devam edeceğiz. Hedefimize uygun, fikirlerimizi ifade edebilecek, projelerimizi sunabilecek, gerekli kişilerle hızlı biçimde görüşerek işlerimizi halledeceğiz.

16-22 Şubat arası: 19 Şubat tarihinde özgür düşünüyoruz. Dilediğimiz şekilde işlerimizi planlayarak, projelendirerek öne sürmeye hazırız. Hatta gerekirse yepyeni bir karar da verebiliriz. Bilgimiz, tecrübemiz, eğitim düzeyimiz, portföyümüz, referansımız, dış dünyada tercih edilmemizde önem taşıyacak. Karşımıza çıkan fırsatları doğru yönde değerlendirmek için, tabii ki mücadele vereceğiz. Kendimize güvenirsek, başarılı oluruz. 20 Şubat tarihinde Mars burcunuz üzerinde ilerlediğinde, yenilikleri heveslendirici, harekete geçmenizi sağlayıcı, enerjinizi yükseltici, cesaretinizi daha fazla arttırıcıdır. Fiziksel anlamda size kuvvet, dayanıklılık sağlar. Öne çıkmak istediğiniz alanlarda, hedefinize ulaşma gücünüzdür. Keşfetmek, ele geçirmek anlamında kimse elinizi su dökemez.

23-28 Şubat arası: 24 Şubat tarihindeki görünüm, sizden yaşça ve hayat tecrübesi güçlü kişilerden iş ve ortaklık anlamında destek görürsünüz. Ancak siz bireysel anlamda hareket etmeyi seven bir kişi olduğunuz için, karşı tarafı baskın halleri daha sonra sorun yaratır mı diye bir düşünmek lazım. Aslına bakarsanız, bu kişi veya kişiler enerjinizi doğru şekilde yönlendirmenizi sağlayabilirler. Bir de bu açıdan duruma bakmak yararlı olur.

PARA
1-8 Şubat arası: 8 Şubat tarihinde, mali konularda bizi sıkıştırabilecek durumların farkında olalım. Bize verilen veya bizim verdiğimiz bir sözü yerine getirmemiz zor olabilir. Zaman faktörünü veyahut beklenmedik bir takım durumları göz önüne alarak konuşalım. Fırsatmış gibi dursa da, biz tam olarak netleşmeden, sağlamlaşmadan hareket etmeyelim.

9-15 Şubat arası: 12 Şubat tarihinde finansal çıkarlarımızı, isteklerimizi, ihtiyaçlarımızı gözeteceğiz. Bizim için cinsel, finansal ve ortaklık anlamında kazanmak, doymak, tatmin olmak son derece önemli hale gelecek. Eğer işler umduğumuz gibi gitmezse öfke duyabiliriz, tepki gösterebiliriz.

16-22 Şubat arası: Maddi açıdan, 22 Şubat tarihindeki görünüm gayet olumlu. Elimize para geçebilir. Kazançlı çıkacağımız bir karar verebiliriz. Tüm gücümüzle arzu ettiğimiz bir şeyi elde edebiliriz. Ayrıca kolay da para harcarız. Geleni tutmak pek kolay değildir.

23-28 Şubat arası: Maddi konularda cesursunuz ve girişimcilik enerjiniz yüksek. Bir proje, plan, iş veya getirisi tatmin edici bir iş için harekete geçebilirsiniz. Ancak hesabı kitabını iyi yapınız.

ŞUBAT Ayı Astroloji Takviminiz
Pozitif Enerjili Günler : 3-4-13-14-17-18-21-22-25-26
Zayıf Enerjili Günler : 1-8-9-15-16-28
Aşkta En Şanslı Günler : 3-4
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 23-24
Yeniay : 21-22-23
(Ay-Koç burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)
Dolunay : 7-8-9-10
(Ay-Terazi burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Yorum Yapabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir